GSC Haber - SIXT ile Yapılan Sponsorluk Anlaşması KAP’a Bildirildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber SIXT ile Yapılan Sponsorluk Anlaşması KAP’a Bildirildi

1688378159117.png

Şirketimiz ile Galatasaray Spor Kulübü ve Artı Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş (Sixt rent a car Türkiye) arasında, 2023/2024 futbol sezonunun ilk resmi müsabakasından itibaren başlamak ve 2027/2028 futbol sezonunun son resmi müsabakasından sonra sona erecek şekilde 5 (beş) futbol sezonu için bir sponsorluk, reklam ve tanıtım sözleşmesi akdedilmiştir.

Artı Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, işbu sözleşmenin ilk futbol sezonu için 195.000.000,00 TL + KDV (yüzdoksanbeşmilyontürklirası + KDV) tutarında bir sabit ödeme ve ayrıca sportif başarıya dayalı oluşturulan prim ve ödül sistemine uygun olarak prim ödemesi yapacak olup, devam eden futbol sezonlarına ilişkin; artış oranları, sabit ödeme ve prim ödemelerinin vadeleri ve şekli, Taraflar arasında imzalanacak ek bir protokol ile belirlenecektir. Sponsorluk bedelinin Şirketimizle Galatasaray Spor Kulübü arasındaki dağılımı ise bilahare açıklanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Bir de bu prim ve başarı bonusu kısmı da %25 civarı ise tadından yenmez.

İki pakette ortalama 10 Milyon Euro civarını bulursa Avrupa ve Lig de başarıya göre mükemmel olur.

Lig Şampiyonluğunun sportif karşılığı dışında bir maddi karşılığı olmadığını gördük.

Gele gele oradan 7-7.5 Milyon Euro gibi bir para geliyor.

Forma sırt, kol vs sponsorlukları ile 20 Milyon Euro sabit bulunmalı ki kulüp kendini döndürebilecek formülü bulsun.

Senelik vergili maaş skalamız 45 Milyon Euro civarı olacaktır.

Stadyum ve ürün satışından alınan gelirler de çok önemli.

Bu yanlış algıya nerden düştük bilmiyorum ama Sixt’in Türkiye hakları Murat Özkaya’da değil. Bor Holding bünyesinde değil kendisi.

Central Rent a Car’da yöneticiymiş geçmişte ve onlarla anlaşmamız araç kiralaması özelinde.

Yanlışım varsa düzeltin ama nedense ben de böyle biliyordum biraz araştırana dek.

1 milyar staddan 1 milyara yakında formadan alacağız toplam borcumuz zaten 5 milyar harika anlaşma borcumuzun yüzde 40 ı civarı daha ne olsun

Bu yanlış algıya nerden düştük bilmiyorum ama Sixt’in Türkiye hakları Murat Özkaya’da değil. Bor Holding bünyesinde değil kendisi.

Central Rent a Car’da yöneticiymiş geçmişte ve onlarla anlaşmamız araç kiralaması özelinde.

Yanlışım varsa düzeltin ama nedense ben de böyle biliyordum biraz araştırana dek.
Baskan, bence daha iyiymiş. Demek ki adamlar bizden kazaniyorlar ve senelik 200 milyon veriyorlar.

Üst Alt