ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan - Sayfa 145 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan

Cevap: ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan

Maçı izlemedim öncelikle bunu söylemem gerek. Bunda biraz totemin de etkisi var.

Yorumlara, maçın özetine ve uefa.com'daki istatistiklere göre konuşmak gerekirse aslında Real Madrid deplasmanına göre fena top oynamamışız. Ben öyle anlıyorum. Özellikle yediğimiz golleri tekrar tekrar izledim. Schalke ile Madrid arasındaki fark sanırım şu; Schalke topu çok hızlı oynuyordu özellikle AliSamiYen'deki maçta ekran başında resmen başım döndü adamların ataklarını takip ederken. Bastos ve Farfan müthiş hızlı ve çok etkililer. Aslında düşünerek ama dışardan bakıldığında düşmeden ezbere top oynuyorlarmış görünüyor. Madrid'in atakları öyle gelişmemiş daha durağan kalemize gelmişler. Oyuncu resmen durup nereye orta keseceğini hesaplayıp öyle vurmuş topa. O sırada ona basan, alan daraltan bir defans oyuncumuz da yok. Ancak Schalke'li oyuncuların son vuruş becerileri yüksek değilken Madridliler malesef affetmemişler ve vurdukları gol olmuş. İlk gol hadi neyse de ikinci ve üçüncü gol defans anlamında rezillik olmuş, özellikle ikinci gol.

Verilmeyen iki penaltımız için denilecek birşey yok, burada herkes yazdığına göre haketmişiz ama verilmemiş. Kendi ligimizde Madrid, Barca etkisi yapıyoruz ama Avrupa'nın üst düzey takımları karşısında malesef ligimizin orta sıra takımlarının durumuna düşüyoruz. Hakemin bazı konularda takdir hakkını Madrid'ten yana kullanması bu sebeple doğal, sonuçta daha popüler, Avrupa Kupalarının ağa babalarından birisi ama yorumlardan anladığım kadarıyla takdir hakkını onlardan yana kullanacağım derken eşşeğin kulağına su kaçırmış. İşte tüm bu problemlerimizi aşabilmemiz için Şampiyonlar Ligi'nde bolca zaman geçirmeliyiz. Günü gelecek rakibe bu kadar basit pozisyonlar vermeyeceğiz ya da hakem takdir hakkını bu kadar kolay rakip için kullanamayacak.

Defansa gelince mevcut oyunculardan, teknik direktörden de bağımsız olarak aslında lig maçlarında da görünen birşey var. Basiretimiz mi bağlanıyor nedendir bilmem top rakipte ve ceza sahamıza yaklaşırken alan daraltamıyoruz ve rakibe basmıyoruz. Nerdeyse fiziksel bir müdahalemiz bile yok. Rakip koşuyor ama biz de ona eşlik ederek koşuyoruz o kadar. Hatta dip dipe koşuyoruz ama ne bir müdahale ne de birşey var. Oyuncularımız dokunmayayım faul çalınır kart görürüm korkusundan mıdır artık bunu bir türlü çözemedim top da rakip oyuncu da dibinde olsa bile müdahale etmiyor, ediyorsa da iş işten geçtikten sonra ediyor. Bu da haliyle helva gibi defansımızın olmasına sebep oluyor. Defans dediğin sert olacak, rakiplerin ayaklarını kıralım demiyorum ama ısırmamız lazım, sindirmemiz lazım ancak malesef bunlar bizim defansımızda yok.

Neyse artık hayırlısı umarım başta Terim olmak üzere bütün oyuncular ders çıkarmıştır. Buarada Terim'in Sneijder takıntısını bir türlü anlayamadım. Gene diyorum maçı izlemedim ama o adamın bölgesi koridor olsa da sahada yürüse de hücum için bize gerekli. Durur durur vur gol olur ya da bir ara pas gol attırır. Oyundan almanın mantığını çözemiyorum, hele Gökhan Zan ile yer değiştirmesini hiç çözemiyorum. Emre, Yekta ile değiştirse hatta Elmander ile yer değiştirse anlayacağım da Madrid maçında Sneijder - Gökhan değişikliğinin sebebini bana sanırımın kimse mantıklı bir şekilde izah edemez. İkna olamam gibime geliyor.

Artık turu geçmek zor. Belki İstanbul'da bir şekilde tesadüfi bir gol ardından ilk devre sonuna doğru ya da ikinci devre başında ani bir gol belki biraz şansımızı arttırır ama bunu gol yemeden başarmak çok zor. Yukarda eleştirdiğim defans anlayışımızı tamamen değiştirmemiz gerekiyor. Yine de buraya kadar geldiğimiz için Galatasarayımı tebrik ediyorum.

Bu tecrübesizlikle bu defansla gelebileceğimiz en yüksek yere geldik zaten. Artık bundan sonra CL liginde kalıcı olmamız lazım.

Dün akşam sinirle hakem dedik bilmem ne dedik ama itiraf etmek gerekirse bu defans ile gelebileceğimiz maksimum seviyeye geldik. Hakem penaltıları verse ne olacaktı? Real doğru düzgün baskı kurma ihtiyacı bile hissetmeden, elini kolunu sallayarak 3 gol attı. İhtiyacı olsa 3 gol daha atardı.

Semih için aslan, kaplan diyoruz ama bu seviyeler için yeterli değil. Dany ve Riera zaten yabancı israfı. Defansımızdaki en parlak gözüken isim Eboue olsa da dünkü maçtaki en büyük hataları Eboue yaptı. Defans hattımız forvet hattımız kadar kaliteli olsa ve forvet hattımız defans hattımız kadar kalitesiz olsaydı belki tutunurduk maça biraz, ama bu seviyede böyle defansla başarı imkansız gibi bir şey.

şu maç 10-0 bitseydi bile unutabilirdim ama Gökhan Zan-Sneijder değişikliğini asla unutamam.Akıl-sır erdiremiyorum acaba ne düşünüldü..

Yabancı sayısı 5'e düştüğünde buraları da göremeyiz ...

Futbolun içine edecek tüpçü ..

Gerçekten hemen herkesin söylediği gibi bu savunma ile buralara kadar gelmek büyük iş. Dün sadece Varane ile Semih ve Dany'den birini değiştirsek skor inanın farklı olabilirdi.

Yenildiğimiz takım Real Madrid yahu niye bu kadar abartıyoruz anlamıyorum,ben oyundan gayet memnunum,bu sene de şampiyon olalım yavaş yavaş üst seviyelere çıkacağız inşallah.

Mactan evvel demistim. Bazilari bizi hemen Real Madrid ile karsilastirir, gelen gideni asarlar demistim :)

Ben tek tek hepsiyle gurur duyuyorum. Gelecek sezon daha tecrübeli ve daha kaliteli olacagiz.

Juventus gelseydi gecerdik turu. Cok eminim. Seviyemizi kimse kücümsemesin

Yalniz Varane ne oynadi be mükemmel. Zidane'nin tavsiye üzeri almislar iyi is cikarmislar

Ustad ne yalan soyleyeyim ayni seyleri dusunmusuz..Macın hararetiyle anrenalin yuksekligi hakem su bu diye bende cok saydırdım ama sonradan adam akilli sakin dusununce aynen dedigin seyleri dusundum. real asilmadi bile maca rahattı adamlar..Ama buralara kadar gelmekde kolay bisey degildi.Suandaki tek istegim Avrupada istikrar yakalamak hersene Samp liginde olup en azindan 2-3 senede bir ceyrek final yarı final sansi yakalamak..

Ondan sonrası daha rahat gelecektir.Ama bunun icinde yine kadro td istikrarida gereklidir.

Dün akşam sinirle hakem dedik bilmem ne dedik ama itiraf etmek gerekirse bu defans ile gelebileceğimiz maksimum seviyeye geldik. Hakem penaltıları verse ne olacaktı? Real doğru düzgün baskı kurma ihtiyacı bile hissetmeden, elini kolunu sallayarak 3 gol attı. İhtiyacı olsa 3 gol daha atardı.

Semih için aslan, kaplan diyoruz ama bu seviyeler için yeterli değil. Dany ve Riera zaten yabancı israfı. Defansımızdaki en parlak gözüken isim Eboue olsa da dünkü maçtaki en büyük hataları Eboue yaptı. Defans hattımız forvet hattımız kadar kaliteli olsa ve forvet hattımız defans hattımız kadar kalitesiz olsaydı belki tutunurduk maça biraz, ama bu seviyede böyle defansla başarı imkansız gibi bir şey.

Uefa.com: Real Madrid, Galatasaray için çok güçlü. Ronaldo’nun erken golüne Benzema ve Higuain’inkiler eklendi. 9 kez şampiyonluk yaşayan Real Madrid, 24. yarı finaline artık çok yakın.

Ulan şerefsizler,insafsızlar o hakem sahada olmasa görürdüm ben sizi.

Tamam Real Madrid ile yarışmak haddimize değil ama böyle bir maçın ardından böyle bir hakemin ardından böyle bir başlık utanç verici.

Şikeyi alenen örten insafsızlardan CL yarı finalinde Galatasaray gibi bir takımı görmek istememesinide bekleyebilirim.

Bu hakemin,Real aleyhine verdiği kararların bile Real'in lehine olduğunu [ramos,alonso'nun sarı kart görmesi] gördükten sonra her şeyi beklerim.

Şerefsizler.

Real Madrid´e göre eksiklerimiz cok. Ama kistas Real Madrid burda. Biraz daha anlayisli olmali herkes.

Evet defansimiz bu seviyeye asla ayak uyduramaz dogru, ama yinede abartmamamiz gerektigini düsünüyorum.

Bence Juventus Bayern karsisinda ne kadar oynayabildiyse bizde Real Madrid karsisinda en az o kadar oynadik. Daha iyiydik hatta.

Semih Türk, ama Dany cok daha iyi stoper. Simdi cik isin icinden. Seneye Dany´den mi vazgececegiz? Ben begeniyorum onu

Canınız sağolsun aslan parçaları. Ben şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum. Daha iyisi seneye inşallah:)

Drogba o golu atsa ordan galibiyet bile alırdık atamadık atamadık........... Helal olsun ama Galatasaray gibi oynadılar.. Allah yardımcımız olsun

rovanşın seyircisiz olma olasılığı varmı arkadaşlar yada olası bi ceza gelse bile başka maça mı verirler?

Yav real bile 10 senedir alamıyor bu kupayı. 2002de kupayı aldığından beri 3. kez yarı final oynayacak real madrid. O yüzden abartmamak lazım biz daha ilk senemizde çeyrek finale yükseldik. Yarı final düzeyine çıkabilmek için cl gediklisi olmak şart yoksa kaldıramazlar bu maçları. O yüzden moral bozmadan ligi domine edip her sene CL gruplardan çıkmamız gerek.

Para ile satın alınamayacak şeyler kazandık.

1-Avrupa'da prestijimizi tekrar kazandık.

2-Selçuk, Burak, Semih, Dany müthiş tecrübeler edindiler.

3-Real ile kafa kafaya oynayacak potansiyelimizin olduğunu gördük. Çelik gibi bir öz güvenimiz oldu.

Kimse 1 yılda böyle başarı beklemiyordu-bekleyemezdi. Ama şansla ama dönemsel iyi performansla bir şekilde bu başarıya ulaştık. Doğrularımızın olduğu kadar yanlışlarımız da var.

Arenada güzel bir ziyafeti olsun cesurca oynayalım, bu başarı herkes için yeterlidir eminim.

Para ile satın alınamayacak şeyler kazandık.

1-Avrupa'da prestijimizi tekrar kazandık.

2-Selçuk, Burak, Semih, Dany müthiş tecrübeler edindiler.

3-Real ile kafa kafaya oynayacak potansiyelimizin olduğunu gördük. Çelik gibi bir öz güvenimiz oldu.

Kimse 1 yılda böyle başarı beklemiyordu-bekleyemezdi. Ama şansla ama dönemsel iyi performansla bir şekilde bu başarıya ulaştık. Doğrularımızın olduğu kadar yanlışlarımız da var.

Arenada güzel bir ziyafeti olsun cesurca oynayalım, bu başarı herkes için yeterlidir eminim.

Maç 3-1 bitseydi Ramos ve Alonso'nun oynamayacak oluşları ... 2.maç görürdüm Real'i...

Çıkmadık candan umut kesilmez..

Üst Alt