Sinan Engin: ''Lucescu Galatasaray'ın hocası olacak'' - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sinan Engin: ''Lucescu Galatasaray'ın hocası olacak''

Rating yapacaklar akıllarınca yoksa sallamak bedava değilmi
Ben de bir duyum aldım mourinho gelecekmiş bak ne güzel salladım.

Sürekli eski yüzleri görmekten usandım. Yönetim anlamında da, teknik direktör anlamında da, futbolcu anlamında da yeniliğe gidilmesi lazım artık. Yönetim içerisinde Faruk Süren, Bülent Tulun vesaire eskiler bir nebze yer alacaktır muhakkak. Ama bana göre artık Adnan Öztürk, Haldun Üstünel gibi genç yöneticilerin faal görevlerde bulunması lazım. Faruk Süren mi başkan olsun, Adnan Öztürk mü derseniz ben Adnan Öztürk derim. Kim eleştirirse eleştirsin...

Ve Burak Yılmaz, Selçuk İnan gibi adamlardansa, altyapıdan yetişen 18 lik 20 lik çocukların oynamasını tercih ederim.

Son olarak, Lucescu'dansa Tuchel'i yeğlerim. Hele hem genç, hem yerli, hem de bizim efsanelerimizden biri olursa daha da sevinirim.

Mourinho, Simeone ve Guardiola ile birlikte Avrupa'nın en popüler 4 hocasından birinden bahsediyorsun şu an. Getiremezsin. Gelmez. Ben olsam ben de gelmem.

Zaman cok cabuk geciyor, ama Galatasaray Mancini´yi alirken, Italya´nin en iyi teknik adami Prandelli´dir diyen Italyan taraftarlari vardi. Ve o dönemler TOP Teknik Adam aralarinda yer alan bir isimdi. O günden bugüne adam, gelmis gecmis en capsiz teknik adam diye diline düstü taraftarin. Klopp gibi adamlar Türk insanini bilen ve taniyan adamlardir, birak zirvede olmasina, normal kosullarda bile bu ülkede calismak istemezler. Klopp ligin en iyi ikinci kadrosuna sahip ve 10. haftadan sonra Bundesliga´da sonuncu sirada. Simdi bunlar Süperlig´de olsaydi, bu adamin anasi bacisi kalirmiydi ? Adami traktör ilan ederdik heralde...

Türkiye´de o yüzden görmek istedigim adam Mourinho, bu adam taraftara da, yönetimlere de postayi koyar. Zaten biz tam olarak bunu hak ediyoruz aslinda. Vahid hocayi da bu yüzden sevdim, ama ömrü uzun olmadi.

Zaman cok cabuk geciyor, ama Galatasaray Mancini´yi alirken, Italya´nin en iyi teknik adami Prandelli´dir diyen Italyan taraftarlari vardi. Ve o dönemler TOP Teknik Adam aralarinda yer alan bir isimdi. O günden bugüne adam, gelmis gecmis en capsiz teknik adam diye diline düstü taraftarin. Klopp gibi adamlar Türk insanini bilen ve taniyan adamlardir, birak zirvede olmasina, normal kosullarda bile bu ülkede calismak istemezler. Klopp ligin en iyi ikinci kadrosuna sahip ve 10. haftadan sonra Bundesliga´da sonuncu sirada. Simdi bunlar Süperlig´de olsaydi, bu adamin anasi bacisi kalirmiydi ? Adami traktör ilan ederdik heralde...

Türkiye´de o yüzden görmek istedigim adam Mourinho, bu adam taraftara da, yönetimlere de postayi koyar. Zaten biz tam olarak bunu hak ediyoruz aslinda. Vahid hocayi da bu yüzden sevdim, ama ömrü uzun olmadi.

Prandelli nerede ve ne zaman TOP teknik direktorler arasinda yer almis?

Kusura bakma ama tütkiye'ye gelene kadar adini bilen yoktu. İtalya milli takimini calistirmayla artik TOP teknik direktor olunmuyor. Kaldi ki bu adam italya'da yilmaz vural gibi bir adam. Hep orta ve alt sinif takimlari calistirmis. Zaten batmis olan italya futbolunda da milli takim hocasi olarak getirilmis (yerli bir isim olsun diye).

Zeka, teknik-taktik ve oyun mantalitesi olarak son derece kötü bir hoca. Bunu dunya kupasinda zaten kanitladi gruplarda lesh futbol oynayip elenerek.

Atarken biraz ufak at demek istiyorum ;)

Mancini en az 10 tane prandelli eder: kariyer ve kalite olarak.

Denk geldim dün akşam.Epey kesin konuştu Sinan Engin."Hadi Albayrak'ı bağlayın da yalanlasın" gibi meydan da okudu ufaktan.Var bir şeyler galiba.

Bu dangalak hep çok kesin konuşur, % 90 yanılmasına rağmen aynı pişkinlikle yenilerini sallamaya devam eder, en çok kullandığı malzeme de Lucescu dur;

Mancini den sonra Lucescu nun geleceğini söylerken de iddialıydı, daha birkaç hafta önce FB nin gelecek yılki TD ünün kesin Lucescu olduğunu iddia ederken de...

Hiçbir kulübün başkan ya da 2. adamının, canı isteyene bağlanıpta iddiaları doğrulamak veya yalanlamak gibi bir mecburiyeti filan yok. Çapsız herif, kendisinin Türk Futbolunda önemli biri olduğunu sanıyor veya öyle bir algı oluşturmaya çalışıyor, birkaç cahilden başka kimse yemez...

''F.uck off, d.ümbük!'' hitabına müstehak şahsiyettir...

Galatasaray'da hoca değişimi için sezon sonunun bekleneceğini söyleyen Engin, "Galatasaray'ın hocası bundan sonra Lucescu olur. Ve olacak da. İddia ediyorum. Abdurrahim Albayrak arada varsa önümüzdeki dönem de muhtemelen Lucescu, Faruk Süren, Abdurrahim Albayrak, Ali Dürüst hep beraber bir ekip olacak" şeklinde konuştu.

Ali dürüst başkanlığında mükemmel bir ekip inşallah gerçek olur..

Ben bizim sorunumuzun teknik direktörle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Prandelli de gitsin ayrı mesele, sevemedim kendisini, Mancini ile devam etseydik, en kötü ihtimal şimdiki durumumuzda olacaktık.

Hamit, Burak, Bruma, Telles, Pandev, Balta, Gökhan, Yasin, Koray, Yekta, Emre, Sabri, Veysel, Aydın, Dzemali... Bana göre kadroda olmaması gereken futbolcular bunlar. Daha fazlası var kimine göre. Bu futbolculardan en az 6-7 tanesi ilk 11 oynamak zorundaysa, sorun teknik direktörde değil, futbolculardadır, dolayısıyla bu futbolcuları kulübe kazandıran, kulüpte tutan yöneticilerdedir...

Bana göre gittiği yerlerde bir ekol oluşturmayı başarmış, transferden anlayan ve başarı yüzdesi yüksek bir hoca lazım bize. Bu kriterlerde Lucescu gayet iyi bir alternatif. Bizi daha önce çalıştırmış olması sadece ufak bir ek avantaj. Yoksa adam Shaktar'ı dünyaya kabul ettirmeyi başarmış bir hoca. Ha derseniz Mourinho geliyor, Simone geliyor, ok. Yoksa Lucescu süper olur bence. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli başarıyı yakalayabilecek bir hoca.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Söylediklerine pek bir itirazım yok, sözüm sana değil de Mourinho konusundaki paradoksa takılmışımdır hep, şöyle ki;

Kimseleri beğenmeyen, önüne gelen TD ü 'Korkak', 'Defansif oynatır' filan diye eleştiren birçok kişinin, mevzu Mourinho olduğunda yere göğe sığdıramadığını görürüm ki tam bir tutarsızlık örneğidir...Mourinho kadar defans güvenliğinden ödün vermeyen bir TD görmedi futbol alemi. Görev yaptığı en büyük bütçeli ve kaliteli takımlara bile yarıştığı kulvarlarda -Bahsettiğim kişilerin anladığı manada- hücum futbolu oynatmışlığı yoktur, kollektif anlayışla birlikte hep defans güvenliğini ön planda tutmuştur...

(Mourinho yu beğenmediğimden değil, bence de büyük hedeflere ulaşmak için sağlam bir defansif takım kurgusu şarttır...)

Söylediklerine pek bir itirazım yok, sözüm sana değil de Mourinho konusundaki paradoksa takılmışımdır hep, şöyle ki;

Kimseleri beğenmeyen, önüne gelen TD ü 'Korkak', 'Defansif oynatır' filan diye eleştiren birçok kişinin, mevzu Mourinho olduğunda yere göğe sığdıramadığını görürüm ki tam bir tutarsızlık örneğidir...Mourinho kadar defans güvenliğinden ödün vermeyen bir TD görmedi futbol alemi. Görev yaptığı en büyük bütçeli ve kaliteli takımlara bile yarıştığı kulvarlarda -Bahsettiğim kişilerin anladığı manada- hücum futbolu oynatmışlığı yoktur, kollektif anlayışla birlikte hep defans güvenliğini ön planda tutmuştur...

(Mourinho yu beğenmediğimden değil, bence de büyük hedeflere ulaşmak için sağlam bir defansif takım kurgusu şarttır...)

Gitmiş bizim GSE rütbeleri hocam:)

Lucescu´yu sevmeyen, bir cok shaktar taraftarina rastlamis adamim ben Burak, defansif oynatan teknik adamlarin isi zor... :D
Acikcasi defansif oynatan hocalari bende genel olarak sevmem, ama hayat sadece siyah beyaz degil, istisnalar herzaman olabilir. Benim icin "The Special One" diye adlandirilan, büyük Usta cok farklidir. Saha disindaki karizmasi ile, basin toplantilarindaki laf cambazligi ile, yada kimseye yedirmedigi egosu ile özeldir. Adam gider kimsenin düsünemiyecegi islere imza atar, bakmissin Cassilas kadro disinda, diger tarafta gitmis taraftara hareket cekmis.

O yüzden Mourinho herzaman farklidir...

Prandelli nerede ve ne zaman TOP teknik direktorler arasinda yer almis?

Kusura bakma ama tütkiye'ye gelene kadar adini bilen yoktu. İtalya milli takimini calistirmayla artik TOP teknik direktor olunmuyor. Kaldi ki bu adam italya'da yilmaz vural gibi bir adam. Hep orta ve alt sinif takimlari calistirmis. Zaten batmis olan italya futbolunda da milli takim hocasi olarak getirilmis (yerli bir isim olsun diye).

Zeka, teknik-taktik ve oyun mantalitesi olarak son derece kötü bir hoca. Bunu dunya kupasinda zaten kanitladi gruplarda lesh futbol oynayip elenerek.

Atarken biraz ufak at demek istiyorum ;)

Mancini en az 10 tane prandelli eder: kariyer ve kalite olarak.

Prandelli´nin isimi Türkiye´ye gelmemesi önemli birsey degil. Simdi bu adam Italya ile Final oynamasi önemli degil, ama sonra gruplarda elenince kötü teknik adam mi oluyor ? Bundesliga´da en iyi ikinci kadroya sahip Klopp, su an sonunca sirada olmasi, kötü bir teknik adam oldugunu mu kanitladi ? Zaten benim bahsettigim mesele bu, insanlar, özellik ile teknik adamlar cok cabuk karalaniyor bu Ülkede. Klopp bunu kendisi söyledi, Türkiye´deki yöneticilerin mentalitesi, benim yöneticilerimde olsaydi, bugünlere gelemezdim diye.

Prandelli´yi bilmiyorsunuz iste, bu adami Italya´nin basina devrim yaratmasi icin getirdiler. Oynattigi ofansif futbol ile, genel akamin tersine bir profil ciziyordu. Prandelli icin sadece kazanmak degil, ayni zamanda güzel futbol izletmek önemliydi, ve bu aslinda italyanlara ters bir mentalitedir.

Simdi bize geldiginden beri o eski Prandelli´den bugüne kadar eser yok. Cok fazla hata yapti, ve güzel futbol oynatmaktansa, farkli isler pesinde kostu. Ama bu adamin toparlamiyacagi anlamina gelmiyor, ama Türkiye´de teknik adamlara süre taninmiyor maalesef.

Üst Alt