Şenol Güneş: "Dünya Kupası'na katılmak için olağanüstü çalışmak gerekiyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şenol Güneş: "Dünya Kupası'na katılmak için olağanüstü çalışmak gerekiyor"

senol-gunes-turkey_1qa3jxpd92oqs1dwkjizgvxvkx.jpg

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri'nde Hollanda ve Norveç ile çekişeceklerini söyledi.​
Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile eşleşen ay-yıldızlı ekibin teknik direktörü, kurayı değerlendirdi.​
TRT Spor'a telefonla bağlanan Güneş, "Kura bir şans işi. Hayırlı olsun. Uzun zamandır katılamadığımız Dünya Kupası'na katılmak için olağanüstü çalışmak gerekiyor. Bu takımların hepsi güçlü." diye konuştu.​
Üçüncü torbadan güçlü Norveç'in geldiğini aktaran tecrübeli teknik adam, "Cebelitarık ile daha önce hiç karşılaşmadık. Letonya'ya 2004 Avrupa Şampiyonası öncesi kaybetmiştik.

Çekişeceğimiz takımlar kağıt üzerinde Hollanda ile Norveç görünüyor. Önemli olan bütün maçları kazanmak için sahaya çıkmak. Biz de öyle yapacağız. Hedefimiz Dünya Kupası'na katılmak. Hollanda ile daha önce oynayıp kazanmıştık ama güçlü bir takım. Norveç'in güçlü oyuncuları var." ifadelerini kullandı.​

Hocaya da takima da cok guveniyorum. Avrupa eleme grubundaki performansın benzerini bekliyorum ekipten.

Bu jenerasyon cogu ulkeyi tokatlayacak kapasitede. Hoca da öyle.
bu jenerasyondaki sıkıntı milli takim topcusu denilen karakterlerin olmamasi, bi hamit altintop gibi kulupte oynamasa bile milli takima gelince kaldigi yerden devam eden, mental gucu yuksek adamlar yok ulkede
mesela hirvatlarda da corluka vardi kulupte ne yaptigi bilinmez ama milli takimin banko topcusuydu, bakinca boyle oyuncu goremiyorum ulkede ustat

Üst Alt