Semih: "Hocamızın bana yaklaşımı ağabey-kardeş, baba-oğul, arkadaş gibi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Semih: "Hocamızın bana yaklaşımı ağabey-kardeş, baba-oğul, arkadaş gibi"

oEVQjo.png

Semih Kaya, Çaykur Rizespor maçı öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı. Soruları cevaplayan Semih Kaya sözlerine Kayserispor maçıyla başladı. Kayseri'nin zor bir deplasman olduğunu kaydeden Semih, "Çaykur Rize maçı da zor geçecek. Sezona iyi başladık, iyi bir uyum yakaladık. Gerek oynamayanlar gerek 11'deki oyuncular herkes elindeki her şeyi ilk haftadan itibaren veriyor. Ligde her şey olabilir. Tüm branşlarda zaferlere alışkın bir kulübüz. Sezon uzun bir maraton ve en iyi şekilde şampiyonlukla bitireceğimizi düşünüyorum" dedi.

Semih Kaya'nın basın toplantısında sorulara verdiği yanıtlar ise şöyle:

"SAKATLIĞIM GEÇTİ"

"Geçen yıl sakatlıklar yaşadım. Sezonun genelinde tam hazır olamadım. Sahaya çıktığımda da bunun eksikliğini hissediyordum ve bu futboluma yansıyordu. Geçen yıl düşük bir performans sergiledim. Eleştirilere açığım; her futbolcunun kariyerinde inişli çıkışlı dönemler olur. Ben bunu geçen yıl geride bıraktım. Şu anda sakatlığım tamamen geçmiş durumda. 2 buçuk haftadır takımla antrenmanlara devam ediyorum. Performansımı en yakın zamanda, 2011, 2012, 2013 dönemindeki Semih seviyesine ulaştıracağım. Bir futbolcu bir yeri ağrımadığı zaman işine aşk ve sevgiyle bağlanıyormuş. Bunu gördüm. İnsanın sağlığı yerinde olduğu sürece başarının geleceğini biliyorum."

"MİLLİ FORMAYI GERİ ALACAĞIM"
"Euro 2016'ya gittik ama şanssız bir turnuva geçirdik. Tüm arkadaşlarımız üzgün. Bize yakışmayan mücadele ortaya koyduk. Umarım eski performansıma kavuşunca milli takımdaki formamı en yakın zamanda geri alırım..."

"ZAFER GELECEK!"
"Beyin ameliyatı geçirdiğimde 8 buçuk ay sahalardan uzak kaldım. Çapraz bağ sonrası 6 buçuk ay, iç yan bağlarda ise 6 ay sahalardan uzak kaldım. Bu benim için kısa bir sakatlık dönemi oldu. Sakatlık kötü bir şey. Hocamızın bana yaklaşımı da ağabey-kardeş, baba-oğul, arkadaş gibi... Bu iki hafta süre alamayabilirim. Ama konsantrasyonumu düşürmeyeceğim. Antrenmanlarda kendimi iyi hazırladığım sürece ben oynayacağımı ve zaferin geleceğini biliyorum."

"5 YILDA 12 KUPA"
"Galatasaray'da 5 sezonda 12 kupa kazandım. 25 yaşında bu başarıyı elde etmek gurur verici. Bülent Korkmaz, Galatasaray'ın sembol isimlerinden biri. Zirvede bıraktı. Daha çok kupalar kazanmak, daha iyi hizmet etmek istiyorum. 10 yıl daha sağlığım elverdiğince elverirse futbol oynamayı düşünüyorum. Bülent Hoca'yı geçebilmek tabii ki isterim ama arkasında kalırsam bu beni üzmez, çünkü o Galatasaray'ın efsane ismi."

"MEVKİ FARK ETMEZ"
"Bir futbolcunun mevki seçmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sağ bek oynadığım maçlarda da iyi performans ortaya koymuştum. Hocamın sağ bekte oynatmak istemesini elimin tersiyle itmem. Sağ bek de sol bek de oynasam o an Galatasaray forması giymiş oluyorsun. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmak isterim."

"KADIKÖY'DE KUPA KALDIRMIŞ TAKIMIZ"
"Profesyonel futbolcuyuz. Önce önümüzdeki maçı sağ salim atlatmak istiyoruz. Vodafone Arena'nın atmosferinden bahsediyorlar. Beşiktaş'ta oynayan arkadaşlarımız da bahsediyor. Türk Telekom Arena'nın atmosferi de göz ardı edilmemeli. Kadıköy'de kupa kaldırmış bir takımız, o tecrübeyi yaşamayanlar ilk 10 dakika sıkıntı yaşayabilir ama ben kendi adıma öyle bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum..."

"TARAFTAR BİZİ YALNIZ BIRAKMASIN"
"Taraftar bizi yalnız bıraktığında bir suç işliyoruz demek ki. Bu da gayet normal. Lige iyi başladık. İlk hafta kazanmamıza rağmen deplasman gibiydi. Bu hafta iyi bir atmosfer olacağını düşünüyorum. Bizi sadece desteklesinler. Kötü de oynayabiliriz ama kötü mücadele etme lüksümüz yok. Galatasaray forması giyip para kazanan kişileriz. Elimizden gelenin en iyisini vermemiz gerekiyor. Kötü oynadığım dönemler olmuştur ama Galatasaray formasının üstümde olduğu bilincinden hiç çıkmadım. Taraftarımız bizi yalnız bırakmasın. Onları çok seviyoruz. Her ne kadar bezen sıkıntı yaşasak da onların da bizi sevdiğini biliyoruz"

"ARKAMIZDA KALE VAR!"
Muslera kaledeyken, arkanızda bir kale olduğunu biliyorsunuz. Muslera dünya çapında bir kaleci. Kupalar kazandırmış bir kaleci . Son örneğini Süper Kupa'da gördük. taraftarın da dediği gibi Allah Muslera'yı başımızdan eksik etmesin."

Semih Kaya Basın Toplantısı - GALATASARAY.ORG

Semih: “Hocamızın bana yaklaşımı ağabey-kardeş, baba-oğul, arkadaş gibi”

Yanlış yapıyorsun JOR!

Bu yeteneksizler iyilikten ,adamlıktan anlamazlar.
Bunların kafasına kafasına vurmazsan yarın o birgün kaybeden sen olursun.

Bunlarla anladığı dilden konuşup yeteneksiz olduklarını sürekli yüzüne vuracaksın ki yeri geldiğinde profesyonel yeri geldiğinde duygusal olmasınlar.

Madem para alıyorlar o zaman hakkını verene kadar hatalarını suratlarına vurmalisin

HELAK OL BECERİKSİZ HERİF!

Yanlış yapıyorsun JOR!

Bu yeteneksizler iyilikten ,adamlıktan anlamazlar.
Bunların kafasına kafasına vurmazsan yarın o birgün kaybeden sen olursun.

Bunlarla anladığı dilden konuşup yeteneksiz olduklarını sürekli yüzüne vuracaksın ki yeri geldiğinde profesyonel yeri geldiğinde duygusal olmasınlar.

Madem para alıyorlar o zaman hakkını verene kadar hatalarını suratlarına vurmalisin

HELAK OL BECERİKSİZ HERİF!

Renktaş,bazen çok fevri davranıyorsun bence.Ayrıca takımdaki bazı yerlilere de gerçekten haksızlık ettiğini düşünüyorum.Mesela Tolga.

Ağzın değil ayakların çalışsın Semih. 30 Ekim 2011 yılındaki Kayseri deplasmanında ilk 11 çıktığın resmi maçında oynadığın gibi ne zaman yürekten oynarsan, bu taraftar o zaman olduğu gibi yine seni sırtında taşır.

Yeter ki adam gibi oyna.

Üst Alt