GSC Haber - Shakhtar Donetsk, Tetê Transferi İçin FIFA'ya Başvurdu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Shakhtar Donetsk, Tetê Transferi İçin FIFA'ya Başvurdu

2023-2024 birinci transfer ve tescil döneminde sözleşme imzalanan profesyonel futbolcumuz Mateus Cardoso Lemos Martins'in eski kulübü FC Shakthar Donetsk tarafından, Mateus Cardoso Lemos Martins ile olan Oyuncu Sözleşmesinin kendileri tarafından haklı nedenle feshedildiğinin tespiti ve Mateus Cardoso Lemos Martins'in, Oyuncu Sözleşmesinin haklı nedenle feshine sebep olduğu iddiasıyla, profesyonel futbolcumuz Mateus Cardoso Lemos Martins ve Şirketimiz aleyhine FIFA nezdinde başvuruda bulunulmuştur.

FIFA nezdinde yürütülecek olan yargılamaya ilişkin süreç şirketimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

KAP

Not: Erden Timur, yapılan sözleşmede olası tazminatın oyuncu tarafından karşılanacağını belirtmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ogulcan caglayan geldi aklıma kötü oldum. rize çayıyla muhattap etti koca gs camiasını

beklenen birseydi bide bu erden'in acıklamasına göre. insallah yiyemeyeceğimiz yemeğin önüne oturmamısızdır.

Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Manor Salomon'da bir şey çıkmadı sanırım. Bir de burada oyuncunun sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalmış olması elimizi ciddi güçlendiriyor. Bir şey çıksa bile maks oyuncun kalan 6 aylık sözleşmesindeki maaşının 5 katı bir şeydir o da maks 2-3 milyon civarı bir şey olur onu da oyuncu taksitle öder. Erden Timur zaten bu konu da açıklama yapmıştı haberler çıktığında henüz başvuru yapılmadı yapacaklardır lakin biz uluslararası bu işlerde uzaman firmalardan görüş aldık ve olursa da ceza ihtimalini oyuncunun sözleşmesinden tazmin edilecek şekilde madde koyduk demişti.

''Henüz başvuru yok ama başvuru olacaktır diye düşünüyorum''
''Çok detaylı araştırdığımız bir transfer, tazminat anlamında olumsuz bir karar beklemiyorum. Ama olursa bu da futbolcu tarafından karşılanacak.''

Erden Timur'un bu açıklamasında konularında biri de Tete dava konusuydu. Zaten açıkladı o dönem bir dava olmadığını ama açmalarının beklediğini söylemişti. Gerek danışılan bu konuda uzman Uluslararası gerekse kendi hukukçularımızı bir sıkıntı olmayacağını belirtmiş ayrıca aksi bir durumda alınacak riskinde oyuncunun sözleşmesinin bitmesine 4-5 ay kaldığı için ufak bir miktar olacağı bunun da oyuncunun sözleşmesinde oyuncudan mahsup edileceğinin belirtildiğini söylemişti.

Üst Alt