Sivas Yeni Stadyum | 27.532 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Yeni Stadyum | 27.532

Sivas'a gelişen bir yer dediğin için; şehrin önceliklerini kendi gözlemlerimle yanıtlamaya çalıştım stad yapımına paralel olarak. Bence sana öyle geliyor.

Düğün Dernek'te bir sahne vardı. Sivas Otel'in sahibi Sırrı turist çekmeye çalışıyordu sivas'a. Otel'de yetkililer ile görüşüyordu. Ahmet Kural geliyordu o da yetkililere; 'Sivas'ta turist napsın. Sivas'ta Sivaslı durmuyor. Sivasın nüfusu kaç? Peki İstanbul'da Sivaslının nüfusu kaç?

diye soruyordu. Komik ama alttan alta çok doğru bir replikti.

Sivas gelişmiş demedim. Svas'ın gelişen yeri orası dedim:)

Sivas ile ilgili sosyo-ekonomik tespitlerine katılmamak elde değil ama şehir Türkiye standartlarında iyi sayılır bence. Ama göreceli mutlaka.

İnşaat gelişmişlik olmuyor dostum. Kayseri'de gelişmiş diyorlar gidiyorsun 30 dakika sonra İstanbul'a dönmek istiyorsun. AVM'nin sosyal yaşam diye yutturulduğu kentler buralar. Ki ben Sivas'ta onu bile göremedim. Meydanda Tarihi yapıların içi ticarethaneye dönmüş. Onun dışında dağı taşı toprak. Sivas Otel'in önünde bir cadde gidiyor en kalabalık yer oralar ama resmen ölü nokta. Askeriye tarafı zaten berbat.

Biraz yürüme mesafesiyle meydanın zıttına yürüdüğünde yapılar birbirine çok uzak. Hele tesislerin olduğu yer merkeze yakın bir yer olmasına rağmen şehir dışında gibisin. Stadın olduğu mahalleler burada kötü dediğimiz mahallelerden bile kötü durumda. İl gençlik binası bir apartman dairesi vs vs.

Sivas'ın köyleri ve beldeleri eminim ki daha güzeldir. Kent anlamında çok kötü bir yer. Bu stad projelerinide bu ölü yeri değerlendirerek para kazanma planı amacıyla yapıldığını düşünüyorum. İstanbul'da ki tutmayan olimpiyat hamlesi gibi. Bir politikadır saygı duyarım. Ama bazı şehirlerin öncelikleri stad değil malesef. Hele Sivas'ın hiç değil.

Ama bizim için yapılsın tabi. Seyirciyiz güzel stadlarda maç izlemek isteriz. Ben oranın içinde yaşayan bir insanın ağzından konuşmuş gibi oldum biraz.

sivasa gitmedim ama hakli oldugunu dusunuyom.

turkiyede malesef ortalama bi sehir yok. ya normalin biraz ustu -onlarinda belli yerleri guzel sadece. ya da cok kotu sehirler var.

mesela 200.000 nufuslu lille,

turkiyeden 200-300 bin nufus araliginda herhangi bir sehir soyle bana, kirikkale olsun, corum olsun, kirsehir olsun, karaman olsun

lille kucuk bi sehir, sehirde tramway, metro, tren var. her turlu sosyal yasam icin imkanlar var. sehir oldukca temiz. kaldirimlar yapili, yolşar yapili, gece kondu denen bisey yok.

bizlerin kentine baktigimizda malesef durum inanilmaz kotu. 200.000 lik sehirlerimizde bile 30-40 tane buyuk-kucuk avm varken sadece 1-2 sinema salonu ve ise yaramayan tiyatro gosteri merkezleri var;kimsenin gitmedigi, ve hergun genclerin avmde dolasip kendilerinin cok sosyal olsugunu dusunmeleri

lille metrosu oylesine verilen bir ornek. ankaradan daha iyi demiragi var. bizim ankara ve istanbul metrosu dalga gecilecek kadar kucuk. herhangi bi dunya sehrinde, yer altindan sehir kurulmus gibi. inanilmaz metro aglari var. bizde ise 3 belki 4 sehirde var. aslinda hemen her yerde olmali

270.000 nufuslu lille'in tramway hatti. cok kucuk bi sehir olmasina ragmen demiragi istanbul ve ankaranin toplamini cebinden cikarir.

sivasa gitmedim ama hakli oldugunu dusunuyom.

turkiyede malesef ortalama bi sehir yok. ya normalin biraz ustu -onlarinda belli yerleri guzel sadece. ya da cok kotu sehirler var.

mesela 200.000 nufuslu lille,

turkiyeden 200-300 bin nufus araliginda herhangi bir sehir soyle bana, kirikkale olsun, corum olsun, kirsehir olsun, karaman olsun

lille kucuk bi sehir, sehirde tramway, metro, tren var. her turlu sosyal yasam icin imkanlar var. sehir oldukca temiz. kaldirimlar yapili, yolşar yapili, gece kondu denen bisey yok.

bizlerin kentine baktigimizda malesef durum inanilmaz kotu. 200.000 lik sehirlerimizde bile 30-40 tane buyuk-kucuk avm varken sadece 1-2 sinema salonu ve ise yaramayan tiyatro gosteri merkezleri var;kimsenin gitmedigi, ve hergun genclerin avmde dolasip kendilerinin cok sosyal olsugunu dusunmeleri

lille metrosu oylesine verilen bir ornek. ankaradan daha iyi demiragi var. bizim ankara ve istanbul metrosu dalga gecilecek kadar kucuk. herhangi bi dunya sehrinde, yer altindan sehir kurulmus gibi. inanilmaz metro aglari var. bizde ise 3 belki 4 sehirde var. aslinda hemen her yerde olmali

Evet burada konu kayacak gibi ama iş belediyecilikte bitiyor. Bu ülkede belediyeciliği bilen adam sayısı cidden az. İnşaat sektörüne teslim edildi belediyecilik. Büyük yapıları insanlar belediyeler yapıyor sanıyor ama belediyenin görevio yapılara yol, alt geçit, üst geçit vb şeyler yapmak. Ben bu yaz 4 yere gittim Alaçatı, Rize/Ardeşen, Ankara/Ulus, Van/İnköy. Alaçatı inşaata teslim. Doğru düzgün planlı bir şeyler yapıyorlarsa eyvallah. Rize/Ardeşen bomboş bir şehir. Yaylarına çıktık 5 seneye inşaata teslim olacak. Yapılaşmalar var. Ankara/Ulus zaten yeri göğü kaldırım, asfalt ve bina. Basıyor insanı. Van İnköy, Hiçbir şey yok. Yani ülke olarak büyüyoruz, devleşiyoruz, efsaneleşiyoruz, zenginleşiyoruz deniyor ama ben bunu hiçbir şehirde göremiyorum. Stadların yapımı da dediğim gibi tamamen inşaat sektörünün korkunç şekilde patlama yapmasından. Heryer imara açılsa her ay stad yaparlar o derece hazırlar yani.

olsun izmir atatürk stadı var yinede orda. stad olursa süper lige çıkarlar başka türlü çıkmaları zor

Adana takimlarinda istikrar yok, plan yok, hic birsey yok. Hersey cok karisik. Bakiyorsun bir hafta mükemmel oynuyorlar, sonraki hafta yine hüsran.

Taraftar gercekten mükemmel ama hem yönetimler hem de futbolcular yetersiz.

Adana takimlarinda istikrar yok, plan yok, hic birsey yok. Hersey cok karisik. Bakiyorsun bir hafta mükemmel oynuyorlar, sonraki hafta yine hüsran.

Taraftar gercekten mükemmel ama hem yönetimler hem de futbolcular yetersiz.

stad gelir para gelir futbolcu gelir stad dolar zaten 2-3 senedir adana takımları süper ligin kapısından dönüyor 100-200 binlik yere yapılıyorsa burayada yapılmalı. illa süper lige çıkıncamı yapılacak öyle bir kuralmı var. 33 bin kişilik stad yapılacak diyorlar 1.5 yıldır ihale aşamasında daha kazma vurulmadı

Evet burada konu kayacak gibi ama iş belediyecilikte bitiyor. Bu ülkede belediyeciliği bilen adam sayısı cidden az. İnşaat sektörüne teslim edildi belediyecilik. Büyük yapıları insanlar belediyeler yapıyor sanıyor ama belediyenin görevio yapılara yol, alt geçit, üst geçit vb şeyler yapmak. Ben bu yaz 4 yere gittim Alaçatı, Rize/Ardeşen, Ankara/Ulus, Van/İnköy. Alaçatı inşaata teslim. Doğru düzgün planlı bir şeyler yapıyorlarsa eyvallah. Rize/Ardeşen bomboş bir şehir. Yaylarına çıktık 5 seneye inşaata teslim olacak. Yapılaşmalar var. Ankara/Ulus zaten yeri göğü kaldırım, asfalt ve bina. Basıyor insanı. Van İnköy, Hiçbir şey yok. Yani ülke olarak büyüyoruz, devleşiyoruz, efsaneleşiyoruz, zenginleşiyoruz deniyor ama ben bunu hiçbir şehirde göremiyorum. Stadların yapımı da dediğim gibi tamamen inşaat sektörünün korkunç şekilde patlama yapmasından. Heryer imara açılsa her ay stad yaparlar o derece hazırlar yani.

haklisin kesinlikle.

bizim insanimizin ulke gelisiyor demesinin nedenide bu zaten. turk halki bi ulkenin gelismislik gostergesini sehirde gokdelen olmasina bagliyor.

2014 yilindayiz gokdelenlerin ve avmlerin gelismislik gostergesi oldugunu dusunen insanlar var. iskandinav sehirlerinde genel olarak mustakil binalar var gokdelen pek olmaz ama refah olarak avrupanin en onde gelen sehirleri orada.

los angeles'in gobeginde gokdelenler var onun disinda sehir tumden villa, dublex, triplex,, mustakil evlerle dolu. yani bunun yuksek bina ve avm ile alakasi yok.

yalniz biz fena kazik yedik :(

Kapasite kesin olarak 29 bin kişilik olmuş.

Sivasspor ‏@sivassporcom 32 dk.

Çok büyük bir aksilik olmazsa önümüzde ki sezona yetişecek olan yeni stadımızın kapasitesi net ve kesin olarak 29.000 olacak.

Sivasspor ‏@sivassporcom 29 dk.

Avrupa Kupalarına katılmamız halinde yeni stadımızın ne olursa olsun en geç 11. ayda teslim edileceği öğrenildi.

Sivasspor ‏@sivassporcom 22 dk.

Yeni stadımızın adı şuanki stadımızın adı olan 4 Eylül olarak kalmaya devam edecek.

Sivasspor ‏@sivassporcom 21 dk.

İlk olarak stat ihalesinde 25.000 olarak belirtilen kapasite Sivasspor Yönetiminin yoğun çabaları neticesinde 29.000 kişilik olacak.

Sivasspor ‏@sivassporcom 20 dk.

29.000 kapasiteli stadımızın kapasitesi ileriki yıllarda ihtiyaca göre arttırılabilir şekilde inşa edilmektedir.

Sivasspor ‏@sivassporcom 19 dk.

Yeni Stadımız tam anlamıyla bir teknoloji harikası olarak planlandı ve o şekilde yapımı son hızla devam ediyor.

Sivasspor ‏@sivassporcom 18 dk.

Yeni stadımız Alttan ve tribün ısıtması olacak. Stadyumun içi ile dışarı arasında 8-10 derecelik ısı farkı olacak.

Sivasspor ‏@sivassporcom 18 dk.

Yeni Stadımız: Güneş panelleri sayesinde elektriğinin bir kısmını kendisi üretecek, Yağmur ve kar sularını kullanma suyu olarak depolayacak.

Sivasspor ‏@sivassporcom 17 dk.

Yeni Stadımız: Türkiye’deki stadyumlarda basamak genişlikleri 80 sm ancak 4 Eylül'de 90 sm olacak ve yükseklik farklı kotlarda olacak.

Sivasspor ‏@sivassporcom 17 dk.

Yeni Stadımız'da : Zeminde ve tribünde radyan ısıtma sistemi olacak, seyirciler üşümeyecek.

Sivasspor ‏@sivassporcom 16 dk.

Yeni Stadımız'da : Eksi 20 derecede maç izlemeye gelen bir seyirci, o soğuğu hissetmeyecek.

Sivasspor ‏@sivassporcom 16 dk.

Yeni Stadımızın yanına 4 bin kişilik spor salonu yapılacak. Yüzme havuzu, idare binası, antrenman sahaları, güreş eğitim merkezi de olacak.

eyup58_DSCN0896.jpg

eyup58_DSCN0919.jpg

eyup58_DSCN0920.jpg

eyup58_DSCN0922.jpg

eyup58_DSCN0923.jpg

eyup58_DSCN0924.jpg

eyup58_DSCN0925.jpg

Vala seviniyorum ben her şehirde olmalı ankara ve eskişehire de bekliyoruz ...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Üst Alt