Sizce Takımın Sorunlarına Ne Çözüm Olabilir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce Takımın Sorunlarına Ne Çözüm Olabilir?

Gece yatmadan foruma giriyoruz sabah ilk iş bakiyoruz bir gelisme var mı gün icinde iki saatte bir bakıyoruz transfer var mı diye .Yanlız bu takıma 10 transfer de yapsan olacak gibi değil sistemsel bir sıkıntı var takım karşısında biraz direncli bir takım görünce geriye çekiliyor ilk yarida nzonzinin defansın arasina sürekli gömülmesi bu yüzdendi dün Adana demirspor bile baskı yaptığında oyun kuramadik oyunu rakip sahaya yikamadik ikinci yarı Real Madrid e de aynı PSG yede aynı Adana demirsporada ayni oynuyoruz oyun kuramiyoruz orta sahayı ele geciremiyoruz sonuç hüsran bir futbol ..

sorun 1 : Şimdi defansta oyun kuramiyoruz ilk yarıda en önemli sorun buydu Real ve PSG maçlarında gol yedik bu yüzden bir kaç tane gol yedik oyun kuramayinca seri lemina feguli geri geliyor oyun kurmak için baskı olunca da genellikle geri pas kaleci degaj ile topu kaybediyoruz öncelikle defanstan oyun kurmak amaçlı çalışmak lazım
Sorun 2: Orta sahada topla katedecek bir iki kişiye ihtiyaç var Ömer bayram bile fark yaratıyor düşünün belhanda selcuk seri ile topla gidemiyoruz hadi gidemediniz oyunu saga sola uzun top ile acabbiliyor muyuz ? Tabiki hayır
Sorun 3: Oyunu ilerde oynuyoruz diyelim sürekli kanatlara gidiyoruz ikinci bir planımız yok defans arkasına koşu yapacak sarkacak adam ve onu kaçıracak adamımız yok
Sorun 4 : Tempo yapamıyoruz pres yapamıyoruz
Sorun 5 : korner tac serbest vuruş çalışmıyoruz ve o yüzden hem gol yiyoruz hem de de atamiyoruz ikinci yarı daha çok gol yiyeceğiz bu gidişle
Çözüm : öncelikle defansta oyun kurucu bir oyuncuya ve taktiğe ihtiyaç var ona göre sahaya dizilim yapılmalı
Orta sahaya akıllı bir ndiaye ihtiyacımız var belhanda nzonzi Selçuk a ihtiyaç yok lemina mensah Taylan yada lemina sosa tarzı bir eleman önüne emre akbaba olabilir orta sahada pres ve hızlı oyun
Onyekuru ve Jesse ile defans arkasına koşu yapabiliriz bunun üzerine çalışmalıyız duran topları emre akbaba kullanmalı kornerde paslasarak da kullanabiliriz
İçerdeki maçlarda 4-4-2 deneyebiliriz
Bu takıma bir defans oyun kurabilen uzun boylu
Bir tane mensah yada sosa tarzı orta saha
Bir forvet hava topları alabilen oyunu sırtı dönük oynayabilen
Birde gerçek on numara uzaktan şut atabilen duran top kullanabilen takımı sahiplenen
Gidecek olanlar belhanda Selçuk Ahmet Çalık Jimmy emre mor feguli andone fesih luyindama dondurma cagne gelmeyecek şener ..
Mariano şuan bu takımda oynar bu arada giderse arayacağız şener bitik

images

Var bir hayalimiz.

Güzel futbol seyretmek için transfer de yaş ortalamasını düşük tutmak lazım. Arjantin Brezilya pazarına daha cok hakim olacak bir scout bir sistemi kurup artık yaşlı oyuncular dan uzak durup yatırım transferleri yaparak daha genç dinamik bir takım kurulabilir. Yaş ortalaması düşmez ise hantal futbol kalıplasır

İstikrarlı bir yönetim anlayışı ve yetkileri derneğin mantıklı kişilerince belirlenecek denetim mekanizmaları.

Hoca moca hikaye

Yarın trafik kazasında ölse, kulübü mü kapatacağız

Klopp deplasmanda Tottenhami yeniyor, ama tam mutlu olmuyor.

Bizim hoca 2 gol pozisyonuna girdigimiz ve en az 4-5 pozisyon verdigimiz mactan sonra cikip, iyi oynadik diye bizimle sanki tasak geciyor

Takimin sorunlarina ben kadro olarak bakmiyorum bizde hic bir klupte vizyon yok

Gercek bir sportif direktor getirip hocanin tek isinin saha olmasini saglamak lazim tabi bu adam hem dunyanin hem hocanin kabul edecegi biri olmali ornegin drogba iliskilerini kullanip ingiliz kluplerinin kullanmadigi oyunculari kiralamak birinci bolum olabilir

Ikinci bolum yine afrika ayaginda oyunculari herksten once bulmak olmali drogba icin zor olmamali

Ucuncu bolum avrupada bir pilot takim bu scout sistemi gelismis bruge gibi leipzig gibi bir klup olmali scout arkadaslar gelip burda bize scout yetistirmede yardimci olabilirler bulup kullanmadigi oyunculari paslasmalilar ozaman takimda genc dinamik birseyler izleyebiliriz yoksa 35 lik adamlar cirit atip milyon eurolari toplar hocanin kim oldugu zerre onemsiz

Kadro planlanlamasi ile ilgili bir sorun oldugu gayet acik ortada. Benim anlamadigim hala niye Selcuk hazirlik maci bile olsa kadroda yer aliyor. Ayirica Mariano ve Nagatomo gidecekse niye hazirlik macindalar. Takimda olmayacak adamlari niye deniyoruz. Aynisi Belhanda icinde gecerli. Genclesecegiz diyorlar fakat Emin ve Berkten baska genc oyuncu hazirlik maclarinda yer bulamiyor. Bu maclarda denemeyeceksen nezaman deneyeceksin. Dunku macta ben ligin birinci yarisindan farkli bir futbol goremedim acikcasi. Hocaya hepimizin saygisi sonsuz ayrica Galatasaraya kazandirdiklarini baska kimse ile olcemessin bile fakat kendince dogru saydigi bazi seyleri bir gozden gecirmesi ve bir muhakeme yapmasi gerek yoksa hem biz hemde o uzulecek. Diger takimlarin kotu olmasi sansimiza yoksa burada cok daha farkli konusuluyor olurdu buda bir gercek...

Lukakunun belgeseli var adamın idolü drogba her maç öncesi ve sonrası arıyormuş Drogba eksik yanlarını iyi yönlerini konuşuyorlar Drogba bizim için çok önemli bir güç kullanmalıyız artı bir ikinci lig takımi ile anlaşıp oyuncu kiralamak lazım genç yabancilari ve altyapi oyuncularını

Üst Alt