Şenol Güneş: ''Gökhan Töre, Mahrez'den daha iyi'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şenol Güneş: ''Gökhan Töre, Mahrez'den daha iyi''

[h=2]Beşiktaş'ın deneyimli çalıştırıcısı Şenol Güneş, A Spor'da katıldığı bir futbol programında konuştu.
senol_gunes_7.jpg

"QUARESMA YETENEĞİ VE KARAKTERİ GÜÇLÜ BİR İNSAN"[/h][h=2]Siyah beyazlı ekibin Portekizli yıldızı Quaresma hakkında da konuşan Şenol Güneş, ''Önemli olan oyuncuyu kazanmaktı. Öğretmen öğrenci ilişkileri ve eğitim sorununu çözmek çok önemli bir nokta. Öğrenenin algısını değiştirmesi ve öğretenin de aktarmayı başarabilmesi çok önemli. Quaresma yeteneği ve karakteri güçlü bir insan. Ona bu şekilde yaklaşınca gerçekten mütevazı bir insan olduğunu herkes gördü.'' ifadelerini kullandı.
[/h][h=2]''KERİM FREI KÜSMEYE DARILMAYA MEYİLLİ BİR FUTBOLCU''[/h][h=2]Kendisinin yedek futbolcusu olmadığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, ''Rakip antrenörün ne yaptığına ve olayın bütününe bakmak lazım. Bana sezon başında oyuncularla ilgili ayrımımı sordular ancak benim yedek diye bir oyuncum yok. Kerim Frei'ın bana göre tek eksiği küsmeye darılmaya meyilli olması. Artık bunları aşması gerekiyor. Oyuncu olarak sorduğunuz isimlerin hepsi yetenekli. Sezon başında çoğu oyuncumuzda sıkıntı vardı. Biz de performansa göre karar verdik. Cenk sezon başında çok çalıştı. Gomez de çok çalıştı. İkisi de çok iyi oynadı. Ben de ikisini de oynatmaya çalıştım. Cenk'i daha çok oyun sıkışınca kullanmaya çalıştım. Demba Ba gittiği zaman üç tane forvetim vardı. Yola onlarla devam edebilirdim ancak işler ters giderse bu çocukları harcayabilirlerdi. Pereira'da Fernandao'yu oynatırken Van Persie konusunda sıkıntılar yaşadı. Ancak takım içinde nasıl bir durum varsa senaryo da ona göre gelişiyor.'' dedi.

[/h][h=2]''BİZ RÜZGARLA DEĞİL, AKIL, BİLGİ VE EMEKLE İŞ YÜRÜTÜYORUZ''[/h][h=2]''Biz rüzgarla değil akıl, bilgi ve emekle iş yürütüyoruz. Başarının gelmesi zaman, emek ve cesarete bağlıdır. Bu süreçte Avrupa kupalarına veda ettik. Kaybettiğiniz zaman yalnız kazandığınızda ise berabersiniz. Biz o gün ayakta durmayı başardık. Tesadüfen sonuç alırsak bunlar bizi batırır. Başarılarımızın üstüne koymamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi'nde daha iddialı olmalıyız ve bu konuda bazı oyuncularımızın seviye atlaması gerekiyor. Kendimizi geliştirmek için çalışmaya devam etmeliyiz. Güneşi yakalamaya çalışmalısınız diye bir söz vardır. Yakalayamazsan da yıldızlara yaklaşmış olursunuz.''

''GÖKHAN TÖRE'NİN MAHREZ'DEN İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM''[/h]''Cenk de Gomez de birbirine bakarak kendilerini geliştiriyor. Ben Cenk'i farklı bir yere koymuyorum. Farklı bir yerde olmayı kendisi başarıyor. Gökhan Töre'de öyle ancak bazı eksikleri var. Ben onun Mahrez'den iyi olduğunu düşünüyorum. Oğuzhan ise yeteneği dahilinde yükseliyor. Başarı her zaman oyunculara rakip olur.''
Şenol Guneş: Gokhan Tore Mahrez'den iyi | superhaber.tv

O konuda kesin bir kanaate varmak için, Gökhan'ın önce Premier Lig'de boy göstermesi lazım. O zaman anlaşılır kimin iyi olduğu. Gökhan Töre kötü futbolcu diyemem. Gayet iyi futbolcu. Oldum olası beğenirim ta Hamburg döneminden beri ama böyle bir kıyaslama şu an için mantıksız.

O konuda kesin bir kanaate varmak için, Gökhan'ın önce Premier Lig'de boy göstermesi lazım. O zaman anlaşılır kimin iyi olduğu. Gökhan Töre kötü futbolcu diyemem. Gayet iyi futbolcu. Oldum olası beğenirim ta Hamburg döneminden beri ama böyle bir kıyaslama şu an için mantıksız.
töre iyi oyuncu da tr ligine damga vuramayan adam ile eplye damga vuran adam kıyaslanır mı

hadi kıyasladın trde karavana yapan adama nasıl daha iyi dersin

Şenol hoca oyuncusunu motive etmek adına söylemiş büyütülecek bir şey değil. Belki de ondanda çift haneli assist ve goller bekliyordur. Gerçi çok bekler :D

Üst Alt