Sizce, En Gelişmiş Müslüman Ülkesi Hangisi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce, En Gelişmiş Müslüman Ülkesi Hangisi?

En Gelişmiş Müslüman Ülkesi Hangisi?

• Endonezya

Kullanılan: 0 0.0%
  • Mısır

• Bangladeş

• Malezya

• Cezayir

• Fas

• Kazakistan

• Tunus

• Azerbaycan

• Özbekistan

• Türkmenistan

• Diğer

• Kullanılan toplam oy
    15
Alan alan incelendiğinde cevaplar değişir, mesela demokrasi/özgürlük alanını seçersek Lübnan deriz (Gerçi ne kadar Müslüman orası tartışılır) savunma sanayii açısından bakarsak Türkiye deriz, bilim dersek İran,Pakistan vs deriz, en büyük ekonomi dersek Endonezya deriz vs vs... İşin acı tarafı bu listede bile eğitimde değil ilk 3'e, ne yazık ki ilk 5'e bile giremeyiz.

Afaki biçimde alanların tamamını göz önünde bulundurursak cevap Türkiye tabi.

Ben Endonezya ve Malezya'ya hastayım abi. Adamlar kendi teknolojisini falan kendi üretiyor.

Emin ol hiç birisinin kendi teknolojisi yok,ülkede bulunan bir çok yabancı şirketin fabrikaları orada zira iş gücü açısından maliyet az ve güçlü bir iş gücü var. Endonezya da 2 ay görev yaptım. Jakarta dışında herhangi bir cazibesi yok. Doğa sporları için tercih edecekseniz. Muhteşem bir yer onu belirtmek isterim.

Gördüm ve oyumu Kuveyt'den yana verdim. Sosyal olarak çok ileri boyutta bir devlet. Tabii petrol sayesinde ama işte telefon,su ve elektrik ücretsiz olunca ister istemez Kuveyt'e oy veriyoruz. 19 ayım geçti. Gayet güzel de bir yer.

Gelişmişliğe nereden bakıldığına göre değişir tabi ama Kuveyt yakın zamanda murdar olacak ülkelerin başında geliyor.

allah büyüktür diye yan gelip yatarak anca enine gelişme gösterebilecek bir topluluktur.

Açın bakın 2013 en çok gelişim gösteren 30 ülkeler arasında kaç Müslüman ülke yer alıyor
0

Envoyé de mon InFocus M808 en utilisant Tapatalk

Üst Alt