Şili Milli Takım Teknik Direktörü Sampaoli: "Galatasaray'ı çalıştırmak isterim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şili Milli Takım Teknik Direktörü Sampaoli: "Galatasaray'ı çalıştırmak isterim"

sampaoli-640.jpg

Sampaoli: "Galatasaray'ı çalıştırmak isterim"

Son olarak Şili'yi çalıştıran Jorge Sampaoli katıldığı radyo programında, Galatasaray'dan bahsetti.

Güney Amerika futbolunun önemli teknik adamları arasında gösterilen Jorge Sampaoli, Galatasaray'a yeşil ışık yaktı.

Son olarak Şili milli takımını çalıştıran Jorge Sampaoli, katıldığı bir radyo programında çalıştırmak istediği takımlardan bahsederken Marsilya ve Galatasaray'ı işaret etti. Daha önce Avrupa tecrübesi olmayan 55 yaşındaki Arjantinli teknik adam, Avrupa'da çalışması konusunda sorulan soruyu da yanıtlarken ''Ben daha çok Marsilya ve Galatasaray gibi tutkulu takımlarda çalışmak isterim'' ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Arjantin basını bir süredir teknik direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın da Arjantinli teknik adam için girişimlerde bulunduğunu iddia etti.

Jorge Sampaoli, Şili milli takımı ile 2015 Copa America'yı kazanırken, 2015 yılında Güney Amerika'nın en iyi teknik direktörü de seçildi.

MİLLİYET

Moderatör tarafında düzenlendi:
mükemmel olur yahu ama bu adam gelsin selçuğu falan direk kovabilir neticede adam şilili emek vermeyen adamı direk kapı önüne koyar.

Şili ile iyi işler yaptı ama bu tür isimlere karşıyım.

7 büyük ligde şampiyonluğa oynayan takımlarda görev yapmış ve şampiyon olmuş(mümkünse kendi ülkesi dışında) 1 hocanın takımın başına getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Hadi şampiyon olmasını geçtim.En azından şampiyonluğa oynama tecrübesi olan biri gelmeli.

Bu herif Güney Amerika dışında çıkmamış.Buraya gelirse afallar.

Mancio'ya laf etmiştim de ondan sonra gelenleri görünce artık bir şey diyemiyorum. Elindeki malzemeden en iyi şekilde yararlanmasını bilen ve hak etmeyene formayı vermeyecek her hoca makbuldür.

Sampaoli tam bize uyacak bir profil. Aşırı hücumcu,agresif ve tempolu oynatan, zaman zaman aşırı sertleşen bir savunma yaptıran ama fiziksel olarak hiç düşmeyen bir takım yaratıyor.

2014 Dk ve 2015 Copa A.. da izlediğim Şili'yi bize biraz olsun yerleştirirse efsane bir takım izleriz. 2014'te Brezilya'yı adeta sürklase ettiler ama 119'da bir topları direkten döndü ve penaltılarda elendiler. Kendi evlerinde geçen yaz daha ilk maçtan kazanacaklarını belli ettiler. Tarihinde ilk defa bir turnuva kazandırdı Şili'ye.

Elbette bunu bu kadroyla yapması imkansız. Her şeyden önce orta alana takviye ister. Medel veya Marcelo Diaz gelebilir.

Sampaoli tam bize uyacak bir profil. Aşırı hücumcu,agresif ve tempolu oynatan, zaman zaman aşırı sertleşen bir savunma yaptıran ama fiziksel olarak hiç düşmeyen bir takım yaratıyor.

2014 Dk ve 2015 Copa A.. da izlediğim Şili'yi bize biraz olsun yerleştirirse efsane bir takım izleriz. 2014'te Brezilya'yı adeta sürklase ettiler ama 119'da bir topları direkten döndü ve penaltılarda elendiler. Kendi evlerinde geçen yaz daha ilk maçtan kazanacaklarını belli ettiler. Tarihinde ilk defa bir turnuva kazandırdı Şili'ye.

Elbette bunu bu kadroyla yapması imkansız. Her şeyden önce orta alana takviye ister. Medel veya Marcelo Diaz gelebilir.

Güney Amerika'da ciddi networke sahip,bu tarz oyuncular bulabilir.Oyuncu tipine örnek verecek olursak Stopere bir Lugano,ön liberoya bir Melo,forvete bir Elmander alabilirse çok farklı olur takım

Üst Alt