Sezon Sonu Sözleşmesi Biten Önemli Oyuncular - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sezon Sonu Sözleşmesi Biten Önemli Oyuncular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Sezon sonu sözlesmesi biten önemli oyuncular

En geç bu sene sonunda;

1. Gökhan Töre.

2. Hamit Altıntop.

3. Yaratıcı, skorer sol kanat.

4. Çift yönlü, ofansif ağırlıklı, yaratıcı, adam eksiltebilen çalışkan orta saha. (Engin'in iyisi)

5. Ömer Toprak.

6. Cenk Tosun/Mevlüt

---------------------------Baros/Elmander/Cenk(Mevlüt)----------------------------

Transfer/Sercan-----------------------------------------------Gökhan/Mertan/Kazım

---------------------Transfer/Engin/Yekta------Selçuk/Hamit-----------------------

-------------------------------Melo(Transfer)/Ceyhun------------------------------

Balta/Çağlar-----------Ömer/Ujfalusi----------Semih/Gökhan-------------Eboue/Sabri

---------------------------------Muslera/Ufuk--------------------------------------

1. Ujfalusi'yi yabancı kontenjanı ve yaşı dolayısıyla yedeğe yazdım.

2. Zayıf halka sol bek kalıyor gibi, yerli bir sol bek bulunursa alınsın, ben bariz fark yaratacak yerli sol bek bilmediğim için almaım. Arda kalmış olsaydı, yabancı bek alırdık.

3. Hamit'in yedek gibi durduğuna bakmayın, onun tam bir joker olduğunu, orta sahanın yanı sıra maça göre iki kanat ve hatta sağ bekte değerlendirilebileceğini unutmayın. Çok forma giyer zaten, ayrıca Selçuk'a alternatif oluşturur ki böylelikle Selçuk da forma rekabetine girerek performansını artırır.

4. Engin de maça ve form durumuna göre sol kanatta da oynayabilir, hatta Yekta da.

5. Melo'yu almak sıkıntılı olacak gibi sezon sonu, eğer alınamazsa keşke Topal'ı geri getirebilsek. Ama ben Melo olmazsa oraya alınacak ismi yabancı saydım.

6. Bence en kritik transfer orta alana alınacak bahsettiğim çift yönlü ama ofansif ağırlıklı yaratıcı çalışkan orta sahadır. Beşiktaş'taki Fernandes'e benzer ama bir nebze daha kreatif bir isim olabilir ama şu an Fernandes'e de razıyım açıkçası.

7. Orta sahamız tempolu ve yaratıcı hale gelirse kanatlarda (özellikle sol kanat) forvet nitelikli Sercan gibi oyuncular da verimli olabilir. Oraya alınacak yabancı oyuncunun oldukça yaratıcı ve skorer olmasını umuyorum. Çünkü sağ kanadımız etkili oyunculardan oluşsa da skorer kimliği nispeten az olacak. Sol kanat savunmasının aksamaması için sağ iç ve sol içteki oyuncu tiplerinin yeri değiştirilebilir. Yani Hamit-Selçuk sola yakın oynar, ofansif isimler sağa yakın.

8. Baros'u artık fazla taraftarın tutmadığını biliyorum ama bence Baros hala elimizdeki en iyi forvet. Takım yaratıcı ve tempolu hale geldiğinde bence Elmander'den, hatta Berbatov'dan bile daha faydalı olur. Şu an bilinçli hücumlardan çok biraz daha kaotik hücumlar yapıyoruz, bu sebeple fizik, hava topu etkinliği, dar alandan şutlar, sırtı dönük oynama, pres gibi özellikleri ile Elmander öne çıksa da sistem oturdukça, hareketlilik, çabukluk, verkaçlara girme, bitiricilik, defans arkasına sarkma, doğru koşular yapma gibi özellikler ön plana çıkacak, bunlar da Baros'da daha üstün olduğundan onu ilk 11'e yazdım.

9. Belki kızacaksınız ama ben Serkan Kurtuluş'u çok kolay harcadığımızı düşünüyorum. Geçen sene son maçlara kadar aldığı şansları (Skibbe dönemi başta) iyi kullanmış bir oyuncuyu geçen sene sonunda her açıdan çok kötü takımdaki çok kötü 3-5 performansı yüzünden sildik, keşke bu sene kiraya verseydik, seneye kadroda olmasını isterdim, hala da istiyorum aslında.

10. Emre Çolak'ı yazmadım ama orta alanda Transfer olan oyuncuya bir alternatif de o olabilir ama artık biraz gelişim göstermesi lazım., o da en az 15-20 maça çıkacağı bir takıma kiralansa iyi olurdu.

Not: Pek sözleşmesi biten oyunculara göre olmadı kadrom ama tabi benzer tipte oyuncularla değişiklikler yapılabilir. Yalnız 30-31 üstü yaşta pek oyuncuya sıcak bakmıyorum çünkü hedefimiz 1-2 senelik değil 4-5 senelik bir kadro yapılanması olmalı.

Not2: Uzunca yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.

Baya iyi adamlar var listede. Diyeceğim o ki, yaz sezonunda bütçe 30 milyon € olarak belirlenecekse bunun 20 milyonunu hatta fazlasını 1 veya 2 oyuncuda kullanılsın. Aly Cissokho & Kolo Toure gibi. Az alalım, sağlam ve garanti olsun.

Baskanimizin aciklamasindan sonra güncelleme geregi duydum umarim silinmez bu konu , bence önemli. Baskanimizin 70 civari oyuncu serbest kalacak demesinden sonrada gerekliydi. görüyoruzki 50 oyuncu bile degil ve buradan birsürü oyuncuyu düsünmeden veto ederim ben.

Andrey Arshavin

Çok yönlü olması avantaj,sakatlık ve cezalar sebebiyle eksilen yerlere rahatça monte edebiliriz.Kontejan sıkıntısı sebebiyle kadro esnekliği şart.Çeşitli taktiklerle oynayabilecek bir futbolcu.

Tomas Rosicky

Eskisi gibi değil ama yararlı olacağı kesin,Baros ve Ujfa ile milli takımdan arkadaş olmaları avantaj,hucümları şekillendirmekte faydalı olacaktır.Milli takımda oynadığı İspanya maçı müthişti.

Bu kalitenin altına düşmemiz lazım.

28 yaşın üstüne çıkmamalıyız.

Gerekirse yüksek paralar verip kendi yolumuza bakmalıyız,arkada kalan şikecileri düşünerek transfer politikası güdülmez.

arkadaşlar siz nasıl inanıyorsunuz başkan'a???

Bunların çoğu yabancı!

Bizim 11 de oynayan kaç yabancı var sayın lütfen.

muslera

ujfalusi

melo

eboue

baros

elmander

.

nereye transfer yapıyorsunuz? Hangi 11'e?

Galatasarayın en eksik olduğu bölgeler Türk oyuncuların oynadığı bölgeler.

Sağ kanat, Sol Kanat, Sol bek.

isterse 5000 tane yabancı oyuncu açığa çıksın , neye yarar? Türk oyuncu yok açıkta.

Bizim başkan 5 milyon euro vermek istemiyor Türk'e.

Burda bağarıyorum kaç aydır adam politik oynuyor, kandırıyor diye, herkes geçtiğimiz sezon yapılan transferleri gösteriyor.

Arkadaş o son trendi. Başka doğru düzgün adam yok!

Sezon sonu da hikaye. Umut fakirin ekmeğidir diyor başkan, veriyor bir kelime sezon sonu diye oldu bitti.

Kanmayın. Transfer sezon sonunda Yiğit Gökoğlan gibi bir adam olacak o kadar.

Melo falan da alınmayacak. Eğer arkadaş sen ne kadar olumsuz bir adamsın diyen var ise. Yazsın bu yazdığımı sezon sonu açsın okusun.

Fatih Terim ile yönetimin arası çok kötü.

Hiç beklenmeyen şeyler olabilir...

Liste güncellendi.

Bize transfer olan Necati ve sözlesmesini uzatan Arshavin listeden cikartildi.

Listedeki oyuncu sayisi 41 oldu.

Yabanci olarak bir kanat ve Baros'a iyi bir teklif gelirse ve gönderirsek bir forvet alacagimizi zannediyorum. Riera gönderilir. Yine 7 yabancimiz olur.

Düsük bir ihtimalde olsa bir yabanci sol bek aliriz diye listede o mevkinin oyuncularida var. Son bir kez gözden gecirdim ve güncelledim listeyi. Yaz transfer dönemi bitene kadar dursun bu konu. Yararli olacaktir.

Labyad ve Tomasov listeden cikartildi. Labyad BEDELSIZ olarak Lizbona transfer oldu, Tomasov ise sözlesmesini uzatti.

Florent Malouda

Alan Dzagoev

Cristian Rodriguez

Cristian Chivu

Pablo Batalla

Didier Drogba

Jefferson Farfan

Tranquillo Barnetta

Mladen Petric

Dimitar Berbatov

Sotiris Ninis

Hugo Rolladega

Salomon Kalou

Sejad Salihovic

Kadir Bekmezci

Yasin Öztekin

Mehmet Güven

Erman Kilic

Isaac Promise

Michael Eneramo

Alanzinho

Alan Kasaev

Semir Stilic

Dwigt Tiendalli

Simon Poulsen

Jimmy Durmaz

Sasa Papac

Razvan Rat

Badr El Kaddouri

Nikolaos Spyropoulos

Joseph Akpala

Shikabala

Andres Guardado

Maynor Figueora

Andy Johnson

David Hoilett

Royston Drenthe

Nicky Shorey

Daniel Pranjic

Juan Arango

Chori Castro

Fabrizio Miccoli

Riccardo Montolivo

Su listeye bakip agzi sulanmayan var mi bilmiyorum. Bu listede olmayan Nestanin sozlesmesi sezon sonu bitiyor. Bu sezon 3 macini izledim ve 10 sene once ki Nesta'dan farksiz. Eger futbolu birakmayacaksa 3 sene ust duzey oynayabilir. Chivu'da diger alternatif, ek olarak solbek oynayabiliyor.

Rotasyonda egitilebilecek genc bir isim ise Hoilett. Cok gelecek vaadeden bir oyuncu. Bedavaysa kacmamali bence. Sonucta saha haricinde bir kontenjan sinirlamasi soz konusu degil.

Birde nedense kimsenin bahsini getirmedigi Miccoli. Sene sonu sozlesmesinin bittigini yeni gordum. Eskisi kadar mac takip etmedigim icin bu sezon ki akibetini tam olarak bilmiyorum ama Miccoli muthis bir topcudur. Hem goze hitab eder hem muthis fayda saglar. Bu sezon Inter ve galiba birde Cagliari macinda izledim. Yasina ragmen cok diri ve hirsli. Turkiye'de tek kelimeyle kral olur ve iddia ediyorum Hagi'den sonra gelmis en iyi oyuncu olarak lanse edilir. Alin iste Cernat'in oynadigi futbol ortada.

[video=youtube;XUvyWBG0pBA]https://www.youtube.com/watch?v=XUvyWBG0pBA&feature=fvst[/video]

Jefferson Farfan'ı alalım yeter, her anlamıyla aradığımız kanat

Su listeye bakip agzi sulanmayan var mi bilmiyorum. Bu listede olmayan Nestanin sozlesmesi sezon sonu bitiyor. Bu sezon 3 macini izledim ve 10 sene once ki Nesta'dan farksiz. Eger futbolu birakmayacaksa 3 sene ust duzey oynayabilir. Chivu'da diger alternatif, ek olarak solbek oynayabiliyor.

Rotasyonda egitilebilecek genc bir isim ise Hoilett. Cok gelecek vaadeden bir oyuncu. Bedavaysa kacmamali bence. Sonucta saha haricinde bir kontenjan sinirlamasi soz konusu degil.

Birde nedense kimsenin bahsini getirmedigi Miccoli. Sene sonu sozlesmesinin bittigini yeni gordum. Eskisi kadar mac takip etmedigim icin bu sezon ki akibetini tam olarak bilmiyorum ama Miccoli muthis bir topcudur. Hem goze hitab eder hem muthis fayda saglar. Bu sezon Inter ve galiba birde Cagliari macinda izledim. Yasina ragmen cok diri ve hirsli. Turkiye'de tek kelimeyle kral olur ve iddia ediyorum Hagi'den sonra gelmis en iyi oyuncu olarak lanse edilir. Alin iste Cernat'in oynadigi futbol ortada.

[video=youtube;XUvyWBG0pBA]https://www.youtube.com/watch?v=XUvyWBG0pBA&feature=fvst[/video]

Miccoli konusuna katılıyorum,ama listede Eneramo,Isaac gibi işe yaramayacak oyuncularda var.

Yemek cesitleriyle dolu masaya bakipta agzi sulanmak diye bir soz vardir. Masadaki herseyi begenmek durumunda degilsin, fakat burada yonetimin transfer politikasiyla pararlel olan muthis bir denklem var. Yani bonservissiz ve kaliteli. Miccoli, Nesta, Chivu gibi adamlari yaslarina ragmen 6-8 milyondan asagiya alamazsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt