Sen Var Ya Sen (Yeni Beste) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sen Var Ya Sen (Yeni Beste)

Cevap: Sen Varya Sen (Yeni Beste)

ne kurallar koyarsan koyun huylu huyundan vazgeçmeski

Olay çıkınca ilk olarak kulübe 500 bin dolar para cezası ver sonra bir daha olursa 1 milyon dolar..Ondan sonra sen birşey atmaya kalksan Adnan polat gelir yerinden yakalar seni.

Atana olay çıkaranda en az 6 ay hapis ver ve ömür boyu maçlardan men et çiçek gibi olur.

Holiganlarını marjinalleştirmemiş bir futbol ülkesi söyle bakalım bana?

Türkiyede marjinal olan, kulübü için fiyatı ne kadar pahalı olursa biletini alan yenilsede yensede takımını destekleyen taraftar profili maalesef.

kulübü için fiyatı ne kadar pahalı olursa biletini alan yenilsede yensede takımını destekleyen taraftar profili maalesef yokmu diyosun

öyle kural koyanı uçururlar bu ülkede

Al işte..

Uçurmak nedir yahu çokta zor bir kural değil pat diye konur.

İşte taraftar böyle düşünürse uçururlar falan cacık olmaz bizim futbolumuzdan.

Sen bilinçli taraftarım diyorsan böyle bir yasaya destek olmalısın ama futbol camiasını süpersonik bir mafia gibi uçururlar diye anarsan cacık olmaz futboldan net.

Al işte..

Uçurmak nedir yahu çokta zor bir kural değil pat diye konur.

İşte taraftar böyle düşünürse uçururlar falan cacık olmaz bizim futbolumuzdan.

Sen bilinçli taraftarım diyorsan böyle bir yasaya destek olmalısın ama futbol camiasını süpersonik bir mafia gibi uçururlar diye anarsan cacık olmaz futboldan net.

ben bilinçli bir taraftar değilim her zaman holiganizmi savunurum herzamanda ölene kadar yaparım yapacağım

kulübü için fiyatı ne kadar pahalı olursa biletini alan yenilsede yensede takımını destekleyen taraftar profili maalesef yokmu diyosun

Evet,varsa da çooook az ve artması halinde taraftar profili düzelecek diyorum.

Mesela aslantepede kombinelerin 4-5 milyardan başlayacağı söyleniyor ve kapasitenin %80'nini kombine olarak düşünüyorlar.

Şimdi bu 4-5 milyarı ben veremem ama olay çıkaracak sorunlu adam da veremez onun veya benim yerime 4-5 milyar kendisi için lüks olmayan sadece hafta sonlarında eğlenmek adına bu parayı verecek adamlar giderse daha pozitif bir ortam olacaktır;çünkü o adamın işi sadece eğlenmektir.

4-5 milyar başlangıç fiyatları bu arada.

Evet,varsa da çooook az ve artması halinde taraftar profili düzelecek diyorum.

Mesela aslantepede kombinelerin 4-5 milyardan başlayacağı söyleniyor ve kapasitenin %80'nini kombine olarak düşünüyorlar.

Şimdi bu 4-5 milyarı ben veremem ama olay çıkaracak sorunlu adam da veremez onun veya benim yerime 4-5 milyar kendisi için lüks olmayan sadece hafta sonlarında eğlenmek adına bu parayı verecek adamlar giderse daha pozitif bir ortam olacaktır;çünkü o adamın işi sadece eğlenmektir.

4-5 milyar başlangıç fiyatları bu arada.

doğrusun haklısın.

ben bilinçli bir taraftar değilim her zaman holiganizmi savunurum herzamanda ölene kadar yaparım yapacağım

Senin zerre faydan olmaz kulübüne ama sen fayda sağlarsın galibiyetlerle kendini tatmin edersin kalabalıklar arasında kendini daha güçlü hissedersin.

Deplasmanda olay çıkarırsın hakeme küfredersin kulüp ceza alır.Sahaya yabancı madde atarsın kulüp ceza alır.

Kulübe tek katkın belki forma alırsın belki bilet olmadı arkadaşlarınla bir yöneticiden bedava bilet istersin.

Tüm bunlar yetmez kapalı alt kısımda senden kat kat fazla parayı kulübe katkı olsun diye Basıp bilet alan adama ayağa kalksın diye söversin.

Yani Holiganlıkla övünülmez.

Senin zerre faydan olmaz kulübüne ama sen fayda sağlarsın galibiyetlerle kendini tatmin edersin kalabalıklar arasında kendini daha güçlü hissedersin.

Deplasmanda olay çıkarırsın hakeme küfredersin kulüp ceza alır.Sahaya yabancı madde atarsın kulüp ceza alır.

Kulübe tek katkın belki forma alırsın belki bilet olmadı arkadaşlarınla bir yöneticiden bedava bilet istersin.

Tüm bunlar yetmez kapalı alt kısımda senden kat kat fazla parayı kulübe katkı olsun diye Basıp bilet alan adama ayağa kalksın diye söversin.

Yani Holiganlıkla övünülmez.

oo oralarda kalıcan ben yıllardır daha 18 yaşındayım ne beleş bilet almışlıpım var nede olay çıkarmaya hevesim.

ben formamı alır biletimi alır sag duyula takımıma destek veririm ama git kadıkoye olay cıkar sen cıkarmassın git inönüye olay cıkar onlar baslatır

GS fb basket macında bisi yok kadın parmak gosterdi ne yapcan bunu yutucanmı hayır oraya bi fenerli girip parmak gösterdiyse oda alır cezasını.kadıkoye gittimizde üstümüze siselere isemisler üstmüze atarlardı nabcas sessizmi kalıcas

sen kalırsın bilmem ama ben kalamam

Alıntıdır.

holigan sözcüğü eski ingiliz şarkılarından gelir: düğünlerde çok gürültü ve olay çıkaran bir aile “hooligan” adıyla anılırmış. holigan sözcüğünün anlamı: “gittiği ortamı dağıtan, içkici, şamatacı, haşarı bir karakter”dir. maalesef aynı bu sözcük tanımına uyan binlerce insanı, taraftarı dünyanın dört bir köşesinde görmek mümkün. insanı en çok üzen şeylerden birisi de bunların en çok ingiltere’de yani futbolun beşiğinde, ana ülkesinde görülmesi. bazı kaynaklar ise holiganizmin ingiltere’den evvel iskoçya’da başladığını, buradaki celtics – rangers derbi maçlarından önce ve sonra taraftarlar arasında kavgaları holiganizmin ilk örnekleri olarak gösteriyor.

holiganların maçlara gelirken tek bir amaçları vardır: kavga, olay çıkarmak. holiganizm karşılıklı önyargı ve düşmanlıklardan beslenen sosyo-kültürel bir süreç olarak kabul ediliyor. bu düşmanlıklar sporda iki rakip takımın taraftarları arasında baş gösteriyor. genellikle de ufak bir kıvılcım olayların çıkması için yeterli oluyor. hatta holiganlar genellikle kıvılcıma bile ihtiyaç duymuyor, gece barlarda içip ortalığı dağıtarak gittikleri yöredeki insanları rahatsız ediyorlar.

unutmuşum eklemeyi sen tam fenerbahcenin maraton tribününe yakışan seyirci kitlesinden birisin elinde çay çekirdek

oo oralarda kalıcan ben yıllardır daha 18 yaşındayım ne beleş bilet almışlıpım var nede olay çıkarmaya hevesim.

ben formamı alır biletimi alır sag duyula takımıma destek veririm ama git kadıkoye olay cıkar sen cıkarmassın git inönüye olay cıkar onlar baslatır

GS fb basket macında bisi yok kadın parmak gosterdi ne yapcan bunu yutucanmı hayır oraya bi fenerli girip parmak gösterdiyse oda alır cezasını.kadıkoye gittimizde üstümüze siselere isemisler üstmüze atarlardı nabcas sessizmi kalıcas

sen kalırsın bilmem ama ben kalamam

Herkes alsın ceza umrumda değil feneri beşiktaşı yok bunun.

Bak holiganın tanımları var bu sayfada ben geretsin alnının yarıldığı maç olsun,2000-2001 sezonunda taraftarımıza atılan sidik torbaları olsun hepsini hatırlayan bir insan olarak ne biz ne onlar ne başkası umrumda değil.

Tek derdim maçlara giden kitlenin adam edilmesi gerek.

Türk futbolunda kanser bu.

unutmuşum eklemeyi sen tam fenerbahcenin maraton tribününe yakışan seyirci kitlesinden birisin elinde çay çekirdek

Stadlarda kabuklu yiyecek tükettilmesine karşıyım elimede çay değil bira almak isterim.

Almanyada çatır çatır biranı içebiliyorsun tribünde bizde içildiğini düşünün zaten kafası trilyon olmuş yurdum gençleri terör estirir medeniyet başka şey.

yeni uygulamaların içinde tc kimlik numarası yazcakmış biletlerin üzerinde bu sence güzel bir uygulamamı

yeni uygulamaların içinde tc kimlik numarası yazcakmış biletlerin üzerinde bu sence güzel bir uygulamamı

Engelleyecekse neden olmasın? Bizim kuüp bence bunu bonus cardlarla aşacak.

Yeni stadımızda bonus card ile turnikeden geçiş yapacaksın kart isme ait olduğu için vukuatında tepene binebilirler.

Ömrü hayatımda dinlemeyeceğim gudik adamların arabesk şarkısının tüm ezgilerini motifleyerek tezahürat yapan bir taraftar grubu avrupaya açılan pencere olan takımının vizyonunun gerisinde kalmıştır.

Ha sen tribünde kendinden geçersin sahada oynayan oyuncunun hiçbir tarafında değildir bu dandik ezgi anca taraftar kendi arasında eğleniyordur.

Sonra Old Trafford'a çıkınca ayakları titrer tabii oyuncumuzun malum gerçek taraftar ve futbol izleyicisi görmüştür.

Gerçek futbol izleyicisi mi? İngilizlerden özenmediğiniz tek bu kalmıştı..

Üst Alt