Savunma Sporları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Sayın arkadaşlar,

Felsefesi olan uzakdoğu sporları konusunda önerilerinizi ve bilgilendirmelerinizi bekliyorum, geçmişte taekwondo yapmışlığım var mesela ancak çok sarmamıştı herhalde ortaokulda falandım.

Bu konularda bilgili olan ve bilgi verebilecek varsa sevinirim. Alpay Asma konuyu takip et.

11 sene kickboks deneyimimle söylemeliyim ki henüz usta olmamış winchun bilen biri karşısında hiç sansım kalmıyor.

Win Chun gerek felsefesi gerekse işlevselliği açısından diğerlerinden 1 tık daha önde bence. Tabi bunun için 3-4 sene zaman ayırıp önce felsefeyi sonra teknikleri öğrenmek gerekiyor.

Son 3 senedir ninjitsu yapıyorum. Biraz eğitim aldım şuan kendi başıma antremanlarını ilerletiyorum. Gönül isterki şöyle 20 li yaşların başında olsam da winchun öğrensem. Öğrenmenin yaşı yoktur ama psikolojik olarak şuan bir spora harcayacak enerjim ve vaktim yok.

Benim tavsiyem , kullanabilirlik ve işlevsellik olarak winchundur.

Şaka bir yana Mehmet Bey’in engin bilgilerinden faydalanmak isteriz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahaha alpay ı kurtarma başlığı değil dimi bu? Kısa vadede iş yapacağını sanmıyorum çünkü.
Bence ölü taklidi yapsın belki çok vurmazlar

GSCimbom Mobile App

Alpay rakibinin böğürüne böğürüne vur buradan anca bu kadar yardımcı olabilirim, veya onu yapamazsan suratına tükür kaç

Ahaha alpay ı kurtarma başlığı değil dimi bu? Kısa vadede iş yapacağını sanmıyorum çünkü.
Bence ölü taklidi yapsın belki çok vurmazlar

GSCimbom Mobile App

Alpay rakibinin böğürüne böğürüne vur buradan anca bu kadar yardımcı olabilirim, veya onu yapamazsan suratına tükür kaç
Yok yok Alpay için değil Alpay'ın yanında biz dayak yemeyelim onu kurtarmaya çalışrken diye açmış Keramettin Admirim.

Birgün gerçekten metroda dayak yiyeceğiz diye korkuyorum :)

Üst Alt