Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 142 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kwidin tasarımı falan da kötü değil ama 50 beygir.
Manuel olanı için 800 cc 50 HP, 5 ileri AT olanı 1.0 L 68 HP imiş ki şanzıman vasatı yakalasa bile cazip görünüyor...

Kız kuzenim için araba bakıyoruz; parası da var ama bu fiyatlarla insanın eli varmıyor. Bir ara % 50 lik dilimde iken AT Dacia Stepway' e ikna etmiştim, araç yoktu; şimdi onun fiyatı bile uçtu gitti...

Manuel olanı için 800 cc 50 HP, 5 ileri AT olanı 1.0 L 68 HP imiş ki şanzıman vasatı yakalasa bile cazip görünüyor...

Kız kuzenim için araba bakıyoruz; parası da var ama bu fiyatlarla insanın eli varmıyor. Bir ara % 50 lik dilimde iken AT Dacia Stepway' e ikna etmiştim, araç yoktu; şimdi onun fiyatı bile uçtu gitti...
Rezillik ya şu durum gerçekten. 500 bin altına C sedan kalmadı neredeyse, bir de hala bolluk var diye caka satıyorlar.

Rezillik ya şu durum gerçekten. 500 bin altına C sedan kalmadı neredeyse, bir de hala bolluk var diye caka satıyorlar.
Bakan, bayilerin araç yetiştiremediğini, ÖTV indirimi yapılmayacağını söyledi, ötesi yok artık...

Yahu kaç araç satılmış, bunların % kaçı filo alımlar dışında gerçekleşmiş? Verilere ulaşmak zor değil, açıklasana madem...

Çıplak fiyatı 200 bin TL olan B sınıfı aracı, iş bilmez ekonomi yönetimi yüzünden 224.000 TL vergiyle 424 bin TL ye almak reva mıdır bu ülke insanına?..

Yazarken düşündüm de en azından bir kısmına revadır!..Kamu hastanelerinde muayene olabilmek için haftalar-aylarca randevu bulamazlar, özel hastanelerin soygunculuğundan yakınırlar; bu durumun topluca ve organize şekilde protesto edildiğine hiç rastlamadım ama sorsan; ''Daha iyisi mi var, giderse kim gelecek?!''..

Yorumunuzda Dacia Stepway'den bahsettiğiniz için yazmak istedim. Kendisi için yürüyen mezarlık dersem mübalağa etmiş olmam herhalde. Bir dönem ağabeyimde bu araç vardi ve bende uzun yol dahil defalarca kullandım. Bunu alacaksanız hiç almayın daha iyi.

SM-A325F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Araç konusunda dertliyim. 2018 Mart ayında 78 bin TL ye sıfır aldığım AT Seat İbiza aracımdan gayet memnun olsam da trende uyup SUV a geçmek istiyordum. B-SUV lar tatmin etmedi, C-SUV lardan da lansmanında çok düşünüp almadığıma pişman olduğum Peugeot 3008 e sonrasında da birkaç kez niyetlendim, yine kısmet olmadı; biraz da ''Sıfır 3008 mi, temiz ikinci el RR Evoque mu?'' tereddütünden kaynaklandı aslında...

Şimdi 3008 in benim istediğim versiyonu 720 lerde, çok istesem yine alırım ama elim varmaz; Evoque ise 1.5 m üstü, ikinci eli kaç para olacak?..

Takip etmekten vazgeçtim, sağlığım yerinde olursa ve şartlar değişirse ilerde belki; şimdilik İbiza ile devam!..

Araç konusunda dertliyim. 2018 Mart ayında 78 bin TL ye sıfır aldığım AT Seat İbiza aracımdan gayet memnun olsam da trende uyup SUV a geçmek istiyordum. B-SUV lar tatmin etmedi, C-SUV lardan da lansmanında çok düşünüp almadığıma pişman olduğum Peugeot 3008 e sonrasında da birkaç kez niyetlendim, yine kısmet olmadı; biraz da ''Sıfır 3008 mi, temiz ikinci el RR Evoque mu?'' tereddütünden kaynaklandı aslında...

Şimdi 3008 in benim istediğim versiyonu 720 lerde, çok istesem yine alırım ama elim varmaz; Evoque ise 1.5 m üstü, ikinci eli kaç para olacak?..

Takip etmekten vazgeçtim, sağlığım yerinde olursa ve şartlar değişirse ilerde belki; şimdilik İbiza ile devam!..
Ben de 3008e niyetlenip almadım pişmanım bayağı.

Yorumunuzda Dacia Stepway'den bahsettiğiniz için yazmak istedim. Kendisi için yürüyen mezarlık dersem mübalağa etmiş olmam herhalde. Bir dönem ağabeyimde bu araç vardi ve bende uzun yol dahil defalarca kullandım. Bunu alacaksanız hiç almayın daha iyi.

SM-A325F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bu dediğin eski Stepway ler için geçerli, tanıdığım iki kişi çok memnun olsa da böyle. Ancak yeni Stepway ler, öncekilerle kıyaslanmayacak kadar başarılı ve uzmanların büyük beğenisini kazanmış durumda...

Tabii bütçeyle alakalı konular. İmkanı olan, Mercedes-Tesla filan varken Renault grubuna dönüp bakmaz; değil ki alt markası...

ÖTV matrahı 120 bin lirayı aşmayan otomobiller yüzde 45'lik vergi oranı diliminde yer alacak. 120 bin lirayı aşıp 150 bin liraya kadar olanlar yüzde 50'lik vergi diliminde değerlendirilecek. ÖTV matrahı 150 bin lira ile 175 bin lira arasında olan araçlar için ise oran yüzde 60 olarak belirlendi. 175 bin lira ile 200 bin aralığında olan araçlar da yüzde 70 vergi oranı içinde yer alacak.

ÖTV Matrahları yüzde 25,9 - 34,1 arası güncellenirken, fiyatlara yansımasının yüzde 3,33 - 16,67 arasında değişmesi bekleniyor.

Bu dilimleri zamanında koysalar bayilerin elden 30-50 bin para almasının önüne geçerlerdi.

Geçen sene Honda, her Civic satışında 30-50 bin arası elden aldı, faturaya yansıtmadı, sözde alt dilimden satılan araçlara aksesuar adı altında ekstra maliyet bindirdiler, aracın üst vergi dilimine çıkmasının önüne geçilince de herkes aldı tabii, buna da bilmelerine rağmen göz yumdular.

Üst Alt