Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Selçuk İnan’ın Menajerinden Galatasaray’a İcrayla Ödeme Emri


Batur Altıparmak, menajerliğini yaptığı Selçuk İnan’ın Galatasaray’a transfer olmasına ilişkin sözleşmeden doğan 1 milyon 231 bin 921 liralık alacağı ödenmediği gerekçesiyle Galatasaray Kulübü’ne 6. İcra Müdürlüğü aracılığıyla ödeme emri çıkarttırdı.


Milli futbolcu Selçuk İnan’ın Galatasaray’a transfer edilmesiyle ilgili menajeri Batur Altıparmak ve kulüp yetkilileri arasında 14 Haziran 2011’de imzalanan 600 bin avro ve yüzde 18 KDV bedelli simsarlık sözleşmesi dava konusu oldu.

Menajer Altıparmak, söz konusu ücretin 3 eşit taksit halinde ödenmesine yönelik mutabakata varılmasına rağmen 15 Ağustos 2017’deki KDV dahil 236 bin avro tutarındaki taksit bedelinin tarafına ödenmediği ve sözleşmeye aykırı hareket edildiğini iddia ederek, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF), Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ’nin, söz konusu ücreti yasal faiziyle birlikte ödemesi talebiyle dava açtı.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 17 Ağustos 2017’de verdiği davanın kabul edilmesi kararına, Galatasaray itiraz etti. İtirazı değerlendiren TFF Tahkim Kurulu da 3 Kasım 2017’de verdiği hükümle uyuşmazlık kararını onadı.

Altıparmak’ın avukatı Sami Dinç, onama kararıyla 8 Kasım 2017’de söz konusu ücretin ödenmesi amacıyla TFF’ye yeniden başvurarak, borcun tahsil edilmesini istedi. Dava dilekçesine, TFF Tahkim Kurulu’nun onama kararı da kesin delil olduğu gerekçesiyle eklendi.

"Sözleşme kulübün kayıtlarında yok"

Davalı Galatasaray Sportif AŞ’nin avukatları ise 15 Kasım 2017 tarihli cevap dilekçesini TFF’ye sundu. Dilekçede, "dava konusu sözleşmenin kulübün kayıtlarında bulunmadığı, mali kayıtlarda bu sözleşmeden doğan herhangi bir ödeme kaydının görünmediği, kulübün kaşesinin olmadığı, davacının sözleşmesinin ıslak imza asıl nüshasını dosyaya sunmak zorunda olduğu, çözüm kurulunca verilen kararın kesin delil sayılamayacağı ve kulübe gönderilen bir fatura olmadığından KDV’nin talep edilmesinin de hukuken mümkün olmadığı" belirtilerek, davanın reddedilmesi talep edildi.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 2 Şubat’ta verdiği ve 13 Şubat’ta gerekçesini yazdığı kararda, tarih bilgisi içermeyen sözleşmenin, hukuki niteliği itibarıyla simsarlık sözleşmesi olduğu ve menajerin ücrete hak kazanmasının profesyonel futbolcu Selçuk İnan’ın davalı Galatasaray’a transfer olması şartına bağlandığı ifade edildi.

Dosyaya sunulan TFF kayıtlarına göre, Selçuk İnan’ın Galatasaray’a transfer olduğu ve sözleşmedeki şartın gerçekleştiği kaydedilen kararda, "Bu nedenle davacı Batur Altıparmak’ın, dava konusu sözleşmeden kaynaklanan menajerlik ücretine hak kazandığının kabulü gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

KDV dahil 236 bin avronun ödenmesine karar verildi

Sözleşmeye göre, davacı menajerin ücrete hak kazandığı ancak 15 Ağustos 2016 tarihli 200 bin avro bedelli alacağının ödenmediği gerekçesiyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na dava açtığı hatırlatılan kararda, davalı kulübün söz konusu bedelin ödendiğine dair herhangi bir delil sunmadığı ve kulüp imza yetkililerinin imzasına ilişkin herhangi bir itirazda bulunmadığı aktarıldı.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun daha önceki kabul kararına yapılan itirazın TFF Tahkim Kurulu tarafından reddedildiği ve kararın onanmasının kesin delil sayılacağı bilgisi de verilen kararda, sözleşmeye göre kulübün 600 bin avronun KDV’sini ödemeyi üstlendiği, 200 bin avronun yüzde 18 KDV’siyle birlikte davacı menajere ödenmesi gerektiği ve KDV ile toplam 236 bin avronun davalı kulüpten tahsil edilerek davacı menajere ödenmesine karar verildiği belirtildi.

Davacı Altıparmak’ın alacak talebinin kabul edilmesi ve 236 bin avronun 200 bin avrosunun 16 Ağustos 2017’den itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek en yüksek faizle daval Galatasaray’dan tahsil edilerek davacıya ödenmesine hükmeden kurul, bu meblağın yüzde 18’lik KDV’sine denk gelen 36 bin avronun da davalıdan tahsilini kararlaştırdı.

Cebri icra uyarılı ödeme emri

Batur Altıparmak’ın avukatı Sami Dinç, bu kararla İstanbul 6. İcra Müdürlüğü’ne başvurarak, davalı kulüp Galatasaray’dan alacağının tahsil edilmesini talep etti.

İcra müdürlüğünce hazırlanan ve kulübe gönderilen ödeme emrinde, yasal faizi ve masraflarla birlikte 1 milyon 231 bin 921 lira (251 bin 799 avro ve 6 bin 253 lira) tutarındaki alacağın, işleyecek faizle birlikte tahsil edilmesi istendi.

Ödeme emrinde, "kulübün tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde belirtilen banka hesabına ödeme yapması, borca itiraz ediyorsa müdürlüğe bildirmesi, imzaya itiraz edilmesi durumunda mahkemede duruşma yapılacağı, 7 gün içinde itiraz bildirilmemesi durumunda kulübün mal beyanına bulunması, aksi halde hapis cezası yoluna gidileceği, borç ödenmemesi veya itiraz edilmemesi durumunda da cebri icraya devam edileceği" uyarısı yapıldı.

fanatik
 
Mustafa Cengiz başkanın yapacağı şeyler belli abi kime ne kadar komisyon ödenmiş, hangi menajerin cebini doldurmuşuz, bunların belgelerini resmi siteden paylaşsın ki o Dursun Özbek denen zevatı bir daha görneyelim. Şu kaptan bozuntusu da defolup gitmiş olur.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
Arkadaşlar ne başlığı doğru düzgün okumuşsunuz ne de haberin içeriğini!

Davayı açan Selçuk değil, alacağını tahsil etmek isteyen menajer. Gelmiş burada Selçuk'a sallıyorsunuz. Enteresan. Okuyun, biraz okuyun. Konu tamamen menajerlik ücreti.

Galatasaray'ı yıpratmak için yapılan bir haberin oyununa geliyorsunuz!
 
Arkadaşlar ne başlığı doğru düzgün okumuşsunuz ne de haberin içeriğini!

Davayı açan Selçuk değil, alacağını tahsil etmek isteyen menajer. Gelmiş burada Selçuk'a sallıyorsunuz. Enteresan. Okuyun, biraz okuyun. Konu tamamen menajerlik ücreti.

Galatasaray'ı yıpratmak için yapılan bir haberin oyununa geliyorsunuz!
Sorun başlıkta değil aslında bu haberi yapanlarda ben bile sen bunu yazdıktan sonra tekrar okudum ondan sonra anladım.Her klavye kullanmayı bileni gazeteci diye koyarsan oraya ak derken kara yazarsın.

Konuya gelecek olursak artık bu sözde ünlü menajerlerin soygunlarını tek tek ortaya çıkarmak lazım.Hangi başkanla ne dümen döndermişler ortaya çıkmalı.
 
selçuk inan'ın menajeri batur altıparmak (meşhur fenerli topçu ogün altıparmak'ın oğlusu) selçuk inan mevkisini n'diaye'ye meybedip taraftar tarafından protesto edilince her zaman geciken alacağını galatasaray'ı sıkıştırmak adına dava ederek hiçbir şifahi bildirimde bulunmadan ne şirketi ne de selçuk inan üzerinden, selçuk'un yedek kalmasının hıncını çıkarmaya çalışmıştı. zira dava 10 eylül antalya-galatasaray maçından sonraki hafta içi açıldı. hatırlayın şu 1-1 berabere kalınan ve ultraslanın açıklama yaptığı selçuk'un oyuna girip berbat oynadığı arka arkaya aynı yerden 2 frikik kaçırdığı :) hah işte o maçtan sonra selçuk inan'ın çirkef yüzüyle karşılaştık tabi ki kendi sureti değil menajerinin aynadaki aksiyle...

edindiğim duyumlara göre mart ayı içinde mevzubahis davanın duruşması var. sözkonusu meblağ 15 ağustos 2017 vadeli olup her yıl aldığı (selçuk yetmiyormuş gibi fener efsanesinin oğlusu da her sene bizden trilyonlar alıyor artı kdvsini de unutmayalım renktaşlar) 200.000 euro+kdv tutarındadır. sonuçta bu uyuşmazlık da aleyhimize çözülecek ve en yüksek faizle birlikte avukatlık vekalet ücretini de katınca ortalama 2 trilyon para ödeyeceğiz.

sonra da diyorsunuz niye selçuk'a kızıyorsun diye yahu böyle kaptan mı olur? fenerli olduğu için pek tabii ki olur. hiç bir galatasaray kaptanı kulübüne bunu reva görür mü üstelik haksız yere maaşına zam yapılmışken ve kulübe de bile otursan 100.000 tl alırken ayrıca maç başına... sonuçta selçuk inan istediğini elde etti ve ünal aysal'a yaptığını dursun özbek'e de yaptırdı ve kendisini ultraslana dövdürtmeye çalışan ancak levent nazifoğlu ve cenk ergün tarafından engellenen alper narman'ı listeye aldırmadı. dahası mustafa başkan'a da dilediğini yapıyor fatih hocanın yanındaymış gibi gözüküp arda ile danışıklı dövüşerek tuluat sergiliyor. sonunda n'diaye'ye para yok zira n'diaye'nin menajeri tu kaka ama galatasaray'ı dava eden fener efsanesinin oğlusunun menajerlik parasına kaynağımız var ve üstelik seneye de bir bu kadar daha ödeyeceğiz bu paranın haricinde zira 2019 haziranında sözleşmesi bitiyor paşanın eğer uzatılmazsa...

sonuçta n'diaye de menajeri de dursun özbek de sabri sarıoğlu da hamit altıntop da ünal aysal da ebru köksal da hemşehrisi burçin aslan da alper narman da levent nazifoğlu da cenk ergün de herkes de gitti bir tek selçuk inan ve batur altıparmak kaldı? ve hala bu adam ilk 11 çıkabiliyor...adam yaşlandıkça kötü oynadıkça galatasara'ı dava ettikçe gelirini arttırıyor katkısını azaltıyor ve muteber mi kalıyor? bu işte bir yanlışlık yok mu renktaşlar, hürmetler...

not: öderiz öderiz galatasaray'ın malı deniz değil mi nasılsa...
06.03.2018, 03:58 Mesaj #131 olarak Camiadan Duyumlar Başlığına yazmıştım daha öncede bir mecradan uçurulmamı pekiştiren son entrylerimden biriydi ceza alıp almayacağımızla alakalı yazılmıştı. Zira bu duyum değil ama ulusal gazeteler daha yeni tebligat filan geldi diyor eğer kap bildirimlerine sadece transfer kaynağı olarak değil de mali faaliyet raporları da takip edilse bu durumun aylardır devam ettiği ve mahkemelik olduğumuz görülecektir. Yani haber yapılması olduk.a geç kalınmıştır ben bile aylar önce kamuya açık yazdım buraya üye olur olmaz da yazdığım ilk yazılardandı...İstihbarat açık ve orada ama Selçuk'un xelçük'ü sağolsun diyen haber müdürlerininki de sağolsun...Ne demişim öderiz öderiz ama en fazla 2019 Haziran'ına kadar sonra yallah Karaağaç :)
 
Üst Alt