Serie A 21/22 H:38 | Inter 3-0 Sampdoria | MS | 22 Mayıs | S Sport+ & S Sport 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serie A 21/22 H:38 | Inter 3-0 Sampdoria | MS | 22 Mayıs | S Sport+ & S Sport 2

1652690863960.png

1652690872674.png 1652690877054.png 1652690899159.png

1652691118608.png

Serie A 2021/22 Sezonu 38. Hafta
Internazionale - Sampdoria
Stadio Giuseppe Meazza
22 Mayıs 2022 Pazar
19:00

1652611306288.png

İnter'in kolay geçtiği takımlardan bi de iddiası yok Lig'de kalmış bi takım rahat kazanırlar o yüzden bizim maçın berabere bitmesi gerek en az..

Serie A, Milan ve Inter'in son maçlarını aynı anda oynayacağını açıkladı.

🗓️ 22 Mayıs Pazar
⏰ 19.00
🔥 Sassuolo-Milan
🔥 Inter-Sampdoria

Serie A, Milan ve Inter'in son maçlarını aynı anda oynayacağını açıkladı.

🗓️ 22 Mayıs Pazar
⏰ 19.00
🔥 Sassuolo-Milan
🔥 Inter-Sampdoria

yerinde bir karar olmus.

biraz uzun mesaj olacak kusura bakmayin arkadaslar. simdiden tesekkurler okudugunuzdan dolayi.

basliga ve inter ozelinde ;

genel anlamda inter iyi bir sezon gecirdi. sampiyon apoletli hocayi kaybedip yerine yeni bi hoca ve takimin en degerli ayaklarindan hakimi ve lukaku vs'yi kaybetmeleri az buz bir kayip degil kanimca. ozellikle italya ligi ozelinde devler arasinda kanat bek tandansli oyuncularin kilit faktoru oldugunu goz onune bulundurursak bu daha anlasilir olur.

misal , milan dan theo hernandez suan ayrilsa, milan bayagi bocalar diye dusunuyorum. cunku bu oyuncu salt bole koridorunun degil, takim ofansif olusumlarinda nerdeyse gizli oyun kurucu rolunde bir rolde. bu da onu cok ozel kiliyor taktik ve sistem kurulumlarinda. inter de, hakimi , conte icin benzer onemdeydi kanimca. inter'in sansi, her ikisininde ayni anda ayrilmasi ,..dolayisiyla farkli hoca ve farkli kanat bek oyuncusu ile sifirdan ise basladilar. hakimi yerine gelen oyuncu ilk sezonunda oldukca verimli oldu. hoca da keza ilk sezonda genel anlamda iyi kenar yonetimi gosterdi bir iki istisna durum disinda(asagida ozel deginecegim)..... < >

bu sezon inter adina bonus iki isim oldu. biri sezonun benim adima MVP'si ivan perisic'in olaganustu tam sezonluk performansi. digeri yeni transfer hakan'in oldukca istikrarli pozitf futbolu ve neticelere yansiyan asistleri ve gollerinin yeni takiminda da devam etmesi. bu iki denklem yeni hocanin da elini oldukca rahatlatti. bu ikisinin uzerine lautaro nun ,dzeko ile uyumu ve gollerine devam etmesi,,ortada supurucu lider brozovic'in tam sezonluk pozitif performansi one cok cikan nuanslardi benim adima....

kanimca conte kendisini sadece ligde kanitladi inter ozelinde bakarsam. dolayisiyla her ne kadar interi sampiyon yapmis olsa da, yeni hoca inzaghi nin ilk sezonda hem lig hem kupada sonlara kadar gitmesi kendisini benim adima bir adim one cikariyor inter ozelinde.

conte nin misal nefesi yetmedi 3 kulvara... diger yandan inzaghi tum kulvarda dolu dizgin gitti, ilk sezonunda kupa zevki tatti daha lig bitmeden....
sampiyon liginde inter ozelidne ve interin mou dan beri yanilmiyorsam bu denli cl de ilerlemesi takdir edilesi bir performans inzaghi hoca ozelinde.....

sayet ligi smapiyon bitirirse,benim adima *klopp le birlikte bu sezon avrupa genelindeki *mvp iki hocadan biri olacak...

bekleyip gorelim.

ustlerde belirttigim parantez istisna durumu :

inzaghi'yi genel sezonluk performans vs den ovguyle bahsedip hakkini vermek istedim oncelik olarak.

< fakaaat burda duralim..., ayni inzaghi hoca, ligde donum noktasi , telafisi olmayan bir deplasmanda rotasyon yapmasina bir anlam cidden bulamiyorum.... acemi ,tecrubesiz desem yakisik kalmayacak bu cumle,ki , lazio da yaptiklari ortada... fakat, *bologna gibi ligin bu sezon en *zor *deplasmanlarindan olan bir yere gidiyorsun ve takimin en tecrubeli ismini kaptanini kaleci *handanovic'i dinlendiriyorsun... yerine kim mi oynuyor ?? ligde bu sezon sayi ile > * 1 dakika sure almamis olan 24 yasindaki romanya menseli kaleci *ionut radu'yu bu cok zorlu ve ligin sampi bazli deplasmanina ilk 11 cikariyorsun.... 90lardan beri kaleci mevkii bazli bu denli cok asiri BOLD bir o kadar da anlamsiz garip buldugum rotasyona denk gelmemistim sahsim adina......

bu zorlu deplasmanda inter 2-1 yenik ayrilarak ligi ezeli rakibi milana devretti tabiri yerindeyse.....

bu deplasmanda maglubiyet golu 80lerde geldi hafizam yaniltmiyorsa. golun yenilis bicimine youtube vs den mutlaka bir goz atin. dedigim noktayi hatirlayacaksiniz hocanin kaleci ozelindeki secimine yonelik...

keza golde defans elemanlarinin da hatasi buyuk- *geri pasin asiri sacma oldugu *gercegi ile *yuz yuze kaldi *inter takim olarak..... < > keza biz galatasaray olarak cok cektik tecrubeliyiz bu bakimdan.....

-----------

inter adina sezonun elden ucup gittigi *bologna maci ozelinde hatirladigim bir kac kirilma noktalari;

inter subat ve mart aylarinda sezonun en formsuz donemini gecirdi kanimca.alinan skorlar ve oyun anlaminda...
bologna deplasmanindaki ilk 20 dakika formda interden esintiler sundu.... 1-0 perisic golu ile one gectiler, ust uste pozisyonlar sonrasinda buldular... derken dakika 20 den sonra ibre bolognaya dondu, inter formsuz donguye ger dondu... ilginc anlardi gece ile gunduz gibi inter adina.....

bologna beraberligi 28 de buldu. kafa goluyle eski interli arnautovic ile... bu golde sol bek dimarco nun cok buyuk hatasi mevcut.

devre bu sonucla bitti, 2.yari inter hocasinin panik havasini sezdim. hakan sari gorur gormez onu kenara almasi cok buyuk taktiksel hata idi... hakan cikti bir dakika sonra golu yediler 2-1........
iki durna topu iyi kullanan oyuncular biri gunun yenilen goldeki hatali dimarco'su , digeri formda hakan in 70lerde bir kac dakika ara ile kenara gelmeleri.... sonrasinda 2-1i dondurecek firsatlari da duran top vs ozelinde haliyle olmadi.....
kanimca ozellikle hakan sahada son duduge kadar durmaliydi. hoca hatasi net olarak.

ilk golu atan oyuncu disinda,
*eski interli *sinisa mihajlovic'in *bologna *hocasi olarak eski takimina *celme takmasi da futbolun bir cilvesi olsa gerek.

*sampdoria macina yonelik dikkat ederseniz bir yorum getirmedim. cunku *sezon, kanimca ustte bolca bahsettigim donum noktasi macinda *inter adina sona erdi........

inter icin mucize gerekiyor. onu da sassuolo mevcut durum ozelinde cok zor olur sergilemesi... cunku hem bu hafta milana yenilen atalanta nin formsuz olusu hem sassuolo nun formsuz olusu ezeli rakip milan adina muthis sans oldu.

aksi durumda, yani formda zamanlarindaki atalanta,sassuolo karsisinda *milanin bu cok zor maclardan hasarsiz cikmasi beklenmiyordu ozellikle italyan medyasindaki goruslerde...

atalanta'yi rahat gectiler. bir diger formsuz ,inisli cikisli genel sezon yasayan sassuolo dan 3 puanla donmesi buyuk olasilik milan adina......

sampo macinda beklentim, hakan kardesimiz gol veya asistler yapsin en azindan kendisine moral olur yeni sezon oncesinde.

iyi seyirler...

Son düzenleme:
Milan, kaybetmemesi veya Inter'in kazanamaması durumunda şampiyonluğa ulaşacak.

Inter ise kazanıp Milan'ın kaybetmesini bekleyecek.

Inter XI: 3-5-2 Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro Martinez, Correa.

Sampdoria XI: 4-5-1 Audero; Bereszynski, Ferrari, Yoshida, Augello; Candreva, Rincon, Vieira, Thorsby, Sabiri; Caputo.

Üst Alt