Sıfır Bir (2016-2019) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sıfır Bir (2016-2019)

Sifir Bir'i izlemedim muhtemelen de les gibidir sonucta Turkler dizi yapmayi bilmiyor ama Friends iyi falan degil

Friends, HIMYM gibi sub-standard Amerikan sitcomlarina herifler bile gulmuyor

Arkadan kahkaha basiliyor surekli, ucuz salak sakalar, surekli kliseler vs.

Cok daha kaliteli tassakli diziler var. Kaldi ki Friends, HIMYM vs. ABD'de bizde oldugu gibi populer degil bizim yas grubumuzda, kimse bilmiyor.

Gözden kaçmış bu arada renktaşım ek olarak Friends de kahkalar live audience , çoğu bölümde seyirci var. Eğer perde arkalarını izlersen bölüm sonlarına tiyatro gibi gelip öne doğru eğilmelerini felan görebilirsin.

Gözden kaçmış bu arada renktaşım ek olarak Friends de kahkalar live audience , çoğu bölümde seyirci var. Eğer perde arkalarını izlersen bölüm sonlarına tiyatro gibi gelip öne doğru eğilmelerini felan görebilirsin.

Yani evet de o live audiencelari ozenle secip ne zaman guleceklerini falan soyluyolar, guya Big Bang Theory de live audience mesela

Normal insanlardan olussa Live Audience her take'te ayni sakaya kahkaha basarak gulmez zaten. Bilerek dizi fanlarini ve cigirtkanlari dolduruyorlar

Donemin ruhuyla alakali bir sey, Friends zamaninda laugh track olmayan TV komedisi yok, cunku canli tiyatro geleneginden geliyor. Yine de su an izlemenin pek bir manasi olmadigini, ciddi manada yavan oldugunu dusunuyorum. Ayrica seyircinin zekasiyla da dalga geciyor biraz.

Friends'in ortalama bolumunun yuzde 25'i diyalogsuz, laugh track ve gecis NY shotlariyla dolu

Yani evet de o live audiencelari ozenle secip ne zaman guleceklerini falan soyluyolar, guya Big Bang Theory de live audience mesela

Normal insanlardan olussa Live Audience her take'te ayni sakaya kahkaha basarak gulmez zaten. Bilerek dizi fanlarini ve cigirtkanlari dolduruyorlar

Donemin ruhuyla alakali bir sey, Friends zamaninda laugh track olmayan TV komedisi yok, cunku canli tiyatro geleneginden geliyor. Yine de su an izlemenin pek bir manasi olmadigini, ciddi manada yavan oldugunu dusunuyorum. Ayrica seyircinin zekasiyla da dalga geciyor biraz.

Friends'in ortalama bolumunun yuzde 25'i diyalogsuz, laugh track ve gecis NY shotlariyla dolu
Hangi dilde izliyorsun?

Yani elbette dönemin ruhuyla alakalı birşey renktaş, insanların aklında radyo programların arkasında ki efektler gibi kalmasın diye belirttim.
Diğer kısımda biraz zevk meselesi sitcom sevip sevmemekle alakalı, kimisine yavan gelebilir kimiside çok zevkle izleyebilir.
Sadece dünyanın en büyük sitcom markalarından biri, ortada gereksiz bir romantizm yok bence.

Sifir Bir'i izlemedim muhtemelen de les gibidir sonucta Turkler dizi yapmayi bilmiyor ama Friends iyi falan degil

Friends, HIMYM gibi sub-standard Amerikan sitcomlarina herifler bile gulmuyor

Arkadan kahkaha basiliyor surekli, ucuz salak sakalar, surekli kliseler vs.

Cok daha kaliteli tassakli diziler var. Kaldi ki Friends, HIMYM vs. ABD'de bizde oldugu gibi populer degil bizim yas grubumuzda, kimse bilmiyor.

Komedi de öncelik yereldir. Kendine yakın olana daha çok gülersin. Psikolojik bir durum. Bu açıdan yabancı sit-com bakmamıştım yerli sektör ölene kadar ama çöküş sonrası bakma ihtiyacı hissettim. Friendsi bilmiyorum da himym de pek çok kurgu tekniği kullandıklarını gözlemledim. Bizim Türk sit-comların da daha önce hiç rastladığım kurgular uygulanmış. Kaliteli yapım ve emek harcandığını hissettiriyor. İmrendim açıkçası. Bizimkiler yavan geldi ama yine de barney stinson mı Burhan Altıntop mu dersen Burhan derim.

Üst Alt