Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Simovic: "Rekorlar bugün var,yarın yok"
1984-90 yılları arasında altı sezonda 188 kez Galatasaray formasıyla lig maçına çıkan efsane kalecimiz Zoran Simoviç, Galatasaray formasını en çok giyen yabancı futbolcu olarak kayıtlara geçmişti...

27 Şubat'ta oynanacak Beşiktaş derbisi ile Uruguayla kalecimiz Fernando Muslera da 188. lig maçında kalemizi koruyarak Simovic'in rekonunu egale edecek.

Derbi maç nedeniyle Galatasaray Spor Kulübü tarafından İstanbul'a davet edilen Zoran Simoviç ile GSTV'den Alican Baykın konuştu... Simoviç'in Galatasaraylı taraftarlara mesajı, Fernando Muslera ve derbi maç hakkındaki görüşleri şöyle:

"Öncelikle, Türkiye'ye ve Türk halkına 'merhaba' demek istiyorum. Burada kendimi çok mutlu hissediyorum çünkü benim ikinci memleketim İstanbul ve Türkiye..."

"İlk kez Pazartesi günü Türk Telekom Arana'ya gideceğim ve Muslera'ya plaket vereceğim. Biraz heyecan var. Kazanacağımızı düşünüyorum. Muslera'yı da tebrik ediyorum, futbol yaşamında ve hayatında başarılar diliyorum. Bu rekor 27 sene kırılamamamıştı. Rekorlar bugün var, yarın yok. Ben 30 yaşında geldim, 36'da bıraktım. Ben de Muslera gibi 24 yaşımda gelseydim belki daha uzun süre oynayabilirdim. Ama yine de çok mutluyum..."

"Benim futbol oynadığım şartlar ve şimdiki şartlar çok farklı. TT Arena çok güzel bir stat ama ben yine de Ali Sami Yen Stadı'nı seviyorum. Tıpkı Ali Sami Yen Stadı gibi Galatasaray taraftarını da her zaman özlüyorum ve onları çok seviyorum..."


Galatasaray.org

 
Üst Alt