Üye Görüşü - Sinerji ve Konsantrasyon | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Sinerji ve Konsantrasyon

< daha once de demistim. tekrarlamak dan memnunluk duyuyorum ;

-CABA'MIZIN ADI 'GALATASARAY-

. bu motto her galatasarayliyim diyenin nerede olursa olsun unutmamasi gereken bir deger olmali- kanimca .

hem bu kalan kritik haftalar ozelinde, hem her sezon vermis oldugumuz sampyonluk yarisi dolayli, bu tur basliklar her daim aklimizin bir kosesinde olmali diye dusunuyorum.

*rehavet zayif birakir. -aman dikkat- . daha hic bir sey bitmis degil. kendi takimimiza olabildigince kanalize olalim dikkati net kendi gidisatimiza verelim.

bu vesile ile *tum renkdaslarimizi

saygi ve sevgi ile selamliyorum .

İnsanların sezonun hikayesine paralel psikolojik olarak rahatlamaya duyduğu açlık, en ufak bir avantaj elde edildiğinde zafer gibi kutlamasına sebebiyet veriyor. Ancak ligin en az gol yiyen ve en az puan kaybeden takımın bu "kazandık" sarmalına girdiğinden beri 3 maçta 9 gol yiyip, hem kupadan elenip, hem de üst üste 2 haftada 5 puan kaybetmesi normal değil. Son maçı da penaltı kazanmasak belki de kazanamayacaktık. Takımda fiziki düşüşün yanında mental gerginlik de had safhada.

Bu hafta 5 puanlık avantajla kümede kalma mücadelesi veren İstanbulspor'la oynayacağız. İlk devredeki maçı hatırlayanlar ne kadar zorlandığımızı hatırlayacaktır. Karşımızda istekli ve puan almak durumunda olan bir rakip olacak. Her ne kadar kağıt üzerinde güç farkı gözükse de bu tip farkların ortadan kalktığı her maçın eşit şartlarda oynandığı zor haftalara girdik.

1. paragrafta yazdığım sebeplerin paralelinde taraftarın sosyal medyada yarattığı atmosfer beni ciddi anlamda korkutmakta. Takımda düşüşte olan isimlerin oyunumuzun %50'sini oluşturduğunu unutuyoruz. Elbette "Mayıslar bizimdir!" güzel bir slogan ancak İstanbulspor maçında karşılacağımız 1 kaza bir sonraki maça rakipleri motive edip lige tutunmalarını sağlıyor ve bizim üzerimizdeki stresi arttırıyor. Mevcut kadronun bu stresi rahatça kaldırabildiğini de sanmıyorum.

Kalan maçların hepsi şampiyonluk maçıdır. Matematiksel olarak garantilemedikçe odağımız dağılmamalıdır.

Bu sezonun çok kritik! Diğer sezonlardan farklı olarak Dünya Kupası,Deprem,BAY araları gibi hem ritmi hem de motivasyonu etkileyecek extra durumlar yaşandı.Normal seyirde rekorlar kıran takıma bu yüzden kayıplarda bile kizilmaz.Ful konsantrasyon.

İnsanların sezonun hikayesine paralel psikolojik olarak rahatlamaya duyduğu açlık, en ufak bir avantaj elde edildiğinde zafer gibi kutlamasına sebebiyet veriyor. Ancak ligin en az gol yiyen ve en az puan kaybeden takımın bu "kazandık" sarmalına girdiğinden beri 3 maçta 9 gol yiyip, hem kupadan elenip, hem de üst üste 2 haftada 5 puan kaybetmesi normal değil. Son maçı da penaltı kazanmasak belki de kazanamayacaktık. Takımda fiziki düşüşün yanında mental gerginlik de had safhada.

oncelikle selamlar sevgili mert,

*alintili olarak yanitlamak istedim bu degerli ve kritik nokta atisi tespitli mesajina dair.

saha ici;
rahatlama - mental ve fiziksel yorgunluk - < ilisik gelen stres - gibi gibi, , ,
oynanan oyuna ve oyunculara,teknik ekibe fazlasiyla yansiyor.

saha disi ;
*taraftarlar bu gibi durumlarda *oto mekanizma gorevi ustlenmeli. ozelllikle bizim ligde bu bir tik yuksek olmali full 90 dakika son duduge dek.

Bu hafta 5 puanlık avantajla kümede kalma mücadelesi veren İstanbulspor'la oynayacağız. İlk devredeki maçı hatırlayanlar ne kadar zorlandığımızı hatırlayacaktır. Karşımızda istekli ve puan almak durumunda olan bir rakip olacak. Her ne kadar kağıt üzerinde güç farkı gözükse de bu tip farkların ortadan kalktığı her maçın eşit şartlarda oynandığı zor haftalara girdik.

bu konu da mac basliginda sevgili @Halil Vurucu renkdasimizin onemli tespitli bir mesajini alinti yapmis ustune ek bir kac sey eklemistim rehavet,konsantrasyon,sinerji ,,ve de, rakibi saha ici analiz bazli yorumlamamiz gerektigi -noktalarina yonelik.

senin de belirttigin uzere, rakip dusme mucadelesi veriyor. ilk maci vurgulaman da onemli bir done ikaz anlaminda.
ayni sekil, rakibin mevcut siralama,puani asiri yaniltici gorulebilir.
aman dikkat . ligin bu donemeclerinde oyunsal ve gerginlik olarak alt ust ayrimi kalmaz. tecrube ile sabit.

1. paragrafta yazdığım sebeplerin paralelinde taraftarın sosyal medyada yarattığı atmosfer beni ciddi anlamda korkutmakta.
kesinlikle. zaten hem sosyal medya, hem resmi youtube sayfamiz altindaki bu minvalde yorumlar,, forumumuz da ve sozlugumuzde de benzer rehaveti ve rahatligi nacizane sezdigimden dolayi - uzun zamandir boyle bir baslik acmayi dusunuyordum. foruma doner donmez ilk dusundugum konu bu idi .

kulubumuze dolayisiyla *hepimize katkim olmussa bu benim icin kafi .

Takımda düşüşte olan isimlerin oyunumuzun %50'sini oluşturduğunu unutuyoruz.
bu noktada da dogru bir tespite parmak basmissin -bence de.
su sira sezon boyu katki vermis ,hem ofans hem defans anlaminda cabasi yadsinamaz bir oyuncumuz formsal dolayli malesef futbolda ,futbolun aci gercegi - elestiriliyor hakli veya haksiz,...

nacizane olarak, bu tur elestirileri ; nitelikli, yapici ve esnek ,kulube ve oyuncumuze katkisi olabilecek *olmasi kaydiyla anlayisla karsilarim.

*elestiri iyidir -ancak- yapici oldugunda bir anlami olur.

.

diger turlu , *yikici elestirileri yapan renkdaslarim alinmasin - aslolan galatasaraydir. caba'mizin anlami da .

dolayisiyla, ozellikle, en azindan su kritik lig donemecinde, elestirilerimizin ardini dusunerek (sonraki maclara negatif bireysel vs etkisi) yapilmasini rica ediyorum.

Elbette "Mayıslar bizimdir!" güzel bir slogan ancak İstanbulspor maçında karşılacağımız 1 kaza bir sonraki maça rakipleri motive edip lige tutunmalarını sağlıyor ve bizim üzerimizdeki stresi arttırıyor. Mevcut kadronun bu stresi rahatça kaldırabildiğini de sanmıyorum.

kesinlikle dogru. salt slogan ,rasyonel bakildiginda yeterli degil. saha da gayret ,caba,istek ve ful konsantrasyon ile istedigini almak mumkun.

taraftarlar sinerjiyi hissettirsin, konsantrasyonu yasasin ve sahaya ,cevresine yansitsin - gerisi futbolcularin ve teknik ekibe kaliyor.

Kalan maçların hepsi şampiyonluk maçıdır. Matematiksel olarak garantilemedikçe odağımız dağılmamalıdır.

kapanisi da ilk paraftaki gibi onemli bold vurgu ile yapman takdire sayan.

< *basaksehir macindan once, o mac basligindaki yorumumu hatirladim.ustte belirttigin matematik dolayli yorumunu okudugumda...

sevgili *levent tuzemen'in bizim sozlukte gordugum bir yorumu mevcut. rehavet,rahatlik, sampiyonluk yarisi konusun dair. cok onemli bir yorumdu,kisa ama oz olan.
< , (bir sonraki mesajimda bu anektodu paylasmayi dusunuyorum) .

tekrardan kalemine saglik canim renkdasim. tesekkurler bu onemli mesajindan dolayi.

Aynen, en az onlar kadar savasmazsak puan kaybi surpriz olmaz. Teknik heyete ve taraftara buyuk iş düşüyor
kesinlikle canim renkdasim.
80lerin sonlarindan bugune gozlemledigim-tecrube ettigim; ligin yazilmayan kurallarindan biridir. < -> * -rehavete mahal yok- ozellikle ligin son donemeci baglaminda. . .

nacizane ,kendimce ben taraftarlik gorevimi yaptim. sagolsun sevgili alper @Alper Altun renkdasimizin degerli katkisiyla ilgili konu dikkate deger gorulup *baslik sabitlenmis.

salt bu kalan haftalar degil, bundan sonraki sezonlarimizda da random onemli bir macimiza yonelik -girip > sinerji ve konsantrasyona yonelik bir iki seyler yazabilecegimiz -ucu acik- bir baslik oldugunu dusunuyorum.

simdiden katki yapan,yapacak olan tum renkdaslarimin gozlerinden opuyor saygi ve selamlarimi yolluyorum.

marslarimizda da mecazi anlamda denildigi gibi -hayatin anlami_galatasaray -.

sinerji ve full konsantrasyon dolayli ,

onceki mesajlarimdan birinde - ekliyecegimi belirtmis oldugum- levent tuzemen uyari tandansli yazisi :

levent tüzemen: galatasaray'ı şampiyon ilan etmek isteyenler, bu düşünceleriyle kötülük yapar. rakiplerin matematiksel şansı devam ederken bu ayrıntıyı görmezden gelmek zafer sarhoşluğudur. ligin boyu kısaldı, g.saray son 4 maça 5 puan farkla giriyor. bu büyük bir avantaj. ancak g.saray camiası, teknik heyeti ve futbolcular başakşehir zaferi sonrası 'bu iş bitti, biz şampiyonuz' yanılgısına ve saplantısına girmemelidir. oyuncuların ayakları yere basmalı, istanbulspor, sivas ve ankaragücü maçlarından alınacak 9 puan, g.saray'ı şampiyon yapar.

Zor maç zeytin doğru söylüyor

bence de dogru soyluyor -
hatta cok dogru soyluyor sevgili @Emre Zeytinli renkdasimiz.
<sinerji ve tam konsantrasyon basligimiza yazilasi bir mesaj.

ligde son haftalar da kolay mac yok. bu uzun yillardir boyle.

kagit uzerindeki konumlara bakmaksizin, sahada cok farkli oyun oluyor, beklenmedik reaksiyonlar oldugunda da zorluk bir tik fazlalasiyor. ornk olarak bunu en son averajla kacirdigimiz sezonda yasadik.

rakibin bu sezon bizle oynadigi ilk maci unutmamamiz gerekir.

kisa bir hatirlatma yapalim ;

maca cok kotu baslamistik. rakip ligin sonuncusu idi, bu laubali baslangic dolayli ilk 15 dakika sahada yoktuk, rakip o sira one gecmemesi kendi hatasi .
< bu dakikalarda kaledeki okan'in da hatalari mevcut.

ilk 15den sonra ibre bize gecti. 16 da duran top org la golu bulduk,,, devam ettik 38de yine duran top orgla 2yi bulduk... ilk gol ile 2.gol arasindaki periyod da oynadigimiz oyun pozitifdi, haliyle skora da yansidi,,..
fakat 2-0 i bulur bulmaz takim yine ilk 15deki oyuna basa dondu. istanbulspor 39dan yarinin sonuna kadar olan surecte dumene gecti. neyseki devre 2-0 bitti.

2.yari genel anlamda sahada yoktuk . hem fizik kondisyon, hem oyun anlaminda.
bunun uzerine ek olarak tuyde dikiyorduk >>>

80 de oyuna giren oyuncu 83de golu yazdi. asisti de ethemi yapmisti yanilmiyorsam......

kalan dakikalar yine kabus gibi gecti >>>
hatta uzatmalarin son dakikasinda mucizevi bir kaciris oldu bi bakima okan'in o ince dokunusu olmasa idi, mac 2-0 dan 2-2 bitiyordu. hatirlama icin acin bakin ozete......

tanim : neredeyse her seyi batiriyorduk.

15.haftada oynanan bu mac sonunda , bu galibiyetle *liderligi almistik.

suraya geliyorum sevgili renkdaslar;

ilk maca bu denli nerdeyse kare kare deginmemin nedeni su ;

rakip o gun son sirada idi .
bugun 14.siradalar.kazanirlarsa 10.luga bile cikabilirler mevcut siralama baglaminda....

o gun ,bugune gore gorece daha zayif bir kadrolarii vardi.
arada aldiklari isimleri biliyosunuz *eze ve digerleri...

son donemde ozellikle son 5 mactaki oyun ve skorlari ,maci birakmadiklarini bariz gosteren goruntu. tipki bizle ilk yaridaki mactaki gibi,yakin gecmiste fbden aldiklari puani o gun nerdeyse bizden de alacaklardi.2-0,2-2

kaldiki , son maclarimizdaki saha ici stres, skoru bulma veya koruma, vb dolayli, ustune birde ozellikle donemsel/bireysel formsuzluga dair saha ici oyunumuzu da hatirlarsak ,-bi bakima ek olarak tuz biber gorunumunde....

rica ediyorum.tam konsantrasyon.

her yonden domino baglaminda *kirilma macimiz olacak. hayirlisiyla 3 puani aliriz temennisiyle.

1 . Aynı gün Okan hocanın konusuna da eklemiştim. Bir çok kişi hazırlık maçı skorları yüzünden istifa derken başaracağız demiştim.
1.png

2 . FB deplasmanında maç kadrosunu gördüğüm an dedim FB'nin hiç şansı yok. Yine o gün FB maçı konusunda da vardı paylaşımım.
2.png

3 . İFB'lilerin en çok gaza geldiği BJK maçı öncesi başladım çekirdeği mi karşılarında çitlemeye. İtoğulları Yunanlı görmüş gibi bakıyorlardı. maç sonu hiç biri ortada yoktu.
3.png

4 . Bugün de yine tam desteğe devam ettim. Sezon boyu her türlü hileye hurdaya başvurdular. Çok az kaldı, iş tamamen bitene kadar sandıkları terk etmiyoruz.
5.png

mac mac gidecegiz.
cumartesi günü kendi sahamızda Sivasspor karşılaşması var. Daha sonra Ankaragücü ve Fenerbahçe maçıyla bitiriyoruz. *Hedefimiz bütün maçları kazanmak. *Kazanarak bitirmek. Nerede olursa olsun en kısa zamanda bu şampiyonluğa ulaşmaya çalışacağız. *Hepsini kazanarak bitirmek istiyoruz. *Bizim için kazanmak önemli. Cumartesi günü taraftarımıza birlikte stadımızda olacağız. Onların yaratacağı atmosferle birlikte takımız için *şampiyonluk yolunda çok önemli karşılaşma olacak. Şu anda tek düşündüğümüz cumartesi günkü maç. Yeniden toparlanacağız. Cumartesi gününe hazır olacağız.
<-
sevgili hocamizin- onumuzdeki macimiza ve diger iki maca dair bold gorusunde de -ozellikle (*) yaptigim yerler bold vurgu baglaminda tam da icinde buludugumuz basliga uygun motto .

*Hedefimiz bütün maçları kazanmak.
*Kazanarak bitirmek.
*Hepsini kazanarak bitirmek istiyoruz.

*Bizim için kazanmak önemli.

kapanis babinda da ; sinerji ve tam konsantrasyon konusuna da bi nevi cok guzel atifta bulunuyor :

*şampiyonluk yolunda çok önemli karşılaşma olacak.

o yuzden renkdaslarim dan once den oldugu gibi yine rica ediyorum.
tam konsantrasyon ve sinerji ile macimiza odaklanalim.

.

saygi ve selamlarimla.

Onumuzdeki her mac final. Galatasaray taraftarinin digerlerinden tarihsel farki; 1- Rasyonel olusu, 2- Son dakikaya kadar inancini kaybetmemesi, 3- Basariyi bir sonraki basarinin baslangici olarak kabul etmesi.

Son mac, gule oynaya mac izlemek istiyorsak, onumuzdeki iki mactan 6 puan ile cikmamiz ve diger tum olasiliklari, planlari, duzeni cope atmamiz gerekiyor. O gun, yer sari gok kirmizi olur bize, harika bir atmosfer ile Nevizade'den baslar kutlamalar. Aslanlar gerekeni yapacaktir, tarihsel olarak sorumluluklarinin bilincinde olduklarini dusunuyorum.

Final, siradaki her mac.

Her mac final. Galatasaray taraftarinin digerlerinden tarihsel farki; 1- Rasyonel olusu, 2- Son dakikaya kadar inancini kaybetmemesi, 3- Basariyi bir sonraki basarinin baslangici olarak kabul etmesi.

Onumuzdeki her mac final. Son mac, gule oynaya mac izlemek istiyorsak, onumuzdeki iki mactan 6 puan ile cikmamiz ve diger tum olasiliklari, planlari, duzeni cope atmamiz gerekiyor. O gun, yer sari gok kirmizi olur bize, harika bir atmosfer ile Nevizade'den baslar kutlamalar. Aslanlar gerekeni yapacaktir, tarihsel olarak sorumluluklarinin bilincinde olduklarini dusunuyorum.

Final, siradaki her mac.
Başakşehir maçından beri her maç adım adım her maç final havasıyla ilerliyoruz yolu yarıladık şimdi sıradaki maç Sivasspor maçı o da bir final

Kendi fikrim Sivasspor da Ankaragücü de düşmeme maçları olarak bizi gördüklerini düşünmüyorum önümüze ciddi zorluk çıkaracaklarını sanmıyorum onların hedef maçları kalan diğer maçlar bizim maçta yıpranmak istemezler. Ligin son maçı 38. hafta olsa o zaman fazlasıyla mücadele edip 1 puan almak isteseler belki o zaman tüm güçlerini harcarlardı ama kalan maçlar olduğu için daha önemli maçları duruyor. Sivasspor'un bizden sonra iç sahada 2 maçı var 4 puan çıkarmak zorundalar diye düşünüyorum. Ankaragücü de Ümraniyespor yenerse 39 oluyor Kayseri deplasmanı hedef maçları olabilir.

Üst Alt