Sherlock | 4. Sezon - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sherlock | 4. Sezon

Cevap: Sherlock | 2013 | Yeni Bölüm

yok ya :) 1.sezon ilk bölümünü izledim sadece , her hafta bir bölüm izlemeyi düsünüyorum :)

Sabredebilirsen öyle yap. Ben de öyle yapmayı düşünüyodum. Her gün bir bölüm izleyip 6 günde bitirdim :D

Bu diziye benzer "Perception" var bi de onun da 2.sezonu yaz ayında başlayacak. İzlemediyseniz öneririm, 10 bölüm :yenieek:

Cevap: Sherlock | 3. Sezon | 2013 Sonu

Dizi gözüyle bakmamak lazım Sherlock'a. Yoksa onlar da bilirdi haftada 1 bölüm çekip devam etmeyi. Tüm bölümler muazzam. Çok büyük emek sarfediliyor, hepsi ayrı bir film kalitesinde :yenieek:

[media]https://www.youtube.com/watch?v=llGXWICGsD4[/media]

dizimagde 1 kasım olarak gözküyor yayın tarihi lakin ne kadar doğrudur bilemem

The mentalist, Elemantary, Perception, End game

Sherlock kadar olmaşa da bi sure idare eder benzer kurguda diziler. Gercai az kalldi Sherlocka ama.

bu 3'ü nasıl diziler? Tarz ve kalite olarak ?

Elemantary'de baş karakter gene Sherlock Holmes. Sherlock uyuşturucu bağımlısı olduğu için Amerika'ya gönderiliyor. Dizide en büyük farklılık olarak Watson karakterinin kadın olması. Eskiden bi cerrahken şimdi uyuşturucu bağımlıları için yardımcı biri olarak çalışmaya başlamış ve Sherlock'la da böyle tanışıyorlar. Ben Watson'ın askeri, savaşçı, maceracı yapısını sekteye uğrattığı için kadın Watson fikrini pek iyi bulmadım. Ama burda Sherlock BBC Sherlock ve filminden farklı olarak Watson'ın eğitimi üzerine daha çok düşüyor o sahneler baya zevkli oluyor. Ayrıca yine BBC Sherlock kadar olmasa da bazı bölümler gerçekten 'oha' dedirtiyor. Johnny Lee Miller da fena bi iş çıkartmamış açıkçası Robert Downey ve özellikle Benedict Cumberbatch'in çektiği Sherlock çıtasına bakılırsa. Yani tavsiye ederim cidden.

Perception ve EndGame'de Daniel Pierce ve Arkady Balagan çok güçlü gözlem gücü ve analitik düşünme yeteneği olan karakterler değil.(Sherlock , Patrick Jane, House gibi) Ancak kendi alanlarının onlara kattığı düşünce sistemini kullanarak olayları çözüyorlar. Daniel Pierce akademisyen(nöropsikiyatri üzerine dersler veriyor.) Hafif sıyırmış ve şizofrenik yapısı var. Beynini formda tutmak için sıklıkla bulmaca çözüyor ve klasik müzik dinliyor. Kurgu kalitesi olarak çok muhteşem şeyler bekleme ama bu tip danışmanlık dizilerini seviyorsan en azından Sherlock başlayana kadar idare eder. Ayrıca derslerinde beyin, algıi gerçeklik üzerine sorduğu sorular da insanın dikkatini çekiyor. Endgame'e gelince aralarında en zayıf kurgusu olan dizi. Balagan bir satranç şampiyonu. Karısının ölümünden sonra agorafobi hastalığına yakalnıyor ve bulunduğuo otelden dışarı çıkamıyor. Otel parasını karşılamak için bu işe başlıyor. Yardımcı olarak da onunla sürekli maç yapmak isteyen bi öğrenciyi ve otel hizmetlisini kullanıyor. Dediğim gibi kurgu olarak biraz zayıf(zaten çekimlerine devam edilmeyecekmiş). Ama yine de şüpheliler, kanıtlar, olaylar arasında bağlantı kurup suçluyu tahmin etme gibi zevkin varsa benim gibi izlenebilir.

Bu arada yine bu tip danışman tarzı dizi olarak The Adventures of Sherlock Holmes ve The Monk var. Sherlock zaten orijinal hikayeden alınmış. Monk'sa Sheldon - Sherlock karışımı bi karakten. İnanılmaz takıntıları var ve gözlem yeteneği de yüksek. Ama bu iki dizi çok uzun ve olaylar çok yavaş ilerliyor yani Sherlock'un 3. sezonu bittikten sonra sakin bi kafayla başlarsın şimdi gerek yok.:D

Haa bi de Hannibal var benzer tarzda çok fena bi diziye benziyor ama kendimi tuttum ve daha fazla izlemedim çünkü önce kitabını okumak istiyorum. Sen 'ben pek kitap okumam' diyorsan kesinlikle Hannibal'ı da listene ekle.

Üst Alt