Şarkı Önerileri - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şarkı Önerileri

Cevap: Rock sever renkdaşlar, şarkı tavsiyelerinize ihtiyacım var

"System Of a Down" ı dinleyen arkadaşlarada şaşmamak elde değil. Adam şarkılarında Türkiye'yi aşşalarken hala..Ermenileri kestiğimizi iddia ederlerken bile dinleyen arkadaşlara sadece kocaman bir 'YUH!' diyorum..

Ya arkadaşlar siz hiç Türkçe şarkı dinlemez misiniz? :)

Kendi adıma konuşursam, ''Rock'' deyince akla sert müzikler geliyor ! Zaten ''Rock'' kelimesinin Türkçe meali ''Kaya'' ve ''Taş'' tır. Edit: Yoldaki taş :asd:

Ülkemizde yapılan biraz çakıl taşı kalıyor !

Haa, yok mu hiç bu tür müzik yapan ? var ; Hayko, Şebnem Ferah, Manga, Emre Aydın, Mor ve Ötesi vs.

Hayko ve Şebnem Ferah dışında diğerleri biraz ''Pop'' kültüründe yapılıyor bana göre.

Ama olaya Rock müzik olarak bakmazsak, yapılan on numara Türkçe şarkılar var.

Bkz : Binlerce dansöz var :asd:

"System Of a Down" ı dinleyen arkadaşlarada şaşmamak elde değil. Adam şarkılarında Türkiye'yi aşşalarken hala..Ermenileri kestiğimizi iddia ederlerken bile dinleyen arkadaşlara sadece kocaman bir 'YUH!' diyorum..

Brader az vites küçült, fazla siyaset işleriyle ilgilenmem o yüzden dediğin şeyide ilk senden duyuyorum şu bir olsun.

İkincisi dediğin şeyi araştırdım bin çeşit söylenti var ama şu röportaj'ı bir oku hele !

Biz Türk düşmanı değiliz! / 1 | foto galeri | ekolay.net

Son olarakta şu kulaktan dolma ve her gördüğüne inanma huyunu ne kadar seviyorsuz anasını satayım :eek:

Bkz: Bak lan videoda Atatürk'le dalga geçiliyor, haa evet lan hadi anasına sövelim ! Sen na. girersin lan ülkeye Hurraaaa...

Brader az vites küçült, fazla siyaset işleriyle ilgilenmem o yüzden dediğin şeyide ilk senden duyuyorum şu bir olsun.

İkincisi dediğin şeyi araştırdım bin çeşit söylenti var ama şu röportaj'ı bir oku hele !

Biz Türk düşmanı değiliz! / 1 | foto galeri | ekolay.net

Son olarakta şu kulaktan dolma ve her gördüğüne inanma huyunu ne kadar seviyorsuz anasını satayım :eek:

Bkz: Bak lan videoda Atatürk'le dalga geçiliyor, haa evet lan hadi anasına sövelim ! Sen na. girersin lan ülkeye Hurraaaa...

Kulaktan dolma bilgimi? :)

Adamlar şarkılarında resmen dalga geçiyor.Ne kulağı,ne dolması :)

Şarkının sözleri:

Holy Mountains (Kutsal Dağlar)

Onların akıldan çıkmayan

görünüşlerini hissedebiliyor musun?

Onların akıldan çıkmayan

görünüşlerini hissedebiliyor musun?

Yalancı, Katil, Şeytan

Aras Nehri'ne dön

Birinin anlamsız bakışları

kendini savaşta hissetti

Yalancı, Katil, Şeytan

Aras Nehri'ne dön

Özgürlük, Özgürlük,

Özgürüz, Özgürüz

Kutsal dağları duyabiliyor musun?

Yalancı, Katil, Şeytan

Aras Nehri'ne dön

Biri hepsini kana boyayın dedi

öldürün dedi onları

Yalancı, Katil, Şeytan

Aras Nehri'ne dön

Özgürlük, Özgürlük,

Özgürüz, Özgürüz

Onların hepsi geri döndü

Dağın yamacında dinleniyorlar

Öğrendik ki sizde hiç

Gurur yokmuş, katiller, ineler

Aras Nehri'ne dönün

Onların hepsi geri döndü

Dağın yamacında dinleniyorlar

Öğrendik ki sizde hiç

Gurur yokmuş, katiller, ineler

Aras Nehri'ne dönün

Özgürlük, Özgürlük,

Özgürüz, Özgürüz

System of a Down'ın son albümünlerinden Holy Mountains (Kutsal Dağ)'ı duyan vardır. Bilmiyorum ama aylardır acaba klibinde bizimle ilgili neler yapacaklar diye bekliyordum önceleri. Şarkı tahmin ettiğiniz üzere soykırım saçmalığı ile ilgili. Şarkısı zaten nefret doluydu fakat klibinde çok daha fazlası var..

Klip normalde 1'er 2'şer saniyeliğine gösterilen fotoğraflardan oluşan bir görüntü gösterimi fakat şarkının 2 nakaratının başlarında bu görüntü gösterimi uzunca bir süre boyunca yeniden Atatürk resmine odaklanıyor Ve arka planda "Liar, Killer, Demon!" sözleri bitene

kadar da resim ekranda kalıyor

Kulaktan dolma bilgi ha? :)

Arkadaş, İşin acı tarafıysa, bir yabancı gibi düşünürseniz ya da sözlerin bize değilde başkalarına yazıldığını düşünürseniz, çok anlamlı ve ortalama bir insanın kolayca Türklerden nefret etmesini sağlayabilen bir şarkı ve klip olmuş olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca eğer internette System of a Down'ın forumlarına bir göz atarsanız, yeni albümlerindeki en sevilen şarkılardan birisi

bu!

Ne yazık ki her zaman bu tür olaylara salyangoz hızı ile tepki

verdiğimiz , hatta çoğu zaman tepkisiz kaldığımız için, bir kaç sene

içinde bu iddiaları kabul etmek zorunda kalacağız/kaldık belki de

Hatırlatmakta fayda var, soykırım, yeryüzündeki en onursuz ve hiç bir

özrü olmayan yegane suçtur. Umarım bizleri yavaş yavaş bu tuzağın

içine çekenler kendilerine gelirler kısa bir zaman içinde...

"Yalancı, Katil, Şeytan "

Şarkının bu kısmı Mustafa Kemal Atatürk'e Sesleniyor ,

Ama ne önemi var Siz Rocker'siniz değil mi ?

biz Onlara Para kazandıralım ki , Para Kazansınlar bizlere Küfreden şarkılarla ülkelerini Eurovision'a soksunlar

küfür yesek ne olacak değil mi ?

Not olarak geçmek istiyorum. Bunları anlaman için siyaset bilmen gerekmiyor. Bunları her Türk gencinin bilmesi gerekiyor.

zaten bilmiyorsan yine kocaman bir "YUH!" diyorum.

Kulaktan dolma bilgi ha? :)

Ama ne önemi var Siz Rocker'siniz değil mi ?

biz Onlara Para kazandıralım ki , Para Kazansınlar bizlere Küfreden şarkılarla ülkelerini Eurovision'a soksunlar

küfür yesek ne olacak değil mi ?

Not olarak geçmek istiyorum. Bunları anlaman için siyaset bilmen gerekmiyor. Bunları her Türk gencinin bilmesi gerekiyor.

zaten bilmiyorsan yine kocaman bir "YUH!" diyorum.

Eyv. Şimdi step step gidelim o zaman !

İlk olarak kulaktan dolma bilgi dediğim olayı başka organınla anladığın için yineleyim !

Kulaktan dolma ile kast ettiğim mevzu milletin x bir kişi tarafından yapılan bir videoya ! kanarak atlaması brader ;)

Söylemek istediğim şeyi bir çırpıda söyleyen arkadaşa sözü uzatıyorum şimdi ;

Daha klibi çekilmemiş şarkı. etrafta gördüğümüz klipler, bazı dall…ların yaptığı, propaganda amaçlı kliplerdir. bir galatasaray taraftarının "i.ne fenerbahçe olamazsın şampiyon" diye klip yapmasına benzer. nasıl bu klibin galatasaray spor kulübü ile bir alakası yoksa, aynı şekilde youtube gibi yerlerde gördüğümüz bu kliplerin de system of a down adlı müzik grubu ile bir alakası yoktur.

Bunun üstüne gelelim Rocker mezuna ! Rock şarkı dinleyen her kişi Rocker mı oluyor ?

Kaldı ki ‘’Rocker’’ olan birinin tasvirini öyle özetliyorsan fazla söze gerek yok 

Milli duyguları çok üst düzeyde olan biriyim, değil küfrü sadece bir hareketi yeter bana ;)

Siyaset bilmek gerekmiyor demişsin birde ! bahsettiğin konunun neyle alakası var ? Coğrafya mı ?

Tarih diye çakacak şimşekler aklında ama Tarih’in içinde ne var ?

Her gencin System Of a Down’ı bilme ihtimali nedir ? veya bilmesi mi gerekiyor ?

Yine kaldı ki ortada bi ok yok.

Hitap edilen kişilerin Hitler, Stalin, Lenin veya Mussolini olup olmadığını sorgulamadan, direk x bir kişinin yaptığı videoya atlamak en basiti olsa gerek !

Ayrıca verdiğim kaynaktaki haberi okuyup, ondan sonra yorum yapsan mevzu uzamaycaktı ama ''KULAKTAN DOLMA'' bilgiler konusunda ısrarcı olduğun için fazla uzatmıyorum.

Ne güzel söylemiş şair: Eğitim Şart :eek:

Kendi adıma konuşursam, ''Rock'' deyince akla sert müzikler geliyor ! Zaten ''Rock'' kelimesinin Türkçe meali ''Kaya'' ve ''Taş'' tır. Edit: Yoldaki taş :asd:

Ülkemizde yapılan biraz çakıl taşı kalıyor !

Haa, yok mu hiç bu tür müzik yapan ? var ; Hayko, Şebnem Ferah, Manga, Emre Aydın, Mor ve Ötesi vs.

Hayko ve Şebnem Ferah dışında diğerleri biraz ''Pop'' kültüründe yapılıyor bana göre.

Şebnem Ferah dışında yazdıklarının hiçbiri gerçek rock müzik yapmıyor. Hepsi kırma müzikler ile uğraşıyor.

Demek istediğim de oydu. Altında da belirttim zaten.

Ya arkadaşlar siz hiç Türkçe şarkı dinlemez misiniz? :)

Şu soru üzerine olaya açıklık getirdim.

Rock bir türlü şu ''pop'' furyasının önüne geçemedi Ülkemizde !

Haluk Levent ve Kıraç bir ara baya açıldı ama sonra yine ''Pop'' kültürü egemen oldu.

Eyv. Şimdi step step gidelim o zaman !

"İlk olarak kulaktan dolma bilgi dediğim olayı başka organınla anladığın için yineleyim !"

Seviyeyi düşürmeye gerek yok.. Adam gibi yorum yap yapacaksan..

Ben başka organlarımda çok iyi dinlerim rahat ol sen(!)

Söylemek istediğim şeyi bir çırpıda söyleyen arkadaşa sözü uzatıyorum şimdi ;

Bunun üstüne gelelim Rocker mezuna ! Rock şarkı dinleyen her kişi Rocker mı oluyor ?

Kaldı ki ‘’Rocker’’ olan birinin tasvirini öyle özetliyorsan fazla söze gerek yok 

Milli duyguları çok üst düzeyde olan biriyim, değil küfrü sadece bir hareketi yeter bana ;)

Milli duyguları çok üst düzeyde olan birisin konudanda anlaşıldığı üzere.. Osman Pamuk gibi mesela? :)

herşey ortada açık - seçik ve netken milli duyguların bu kadar kabarık olması oda ayrı bir çelişki ya neyse..:)

Siyaset bilmek gerekmiyor demişsin birde ! bahsettiğin konunun neyle alakası var ? Coğrafya mı ?

Dostum, sen benim söylediklerimi anlamıyorsun :) Yazının başında bana şöyle birşey söyledin "Siyaset bilmem pek" dedin. Bende buna mukabil dedim ki; Zaten Siyaset bilmen gerekmiyor dedim. Yani onu derken; Her gün bir partinin peşinden koştur, diğer partiye muhalefet ol ya da o partide sosyal görev al ya da her gün memleket meseleleri konuşman gerekmekdiğini, bunlar bilmen gerekmediğini sadece bu soykırım olayını bilmen gerektiğini söyledim. . .

Bu gün 'soykırım' kelimesi 12-14 yaş grubu çocukların ağzına kadar inerken, ne olduklarını kabataslak bilirken senin bilmemen abesle iştigal olurdu doğrusu.

Bu bakımdan Siyaset bilmen gerekmiyor dedim sana.. Biraz beyin jimnastiği? :)

Tarih diye çakacak şimşekler aklında ama Tarih’in içinde ne var ?

Tarih ayrı bir dalıdır onur karıştırmayalım şimdi :)

Her gencin System Of a Down’ı bilme ihtimali nedir ? veya bilmesi mi gerekiyor ?

Şöyle, her genç yabancı ROCK şarkılar dinliyorsa eğer evet bilmelidir System Of A Down'ın bizi aşşaladığını, küçük düşürdüğünü, siyaset - politika yaptığını, ermenileri kestiğimizi iddia ettiklerini bilmelidir evet!

Yine kaldı ki ortada bi ok yok.

Ortada bir şey yok diyebiliyorsun hala ilginç..

gerçekten ilginç.. Kardeşim sen sözleri okumadın, şarkıyı dinlemedin mi?

Daha hala neyin savunmasını yapıyorsun bana! Hayret bir şey yaa(!)

Allah'ın Gavur'unu gelmiş bana burda savunuyorsun, ki haklı olmamana rağmen..

Hitap edilen kişilerin Hitler, Stalin, Lenin veya Mussolini olup olmadığını sorgulamadan, direk x bir kişinin yaptığı videoya atlamak en basiti olsa gerek !

:)

Ayrıca verdiğim kaynaktaki haberi okuyup, ondan sonra yorum yapsan mevzu uzamaycaktı ama ''KULAKTAN DOLMA'' bilgiler konusunda ısrarcı olduğun için fazla uzatmıyorum.

Ne güzel söylemiş şair: Eğitim Şart :eek:

Şair? :) Sen şakasın ya.. şaka:)

Şairden kasıt ironi yapmaksa böyle bir ironi'yde anca senden beklerdim doğrusu, tebrikler:)

Söylemiş olduğun kelimeler, kurmuş olduğun cümlelerle eğitimin şart/gerekli olduğunu hatırlattığın için müteşekkirim sana :)

CM YLMZ ;)

..

System of a Down gibi vasat bir grubu bu kadar tartismayalim.

Brader anlayan anladı kimin ne demek istediğini sen canını sıkma ;)

Ben sana açık kaynak verdim oku dedim zihnin açılsın ! ama yanlış kişiye laf anlatıyoruz.

Az önce diyorsun ki Video'da şöyle mevzular geçiyor yakın çekim vs. !

Fake diyoruz örneklerle açıklıyoruz ama yok Herşey ortada yok söz yok nakarat bilmem ne :)

İroni yaptığımı anlamışsın ama senden beklerdim diyorsun :):) Mahalle arkadaşımıyız da beni tanıyacak kadar bilgi sahibisin ?

Bunun üstüne yazdıklarından anladım tarzı şeylerde yazma yazacaksan :)

Osman Pamuk kimdir bilmem ama, hakkında x bir kişiyi anıp seni rencide etmeyeyim.

Ben kimsenin avukatı değilim, ki elin gavurunu savunayım. Her şey ayan beyan ortada ! fake videolar,Röportajlar vs.

O yüzden yüzer gram karışık koyim ... :)

CM YLMZ

Brader anlayan anladı kimin ne demek istediğini sen canını sıkma ;)

Ben sana açık kaynak verdim oku dedim zihnin açılsın ! ama yanlış kişiye laf anlatıyoruz.

Az önce diyorsun ki Video'da şöyle mevzular geçiyor yakın çekim vs. !

Fake diyoruz örneklerle açıklıyoruz ama yok Herşey ortada yok söz yok nakarat bilmem ne :)

İroni yaptığımı anlamışsın ama senden beklerdim diyorsun :):) Mahalle arkadaşımıyız da beni tanıyacak kadar bilgi sahibisin ?

Bunun üstüne yazdıklarından anladım tarzı şeylerde yazma yazacaksan :)

Osman Pamuk kimdir bilmem ama, hakkında x bir kişiyi anıp seni rencide etmeyeyim.

Ben kimsenin avukatı değilim, ki elin gavurunu savunayım. Her şey ayan beyan ortada ! fake videolar,Röportajlar vs.

O yüzden yüzer gram karışık koyim ... :)

CM YLMZ

Haklısın :)

duman yanibasim-dibine kadar-bu aksam-iyide bana- bunlari dinle en iyisi bunlar

Muse'un Hysteria,Uprising,Starlight ve Time is running out şarkıları harikadır.:asd:

Üst Alt