Saran Group, Yayın İhalesi İçin TFF'ye Gereken Teminat Ücretlerini Ödedi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Saran Group, Yayın İhalesi İçin TFF'ye Gereken Teminat Ücretlerini Ödedi

1649344373664.png

Saran Group, yayın ihalesi için TFF'nin çağrısıyla davet edildiği 5 paket için de teminat ücretlerini ödedi. Şirket, TFF'nin geri adım atması durumunda konuyu yargıya taşıyacak. (Ajansspor)

Saran Group'un birinci teklifi neydi?

Saran Group, ilk teklif olarak Kulüpler Birliği ile gelir paylaşımlı bir de Süper Lig TV modeli öneriyor. TFF’ye, teminatlı olarak ve yarısı dolar cinsinden olmak üzere toplam 125 milyon dolar garanti para ve gelir paylaşımı teklif ediyor.

Saran Group, daha önce yaptığı açıklamada 5 paketi imzalayıp TFF'ye gönderdiğini açıklamıştı. Bu paketler şöyle:

Paket 1-B: Saran Group: 324 milyon TL
Paket 1-C: Saran Group: 30 milyon TL
Paket 1-E: Saran Group: 16 milyon 200 bin TL
Paket 2: Saran Group: 5 milyon dolar
Paket 3: Saran Group: 6 milyon dolar

TRT'nin geri çekildiği paketi de Saran Group imzaladı

Paket 1D için TRT imzayı atmış, daha sonra ihaleden çekilmişti. TFF'nin 28 Şubat açıklamasına göre paket 1-D için imza hakkı Saran Group'a geçti. Paket 1-D, TFF 1. Lig maçlarının canlı yayın hakları ve özetleriyle, Süper Lig maçlarının geniş özetleri ve haber amaçlı görüntü haklarını içeriyor. Saran Group'un teklifi, 168 milyon 750 bin TL + KDV. Saran Group, bu pakete de imza atıp, teminatını yatırdı.

Fenerli değil mi bu HERIF. çok isteklisin
Yahu ne alakası var! Adam tüm ihale gerekliliğini yerine getirmiş. Ama ben sana değil yandaşıma vereceğim diyorsun. Üstelik kur farkını bahane edip kulüplerin gelirlerini düşüren tehdit eden firmaya vermek istiyorsun.
Konunun takımla hiç alakası yok. Bu ihalenin hakkı Saran grubunun.

Gerçi ne konuşuyoruz! Genel seçimleri de İstanbul yerel seçimlerini de kanunsuzca tekrar ettiren bir yönetim gayet rahat şekilde ihaleyi istediği kişiye verir. Biri çıksın Flash TV ye verin ihaleyi desin maçları seneye Flash TV'de izleriz!

Yahu ne alakası var! Adam tüm ihale gerekliliğini yerine getirmiş. Ama ben sana değil yandaşıma vereceğim diyorsun. Üstelik kur farkını bahane edip kulüplerin gelirlerini düşüren tehdit eden firmaya vermek istiyorsun.
Konunun takımla hiç alakası yok. Bu ihalenin hakkı Saran grubunun.

Gerçi ne konuşuyoruz! Genel seçimleri de İstanbul yerel seçimlerini de kanunsuzca tekrar ettiren bir yönetim gayet rahat şekilde ihaleyi istediği kişiye verir. Biri çıksın Flash TV ye verin ihaleyi desin maçları seneye Flash TV'de izleriz!
Saran bu sene verilen paranın 3te en iyi ihtimalle 2de 1ini veriyor gelecek sezon için

T mi geçiyorsun

Üst Alt