Sizce Başaksehir Maçı 11'i ve Taktiği Nasıl Olmalı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce Başaksehir Maçı 11'i ve Taktiği Nasıl Olmalı?

1523315769410.png
Önde basarsak basaksehir defansı bocalayabilir.Mümkün oldugunca çizgiye inmeliyiz topla.Ben fernando ve donkla baslamamız gerektiğini düşünüyorum.sagbekte de linnes oynayabilir temposundan ötürü.Oyunun gidişatına göre de ilk önce sinan girmeli oyuna...

Artık sistem olarak tamamen 4-3-3 oynamalıyız, Garry bu sefer kesik yemeli biraz daha sakin ve pasa yakın bir takım olmalıyız garry şu ara topu aldığı zaman direk top aut oluyor veya rakibe veriyor
----------------Muslera-----------------
Mariano--Maicon--Serdar--Nagatomo
-------Donk---Fernando---Selçuk-----
----Feghouli----Gomis----Belhanda---

Artık sistem olarak tamamen 4-3-3 oynamalıyız, Garry bu sefer kesik yemeli biraz daha sakin ve pasa yakın bir takım olmalıyız garry şu ara topu aldığı zaman direk top aut oluyor veya rakibe veriyor
----------------Muslera-----------------
Mariano--Maicon--Serdar--Nagatomo
-------Donk---Fernando---Selçuk-----
----Feghouli----Gomis----Belhanda---
selcuk biraz tuhaf olmus ama belhanda sola kayıp,sinan -gomisle de oynayabiliriz.

selcuk biraz tuhaf olmus ama belhanda sola kayıp,sinan -gomisle de oynayabiliriz.
Selçuğu son dönemde oynatmalıyız en azından ciddi bir yükselişi var sezon sonuna kadar idare edebilir sinan 90 dakika başakşehir'e karşı zorlanır skora göre hamle oyuncusu olmalı bugün selçuk çıkana kadar belki de fernando'dan sonra ki en isimdi hem mücadele olarak hem de futbol olarak güzel işler yaptı iyi işler yaptığı zaman da söylemek gerek çünkü yıllardan beri eleştiriyoruz. Ben Belhanda konusunda biraz daha serbestlik vermemiz gerektiğini düşünüyorum nice formasyonundaki yerinde oynatabiliriz çizgiye inme konusunda garry'ye göre çok daha başarılı olacaktır

Selçuğu son dönemde oynatmalıyız en azından ciddi bir yükselişi var sezon sonuna kadar idare edebilir sinan 90 dakika başakşehir'e karşı zorlanır skora göre hamle oyuncusu olmalı bugün selçuk çıkana kadar belki de fernando'dan sonra ki en isimdi hem mücadele olarak hem de futbol olarak güzel işler yaptı iyi işler yaptığı zaman da söylemek gerek çünkü yıllardan beri eleştiriyoruz. Ben Belhanda konusunda biraz daha serbestlik vermemiz gerektiğini düşünüyorum nice formasyonundaki yerinde oynatabiliriz çizgiye inme konusunda garry'ye göre çok daha başarılı olacaktır
bnce de belhanda kanatlardan içeri girmeli

Nando
Mariano Maicon Serdar Nagatomo
Donk Fernando
Fegh Sinan Gary
Gomis

Fegh evde iyi oynuyor birseyler yapar yine.
Sinan HS olarak. Donk+Fernando ileri geri rahat rahat götürürler.

Muslera
Donk Fernando
Feghouli Belhanda Garry
Gomis

Elimizde daha iyisi yok o yüzden bu 11 çıkmalı...

Mariano
Feghouli

deplasmanda ne kadar kayıpsa iç saha da o kadar efektif.

Alanya maçına Mariano özellikle kesip Linnes ile başlarım ben olsam. Feg'in alternatifi yok maalesef. Ya sistemi değiştirip Sinan'ı alacağız ama risk alınacak da dönem değil çok.

Bakalım ayakları kopsa oynamaları gereken 6 hafta bu. Galatasaray tarihi fedakarlıklar üzerine kuruludur. Ciğeri çıkana kadar koşmayan ve istemeyen kim olursa olsun gitmeli. 26 gol atmış Gomis de dahil buna.

Dış sahada çok daha farklı kadrolar düşünsemde iç saha için son maçın kadrosu aynen çıkar muhtemelen,Maicon-Serdar Adebayor için uygun keza Marianoda içeride daha iyi

Muslera
Donk Fernando
Feghouli Belhanda Rodrigues
Gomis

Elde pek malzeme yok, malumunuz.

Mariano ve Maicon yine rezalet oynarsa Linnes-Mariano degisikligi yapariz, stopere Donk gecer, orta sahada Fernando-Belhanda olur.

Ileride ise Sinan oynar, Maicon cikar. Denayer-Adebayor eslesmesi +21'e falan girdigi icin olamaz. En kötü ihtimal Eren Derdiyoku stopere cekerim yine de Denayer'i oynatmam Adebayor'a karsi.

Muslera
Serdar-Maicon-Denayer
Mariano---Fernando--Selçuk---Nagatomo
Garry-----Feghouli
----Gomis---

Böyle çıkmasını istememin sebebi Başakşehir duran toplarda çok etkili. Hem Denayer ile bu sağlanır hem de hızıyla Adebayor-Visca'nın deparlarını önler.

Nagatomo İnter'de defalarca 3'lü savunma oynamış biri zaten. Mariano'da çok kez oynadı. İç sahada şuursuz pres yüzünden özellikle Konya maçında görüldü ki, çok fazla geride boş alan veriyoruz. Visca-Elia gibi isimler bunları değerlendirir.

Umarım hoca 4'lü oynatacaksa bile Maicon yerine Denayer'i oynatır. Maicon'un beli dönmüyor resmen.

Ayrıca hoca üçlü oynatmaz falan demeyin çünkü Galatasaray'da ilk 2-3 senesinde 3'lü oynatıyordu hep.

Başakşehir in en nefret ettiği ve karşı bir şey yapamadığı taktik kendisine önde baskı yapan takıma reaksiyon gösterememesi. Bizim en sevdiğimiz zaten tek yapabildiğimiz şey o. Trabzon maçının aynısı çıkmalı bir tek fernando-donk değişikliği olmalı zaten 52bin taraftar ile maçı alırız.
En son alanyadan 4 fenerden 2 gol yemişlerdi ve 2 takımda önde pres yapmıştı

Üst Alt