Şenol Güneş'ten Ligdeki Hocalara: "Elinizde eğer varsa çok iyi bir sol bek bunu değerlendirmek istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şenol Güneş'ten Ligdeki Hocalara: "Elinizde eğer varsa çok iyi bir sol bek bunu değerlendirmek istiyorum"

1604923655104.png

A Milli Futbol Teknik Direktörü Şenol Güneş, Caner Erkin ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'nun sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı.

Şenol Güneş, "A Milli formaya büyük hizmetleri olan Caner Erkin yeniden bizimle beraber. Cenk, Ömer, Berkay da bizimle beraber... Bu tip işler olabilir, bunlara hazırlıklı olmak lazım. Bütün oyunculara kapımız açık. Caner Erkin'in sorumluluk bilinciyle A Milli Takım'a büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Güneş, sol bekte sıkıntı çektiklerine de dikkat çekerek, "Buradan ligdeki hocalarımıza sesleniyorum; Elinizde eğer varsa çok iyi bir sol bek bunu değerlendirmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Caner Erkin ise "A Milli Takım'a beni aldığı için Şenol Güneş hocama teşekkür ediyorum. Sağlığım el verdiğince A Milli Takım'a hizmet etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Taylan Antalyalı, Arda Turan değerlendirmesi

Soruları da yanıtlayan Şenol Güneş, aday kadroya çağrılmayan oyuncularla ilgili tartışmalara değindi. Güneş, şöyle konuştu

"Ulusal Ligi'nde iki maçımız var ve bu iki maçı da kazanmak istiyoruz. İskelet kadromuzu korumak istiyorum. Bu çocuklar, hem saha içerisinde hem de saha dışarısında A Milli Takımı çok iyi temsil etti. Hepsini takip ediyoruz. Taylan da bizim düşündüğümüz futbolcular arasında, çalışmasına devam etsin. Arda'yı da çok beğeniyorum, şu anda yeniden küllerinden doğmak istiyor, gayretini görüyorum"

Türkiye’deki ve yurt dışındaki bütün oyuncuları takip ettiklerini sözlerine ekleyen Güneş;

“Sahneye çıkınca çalışan değil, sahneden önce çalışıp hazırlık yapan bir grubuz. Caner uzun zamandır takip ettiğimiz bir oyuncu. Kulüp takımındayken almadığım bir isim ama şu anda çok ihtiyacımız var ona. Arda Turan, Türkiye’nin en iyi oyuncularının başında gelir. Ama maalesef bir düşüşe geçti. Bunun sebeplerini kendisi değerlendirmiştir. Ama şu anda tekrar küllerinden doğmak istiyor ve gayretli. Eğer başarılı olursa, bu sorumluluğu taşıyacak durumdaysa kimseye bu kapıyı kapatamayız. Caner ve Arda başarılarını ispatlamış isimler. Taylan, Erzurum’dayken de takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Galatasaray’da arzu ettiğimiz yerde oynuyor. Bizim düşündüğümüz oyuncular arasında. Şu anda aramızda olan bazı arkadaşlar var. Elinizde eğer çok iyi bir sol bek varsa, onu değerlendirmek istediğimi kulüp hocalarımıza iletiyorum. Bazı gençler takımlarında oynamıyor ama sol bekte denenmiyor. Denenirse 10 yıllık mevkiyi kapatmış oluruz. Yeni izlenen arkadaşlar da var tabii ki. Sol ayaklı, savunma yükü iyi olan ya da iki yönlü olan oyuncu arayışımız var. Forvet hattı bir müddet daha bizi götürür ama sonrasında ihtiyaç olacaktır. Burası hepimizin milli takımı” ifadelerini kullandı.

Güneş, Arda Turan, Taylan Antalyalı gibi isimlerle ilgili gelen bir soruya ise şu yanıtı verdi:

Arda da beğendiğim, Türkiye'nin en iyi oyuncularının başında gelir ama maalesef düşüşe geçti. Yeniden küllerinden doğmak istiyor, bu gayretini görüyoruz. Caner'in olduğu gibi eğer başarılı olur, ihtiyacımız olursa hiçbir oyuncuya kapıyı kapatamayız. Caner ve Arda farklı oyuncular, kendilerini ispatlamış oyuncular.

Taylan geçen sene de Erzurum'da takip ettiğimiz bir oyuncuydu, ön libero biliyorduk, Galatasaray'da arzu ettiğimiz yerde oynuyor, iyi de oynadı. Bizim düşündüğümüz oyuncular arasında. Kasım ayında maçlar biteceği için önümüzde zaman var, çalışmaya devam etsin. Hem yurt içi hem yurt dışında takip ettiğimiz oyuncularımız var, elimizdeki oyuncuları geçen varsa alabiliriz."

1604936619792.png

- Galatasaray'da arzu ettiğimiz yerde oynuyor,
- iyi de oynadı
- Bizim düşündüğümüz oyuncular arasında.

Sonuc : Milli takima cagrilmadi
:crushed::crushed:

Elinde forvet yok iken ve Adem Buyuk iyi perfomans sergilediginde bile cagirmadi , sirf Galatasarayda oynuyor diye.

Üst Alt