Üye Görüşü - Sizce Zaha‘nın Düğümü Açıldı mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Sizce Zaha‘nın Düğümü Açıldı mı?

Düğüm açıldı mı?

• Açıldı

Kullanılan: 26 49.1%
  • Açılmadı

Kullanılan: 27 50.9%

• Kullanılan toplam oy
    53
  • Anket kapatılmış .
biraz daha bireselde topla işler gördüğümüzde olacak

bana göre istanbulspor maçı zaha icardi ikili forvet denemek için muazzam şans.

kenara tıkıldı mı rahat oynamıyor demek kafada. Kerem daha iyi oldu .. neden çift forvet ultra baskı denemeyelim. 2 forvet olunca ceza sahası dışındanda işlerimiz olacaktır defansı geri iteceğimiz için.

istatistik paylaşıyor herkes ona saygım var - eyvallah - ama bireysellikte bekliyorum kendisinden oyun içinde

İster golcü olarak oynat, ister kanat, ister kaleci yap
Eğer Zaha’yı ceza sahası içinde veya yakınında topla buluşturabilirsen düğümü her zaman patlar
Eğer ceza sahasından uzak kalırsa tekrar düğümlenir
Ha yine görevini yapar ama bizim süper ligde bu adamı ceza sahasına yakın oynatacan aga

Açıldı diyemeyiz çünkü yerini bulamadı hala. icardi girince yardımcı forvet rolüne oturursa o zaman tamam diyebiliriz

Zahanin 2 sorunu var. Biri taktikle ilgili diğeri kendi ile ilgili.
Kendisi fiziken hazır hale yeni yeni geliyo neden bu kadar uzun sürdü belkide alışma süreci etkiledi bilmiyorum ama ilginç.
Taktikle ilgili olan kısmı da kanada haps ederek oynattiginda rakipler 2 kişi başına koyup etkisini azaltiyo. Orda ucgenler oluşturmuyoruz. Sol bek kafasına göre oynuyo. Birde Zaha solda sabit oynayan bir oyuncu hiç olmadı. Sol forvet gibi oynuyo aslında. Biz onu kanada haps ettiğimiz için asıl yaptığı şeyleri yapamadi. Kanatta yardiran gidip muz orta açan biri değil. Ronaldo Messi gibi kanat forvet biraz daha serbest oynayan bir oyuncu crystal palace ta da böyle oynardı. Kaleyi karşısına aldı mı neredeyse hiç boş geçmiyo. Bu özelliğini kullanmamak ilginç.

Bence hiç solda oynamayıp Icardi dönene kadar tek forvet , icardi döndüğünde " tam anlamıyla" ya icardiyle birlikte 2 forvet yada forvet arkası.Asla sol açık oynamayıp Kereme yerini iade etmeli.

Zaha geçen maç attıklarını kaleye soktu. Diğer maçlardan tek farkı bu. Yoksa aynı sayıda şutu hemen hemen her maç var. Yoksa oyununda bir gelişme göremiyorum. Çalışmasını veya defansa yardımını begenmeme rağmen, şuan izlediğimiz adamın gerçek Zaha olmadığını da kabullenmek lazım.

Zaha 4-2-3-1 kanadı değil ki, onun için zor bir diziliş ve verilen görev. 4-4-3/4-4-2 yahut 4-4-1-1 gibi dizilişler ile iyi performans vereceğini düşünüyorum; TS maçı, santrafor performansı bence istisna değildi.

Üst Alt