Sizce "MVP" Kim Olur? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce "MVP" Kim Olur?

Cevap: Sizce "MVP" Kim Olur?

İstatistik derken Dwight'ın verdiği savunma katkısına bakacaksın.Ligde onun kadar iyi savunma yeteneğine sahip olup, hücumunu bu denli geliştiren bir uzun yok.

"Basketbolu istatistikten ibaret sananlar var. Onlara sadece GULUYORUM..." Red Auerbach

LeBron James: 26.7 PPG | 7.5 RPG | 7.0 APG | 1.5 SPG | 0.6 BPG

Dwight Howard: 23.1 PPG | 14.1 RPG | 1.3 APG | 1.3 SPG | 2.4 BPG

Hepsini topla, LeBron daha önde. Top kayıplarında ikisi de 3.6 PG. Asist/Turnover Ratio'da LeBron farkı koyuyor.

Lebron haketti demek Rose 'un ödül alacağı anlamına gelmez. Şike suçlaması falan mı yapıyorsun?

Kim hakkettiyse o alacak Serhat. LeBron haketmedi çünkü Rose alacak.

İstatistik derken Dwight'ın verdiği savunma katkısına bakacaksın.Ligde onun kadar iyi savunma yeteneğine sahip olup, hücumunu bu denli geliştiren bir uzun yok.

Howard'ın savunma yönünden avantajı olabilir ama Asist/Turnover Ratio da çok çok önemli bir istatistik. Bu dalda çok iyi olan LeBron'un aksine Howard berbat durumda.

Arkadasim hasta mi etmeye calisiyorsun bizi yahu Howard kime asist yapacak? Potaya 1 metre varken donup topu Nelson'a mi atacak? Asist diyorsun komiksin ya sana guluyorum.

Lebron haketti demek Rose 'un ödül alacağı anlamına gelmez. Şike suçlaması falan mı yapıyorsun?

Kim hakkettiyse o alacak Serhat. LeBron haketmedi çünkü Rose alacak.

Hoca yorum sorusu sorar, herkes cevap yazar. Hoca not verir, cevap anahtarı değil. Ancak test olsa sınav, cevaplar bellidir. Herkes yazdığı cevaptan ne alacağını bilir. MVP ödülü yorum sorusu gibi. Kimin ne hakettiğini sınavı yapan belirliyor. Böyle olunca da objektif bir sonuç olmayabilir, çoğunlukla da olmaz. Objektif bir tabana oturtmak için istatistiklere başvurmak gerekir haliyle. İstatistiklerin işaret ettiği kişi de LeBron.

Yanlız takımların durumlarınada bakmak lazım.Chicago tam bir takım herkes birbirine yardım ediyor ve gorevlerini her oyuncu yerine getiriyor.Orlando ise öyle değil nelson zaten howardı bir cok pozisyonda gec goruyor diger oyuncular zaten berbat bu konuda bi hedo var howardın dilinden anlıyan.Asıl howard iyi bir guardın olduğu takımda oynasa c.paul ve steve nash gibi mesela her maçı 30sayı/20 reb. bitirir.Yani işini içine şunuda katmak lazım rose makine gibi bir takımda oynuyor.Tabi buda onun istatistiklerinin ve oyun seviyesinin artmasına yardımcı oluyor.

Hoca yorum sorusu sorar, herkes cevap yazar. Hoca not verir, cevap anahtarı değil. Ancak test olsa sınav, cevaplar bellidir. Herkes yazdığı cevaptan ne alacağını bilir. MVP ödülü yorum sorusu gibi. Kimin ne hakettiğini sınavı yapan belirliyor. Böyle olunca da objektif bir sonuç olmayabilir, çoğunlukla da olmaz. Objektif bir tabana oturtmak için istatistiklere başvurmak gerekir haliyle. İstatistiklerin işaret ettiği kişi de LeBron.

Alakası yok. Hoca boşluk doldurma sormuş. İstersen Derrick Rose haketti o alacak yaz, istersen sadece rose yaz boşluğa. Bunun cevabı bellidir. İstediğin gibi yazmak sana kalmıştır. Burda NBA izleyen herkes Rose 'un hakettiğini bilir ve onun kazacağını bilir. İstatislikler bazen yanlış sonuçlar verir. Onu dikkate alıp da kimin hakettiğini söylersen o zaman objektif olmaz.

Eğer Rose MVP olacaksa ki çok yakın, bu ödülün %75'i koçlarınındır. Takımın en iyi yaptığı şey ofans değil defans ve Rose'un defansif anlamda iyi olmadığını da herkes biliyor. Ofans kısmına gelirsek ise; Rose'un istatistiklerine neler yaptığına bakmak lazım. Bana göre hücum verileri de MVP ödülü için yeterli değil. Rose durumunu ben şöyle açıklarım kısaca; mükemmel bir koç ve rol oyuncuları dahil tüm takımın katkısı ile doğunun zirvesindeler ve aradan sıyrılan patlayıcı isim Rose bu mükemmel çalışmanın kaymağını yiyecek.

Lebron konusunda ise.. Bu sene Miami maçlarının çoğunun tamamını izledim ve Lebron'un iki büyük yıldızın arasında dahi nasıl parladığını hepimiz görüyoruz. James her zaman all-around oyun oynamaya çalışırken, Wade'in sayı kastığı çok da maç izledim. Eğer Lebron all-around oyun yerine gerçekten sayı için daha fazla kassaydı, daha fazla ön plana çıkmak isteseydi Miami'de daha iyi yerlerde olurdu emin olun. Spoelstra'nın o denli saçma hücum organizasyonları var ki, süper starlar birçok hucümda birbirlerini aktive edip, oynatmak yerine köşeler çekilip bekliyorlar, insan üzülüyor ve boşa harcanan on'ca hucüm oluyor. Wade ismi de ankete konulmuş fakat önce takımın MVP'sinin kim oldugunu bilmek lazım Wade demek için :)

Bir de James'in istatistik için kastığını düşünenler var.. Zamanında yaptı evet,, mesela MVP aldığı All-Star maçında,, ama şu an hiç kastığı falan yok tamamen oynamaya ve oynatmaya çalışıyor. Sadece yüzük için oynuyor. Benim için MVP Lebron James.

Bir de Howard konusu var,, açıkçası çok fazla maçlarını izleyemedim (ancak özetler) ama iyi yaptığı şeyleri zaten biliyoruz. Bu senede takımını ayakta tutuyor tek başına ama bir arkadaşın dediği gibi böyle bir ortamda hem DPOF hem de MVP'yi kazanması imkansız gibi.

Bu arada şöyle de bir yazı var paylaşmak isterim,, Derrick Rose’un MVP Olması, Chris Paul’e Hakarettir « Basketbol Medyası

Eğer Rose MVP olacaksa ki çok yakın, bu ödülün %75'i koçlarınındır. Takımın en iyi yaptığı şey ofans değil defans ve Rose'un defansif anlamda iyi olmadığını da herkes biliyor. Ofans kısmına gelirsek ise; Rose'un istatistiklerine neler yaptığına bakmak lazım. Bana göre hücum verileri de MVP ödülü için yeterli değil. Rose durumunu ben şöyle açıklarım kısaca; mükemmel bir koç ve rol oyuncuları dahil tüm takımın katkısı ile doğunun zirvesindeler ve aradan sıyrılan patlayıcı isim Rose bu mükemmel çalışmanın kaymağını yiyecek.

Lebron konusunda ise.. Bu sene Miami maçlarının çoğunun tamamını izledim ve Lebron'un iki büyük yıldızın arasında dahi nasıl parladığını hepimiz görüyoruz. James her zaman all-around oyun oynamaya çalışırken, Wade'in sayı kastığı çok da maç izledim. Eğer Lebron all-around oyun yerine gerçekten sayı için daha fazla kassaydı, daha fazla ön plana çıkmak isteseydi Miami'de daha iyi yerlerde olurdu emin olun. Spoelstra'nın o denli saçma hücum organizasyonları var ki, süper starlar birçok hucümda birbirlerini aktive edip, oynatmak yerine köşeler çekilip bekliyorlar, insan üzülüyor ve boşa harcanan on'ca hucüm oluyor. Wade ismi de ankete konulmuş fakat önce takımın MVP'sinin kim oldugunu bilmek lazım Wade demek için :)

Bir de James'in istatistik için kastığını düşünenler var.. Zamanında yaptı evet,, mesela MVP aldığı All-Star maçında,, ama şu an hiç kastığı falan yok tamamen oynamaya ve oynatmaya çalışıyor. Sadece yüzük için oynuyor. Benim için MVP Lebron James.

Bir de Howard konusu var,, açıkçası çok fazla maçlarını izleyemedim (ancak özetler) ama iyi yaptığı şeyleri zaten biliyoruz. Bu senede takımını ayakta tutuyor tek başına ama bir arkadaşın dediği gibi böyle bir ortamda hem DPOF hem de MVP'yi kazanması imkansız gibi.

Bu arada şöyle de bir yazı var paylaşmak isterim,, Derrick Rose’un MVP Olması, Chris Paul’e Hakarettir « Basketbol Medyası

Howard yada Lebron MVP olmali.

Dwight Howard MVP olamaz bence,genelde MVP ödülleri takımları konferanslarda ilk 4 içerisinde olanlardan birisine gidiyor.

Rose kötü bir savunmacı değil,hatta Chicago'da boyalı alan savunmasında Boozer baya kötü.Chicago savunmacı olarak öne çıksa bile Derick Rose'un kazandırdığı bir çok maç var Chicago'ya.Bence Rose hakediyor,MJ'den sonra gördüğüm en atletik guard.

NBA'de bence yeni bir franchising player çıkarma hevesi var Rose'u kullanarak, benim gördüğüm bu. Çünkü sezon ortası Aralık-Ocak gibi James'in en iyi oldugu dönemde dahi MVP Race'de Rose hiç inmedi zirveden.. Ayrıca All-Star sonrası Kobe'nin formu da muhteşem ve sıralamaları da iyi hatta ilk sıraya bile çıkacaklardı az kalsın. Ama yinede bir Rose ısrarıdır gidiyor NBA'de. İnsanların gözüne soka soka MVP yapıyorlar adamı :)

NBA'de bence yeni bir franchising player çıkarma hevesi var Rose'u kullanarak, benim gördüğüm bu. Çünkü sezon ortası Aralık-Ocak gibi James'in en iyi oldugu dönemde dahi MVP Race'de Rose hiç inmedi zirveden.. Ayrıca All-Star sonrası Kobe'nin formu da muhteşem ve sıralamaları da iyi hatta ilk sıraya bile çıkacaklardı az kalsın. Ama yinede bir Rose ısrarıdır gidiyor NBA'de. İnsanların gözüne soka soka MVP yapıyorlar adamı :)

Rose bütün kritik maçlarda şov yaptı. Miami karşısında, Lakers karşısında, Boston karşısında vs... Yani öyle sadece küçük maçlarda değil büyük maçlarda da çok iyi oynadı ki ayrıca NBA'de guardların 8 asisst ortalamasının yanında 25 sayı ortalama ile oynaması öyle yabana atılacak bir şey değil.

Ayrıca NBA Durant'ı franchising player olarak kullanmayı planlıyordu geçen seneden itibaren ama bu sene Rose'un ve Chicago'nun büyük çıkışı Durant'ı ikinci plana attı ki Durant açık ara ligde en çok kollanan oyuncu belki de. Yani Rose'un bu çıkışı hiç kimse tarafından beklenmiyordu.

LBJ de çok iyi performans gösterdi fakat Miami'nin büyük maçları kaybetmesi ve onun son şutlardaki başarısızlığı bu perfromansını gölgeledi. Her ne kadar 2 büyük yıldızın yanında böyle hayvani istatistikler yapsa da dediğim sebeplerden ötürü LBJ ödülü hak etmiyor. En azından Rose'un olduğu yerde bu ödül ona verilmemeli.

Lebron bu ödülü hakediyor diyen arkadaşlar büyük ihtimalle izlemiyorlar NBA'i pek.

Üst Alt