# Sebastien Frey - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sebastien Frey

Cevap: # Sebastien Frey

Biraz, bak biraz diyorum, futbol bilgin, Avrupa futbolunu takip etmişliğin olsaydı neden 2 kere milli olduğunu anlardın. Adamın kariyerinin ilk zamanlarında kalede Barthez vardı. Ondan sonra Coupet vardı. Şuanda da Lloris var. Tabi bu adamlarıda tanımayacaksın şimdi sen. :D

bu adamda ne bahtsızmış be arkadaş hep birilerinin arkasında kalmış.. cupede öyle begenilecek bir kaleci degil bu arada...

lorisi cupeyi kesememiş bir kaleciyi dünyanın en iyi kalecisiymiş gibi söylüyor.. o hocalarda bir halt bilmiyor bir sen biliyorsun. kaale almakla hata etmiş. lütfen beni kaale al be..

Sinan bolat kim ciddi ciddi freyle kıyaslıyorsun bolat vasatın teki

ben kıyaslamadım. nerden cıkardın.. vasatın teki dedigin gecen sene penaltıyı tutup sampiyon yaptı takımını. avrupada son dakka golüyle ileri cıkıp gol atıp tur attırdı.. bende sinan bolat muhtesem kaleci dünyanın en iyi kalecisi demiyorum bazıları gibi.. en azından türk ve yetenekli ve genc..

Gol attıysa iyi kalecidir.

Ayrıca dünyanın en iyi kalecisi dediğimi gösteren mesajı getirene hediyem var. :ask:

Fiorentina'nın çeyrek final oynayıp,ı B.Münih'e elendiği yıl takımın en iyi oyuncularındandı. Hatta Şampiyonlar Ligi'nin en iyi kalecilerinden birisiydi.Bana göre İtalya Ligi'nin de Buffon ve Cesar'dan sonra en iyi 3. kalecisidir.Handanoviç'i,De Sanctis'i cebinden çıkarır.Ayrıca Sinan'la kıyaslanması çok saçma olmuş.

Lloris ile Frey i kıyaslamamak lazım, çünkü şuan Lloris 24 yaşında olmasına rağmen çok iyi bir kaleci ve çok büyük kaleciler ile kıyaslanıyor, onun dışında Frey'de çok iyi kalecidir lakin Sinan Bolat ile kıyaslayan arkadaşlar, Frey yada Bolatın maçlarını izlemişlermi ? ha izlemişlerse göz doktoruna gitmelerini tavsiye ederim lakin Frey ile Bolat kıyaslamak komik, ayrıca Cupe kim? Gregory Coupet olmasın ? herneyse Coupet torpilli bir kaleci, ayrıca Lloris, Frey gibi kalecileri özelliklede Llorisi basit kaleciler ile kıyaslamayınız...

Frey hakkında düşüncem bas parayı, al adamı :)

Ben pek takip etmediğimden soruyorum.Ruffier'i bu Fransız kaleciler arasında nereye koyabiliriz?Alırsak eğer Frey kadar iyi bir transfer olur mu?

geçen bir konuda demiştim adamlarda kaleci bolluğu var diye. bir takımda hem boruc hem frey olması ayıp bence :) birini versinler bize.

ellerinde boruc olduğu sürece, frey'e çok bir fiyat çekmezler bence, bu açıdan ruffier, de gea gibi adamlardan daha iyi olur.

bir de küme düşen almeria'da diego alves var ucuza kapatılabilirse.

ochoa mevzusunda ise çok net değilim. bir kaç maçını geniş biçimde, çok maçını da kısa kısa izledim. bazen abartı kritik toplar çıkarıyor anlamıyorsun bile nasıl kurtardı.

bazen de tıngır mıngır gelen topu seyrediyor sanırım bu yaşa kadar avrupaya gelmesini engelleyen bu istikrarsızlığı.

ama özetle frey gelirse kafamız rahat izleriz maçları. taffarel etkisi yaratma olasılığı kuvvetli.

Keşke şöyle bir transfer yapabilsek. Yeni Mondragon'umuz olur. Yaşı kaç bilmiyorum ama 40 yaşına kadar performans gösterebilecek kalecilerdendir.

frey 80 dogumlu gelsin isterim bize ama bir bakarsin inanilmaz toplar cikarir bir bakarsin tam topu tuttu derken yemis olur golu :) santo(aziz) diyorlardi fiorentina lilar frey e kurtardigi toplardan dolayi:) ama gozden dustu bu sene

Ligtv, İtalya'dan bir kaleciyle görüştüğümüzü söyledi. Frey'dir İnşallah. Çok katkısı olur takımımıza.

Bu sene 10 mac oynamis, gelebilir.

[video=youtube;Dao_JcSZP6o]https://www.youtube.com/watch?v=Dao_JcSZP6o[/video]

Üst Alt