Satranç Adaylar Turnuvası 2016 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Satranç Adaylar Turnuvası 2016

Adaylar Turnuvası 11 Mart-30 Mart tarihleri arasında Moskova'da oynanacak. 8 oyuncunun ikişer kez birbiriyle oynayacağı turnuva 14 tur sürecek. Turnuvada toplam 460 bin Dolar ödül dağıtılacak. Turnuvayı kazanan oyuncu, bu yıl Kasım ayında Amerika-New York'ta yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda Magnus Carlsen (2851)'in rakibi olmaya hak kazanacak.
Katılımcılar şöyle;

2014 Dünya Şampiyonası'nın kaybedeni Viswanathan Anand-Hindistan (2762)
2015 Dünya Kupası birincisi ve ikincisi Sergey Karjakin-Rusya (2760) ve Peter Svidler-Rusya (2757)
2014-2015 Grand Prix birincisi ve ikincisi Fabiano Caruana-ABD (2794) ve Hikaru Nakamura-ABD (2790)
2015 yılında en iyi ortalama elo performansını gösteren iki isim Veselin Topalov-Bulgaristan (2780) ve Anish Giri-Hollanda (2793)
Organizatörlerin wild-card adayı ise Levon Aronian-Ermenistan (2786).

(Parantez içindeki rakamlar,oyuncuların Mart 2016 ELO puanlarıdır.)

İlk tur Karjakin-Svidler,Nakamura-Caruana,Giri-Aronian,Anand-Topalov maçlarıyla TSİ 12.00'da başlayacak.

Forum ortamında öksüz kalmaya mahkum bir başlık...

Dünyaya yeniden gelme şansı verilse ve ne işle iştigal etmek istediğim sorulsa, iki seçenek arasında kararsız kalırdım: 1. Tenis, 2. Satranç...

3-4 saat sürecek dişli bir rakiple satranç oynamayalı çok oldu. Paslandıysak bile hala iş görürüz herhalde. 2 senedir oynamıyorum.

Eskiden çok satranç maçı izlerdim. Şimdi o kadar zevk alamıyorum

3-4 saat değil de 10+10 tempoyla oynamak istersen oynarız. :D
Okadar hizli oynamayi sevmiyorum. Ingiliz bi rakibim vardi. Online oynardik. Bazen pause atar roman fln okurduk sonra devam ederdik falan. Cocuk orduya katildi sonra bidaha haber alamadim. Klasik oynamak yerine yeni kombineler denemek hosuma gidiyordu. Satrancin bence amaci zaten beynin sinirlarini zorlamak. Bigun oynariz ama ogun bugun degil. Mutlaka yazacagim sana oynamak isterim tabikisine..

Sent from my HTC One using Tapatalk

Okadar hizli oynamayi sevmiyorum. Ingiliz bi rakibim vardi. Online oynardik. Bazen pause atar roman fln okurduk sonra devam ederdik falan. Cocuk orduya katildi sonra bidaha haber alamadim. Klasik oynamak yerine yeni kombineler denemek hosuma gidiyordu. Satrancin bence amaci zaten beynin sinirlarini zorlamak. Bigun oynariz ama ogun bugun degil. Mutlaka yazacagim sana oynamak isterim tabikisine..

Sent from my HTC One using Tapatalk

10+10 çok da hızlı değil ki başkan,3+2 falan gerçek hızlılar.

Tamamdır bekliyorum haberini. :D

Bir oyun sitesinde takılırdım 15 yıl kadar önce; iyi seviyede epey bir partner edinmiştim, saatlerin nasıl geçtiğini anlamaz, sonra uykusuz kalırdım haliyle...

Geçenlerde satranç oynamayalı on yılı aşkın süre geçtiğini hayretle farkettim, bilgisayara karşı oynamayı denedim, neredeyse çaylak seviyesine gerilediğimi üzülerek test etmiş oldum. Düşünürün ''Daha önce yaptığın şeyleri uzun süredir yapmıyor, yahut uzun süredir yeni hiçbir şey yapmıyorsan, bunlar yaşlandığının alametleridir'' sözünü anımsamakla içime derin bir hüzün çöktü. Başlık bu ruh halimi tazelemiş oldu :(...

Bilsen, bu başlığı açmazdın di mi Sarper?! :mad::(:D...

Bir oyun sitesinde takılırdım 15 yıl kadar önce; iyi seviyede epey bir partner edinmiştim, saatlerin nasıl geçtiğini anlamaz, sonra uykusuz kalırdım haliyle...

Geçenlerde satranç oynamayalı on yılı aşkın süre geçtiğini hayretle farkettim, bilgisayara karşı oynamayı denedim, neredeyse çaylak seviyesine gerilediğimi üzülerek test etmiş oldum. Düşünürün ''Daha önce yaptığın şeyleri uzun süredir yapmıyor, yahut uzun süredir yeni hiçbir şey yapmıyorsan, bunlar yaşlandığının alametleridir'' sözünü anımsamakla içime derin bir hüzün çöktü. Başlık bu ruh halimi tazelemiş oldu :(...

Açardım,çünkü konu Satranç değil ki konu Adaylar Turnuvası. :D Halihazırda Satranç konusu var zaten. :D

nette millet birbirini makineye baglıyor artık :)

satranç oynayacak varsa ben de oynayabilirim online olarak, süre farketmez de 2 saat de çok yahu :D yarım saat süre ideal

Üst Alt