ŞL 13/14 B Grubu 4. Maç | Kopenhag 1-0 Galatasaray | M.S | 5 Kasım - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 B Grubu 4. Maç | Kopenhag 1-0 Galatasaray | M.S | 5 Kasım

Üstüme alındığım yok. Ota b.ka aynı muhhabeti açmanız sıktı artık. Terimspor ne la ? O nasıl saçma bir cümledir ? Adama yapılan her haliyle yanlışken neyi savunuyorsunuz ? Bu mu üniversite okutacak hoca ? Bunun için miydi tantana ? Sabırla izledim kaç maçtır saçma sapan oyuncular ya da oyuncu değişikliği. Taktik desen aynı. Doldur boşalt. Ne anladım bu işten ?

Tantana Terim'in gitmek istemesinden.

Terim'in oyunculari ve takimiyla bu surede bu kadar oluyormus demek ki.

Senin doldur bosalt dedigini 1,5 yildir izliyoruz.

Erayda beni urkuten sey donup kalmasi.

Tecrubesiz kaleciden yanlis pozisyon almasini, topu elinden kacirmasini, cikip cikmamakta tereddut etmesini, ne bileyim bunun gibi seyleri beklerim, olursa da sasirmam.

Ama rakip kapattigi koseden vurmus, top direge carpmis, geri gelmis ve hala hadi atlamasa bile en azindan elini dahi o tarafa dogru refleksle kaldirmamissa bu cok tehlikeli bence.

Golu yediren riera degil, aydin yilmaz.

Mancininin 2 kanat oyuncusuna beklerin pozisyonuna gecin defansta talimati verdigi acikca gozukuordu. Zira bruma disiplinli bir sekilde kendi bekine yardim ederken aydin golde ortasahada yuruyordu.

Artik oyle sol tarafi tamamen sol bek kapatir mantigi yok, rakibin oyle ikili varyasyonu olur ki dol bekini alir iceri atar, orayi bosaltir. İste bu gibi durumlarda acik oyuncusu orayi kapamalidir.

Maca gelirsek, kophenag oyle kolay lokma degil, her konuda istatistigi one sureriz ama adamlarin ic sahadaki performansina bakilirsa yenmemiz oldukca zordu. Ama dunku oyuna bakarsak kaybetmemiz sanssiz oldu. Cunku net posizyonlarimiz var.

Bir diger konu da mancini mac boyunca denedi. Bu guzel birsey, takim kendini kaybetmeden denedi ama olmadi. Hirsla yuklenseydik 2. Golu de yiyecek 3-4 pozisyon verirdik (bakiniz gecen sene kendi evimizde 2-0 kaybettigimiz mac) o durumda ikili averajimiz da yalan olurdu.

Abi orada daha önce denenmiş bir Dany vardı. Oynatılabilirdi. Aydının yerine Amrabat veya engin denenebilirdi. Aydının bizde kalması bile mucize. Fatih Terim sağ olsun. Ayrıca Erayı ŞL kadrosuna yazıp Aykutu yazmamak ne demek yahu. Bu nasıl bir mantıktır. Fenerbahçe maçında şöyle bir kadro bekliyorum;

Aykut

Eboue

Chedjou

Semih

Hakan B.(Dany)

Melo

Selçuk

Bruma

Engin

Amrabat(Burak - Umut)

Drogba

Tabi Sneijderin oynamayacağını var sayıyorum.

valla 3 senedir tek maca cikmayan aykut'un yerine florya'da canini disine takan eray oynasin isterse 5 tane yesin

Golu yediren riera degil, aydin yilmaz.

Mancininin 2 kanat oyuncusuna beklerin pozisyonuna gecin defansta talimati verdigi acikca gozukuordu. Zira bruma disiplinli bir sekilde kendi bekine yardim ederken aydin golde ortasahada yuruyordu.

Artik oyle sol tarafi tamamen sol bek kapatir mantigi yok, rakibin oyle ikili varyasyonu olur ki dol bekini alir iceri atar, orayi bosaltir. İste bu gibi durumlarda acik oyuncusu orayi kapamalidir.

Maca gelirsek, kophenag oyle kolay lokma degil, her konuda istatistigi one sureriz ama adamlarin ic sahadaki performansina bakilirsa yenmemiz oldukca zordu. Ama dunku oyuna bakarsak kaybetmemiz sanssiz oldu. Cunku net posizyonlarimiz var.

Bir diger konu da mancini mac boyunca denedi. Bu guzel birsey, takim kendini kaybetmeden denedi ama olmadi. Hirsla yuklenseydik 2. Golu de yiyecek 3-4 pozisyon verirdik (bakiniz gecen sene kendi evimizde 2-0 kaybettigimiz mac) o durumda ikili averajimiz da yalan olurdu.

O pozisyonda Aydın da hatalı olabilir Riera da, Eboue de. Orası pek umrumda değil ama stoper adam önünden geçen topu izlemez. Golde bence Chedjou ve Semih'in hataları en kritik hatalar. Resmen topu izlediler ayaklarını uzatmak/kaymak yerine.

Bruno Alves, Egemen falan olsa o top kornere çıkardı.

O pozisyonda Aydın da hatalı olabilir Riera da, Eboue de. Orası pek umrumda değil ama stoper adam önünden geçen topu izlemez. Golde bence Chedjou ve Semih'in hataları en kritik hatalar. Resmen topu izlediler ayaklarını uzatmak/kaymak yerine.

Bruno Alves, Egemen falan olsa o top kornere çıkardı.

tabi asıl problem orda onu belirtmeyi unutmuşum. forumda baya bi algı yanlışlığı var rieranın oynaması tabi ki hata ama orda adamını kaçırdı dememek lazım.

bu maçta forum ahalisinden yaptığım genellemeler:

1- ceyhun neden girdiciler: futbolun takım oyunu olduğunu kabul edemeyip alınan oyuncunun "kurtarıcı" olduğunu sanan/dileyenler.

2- takım ruhsuzcular: ruh ölçerleri bozuk olanlar. mourinho 90 dk kulübede oturunca da aynısını düşünürler mi acaba diye sordururlar. karşı takımın kendi evinde istatistiklerle desteklenen iyi oyununu ve motivasyonunu görmezden gelenler.

3- bu biraz maç dışında genel yorumlamam, bazı topçuları sürekli eleştirenler ya da toz kondurmayanlar. (buna biraz bende dahilim- [örnek selçuk inan ve burak yılmazı sürekli savunmam]). sempatisini kazanan ya da kazanamayan futbolcuya karşı önyargısı olan kullanıcılar.( bu dertten forumun büyük çoğunluğu muzdarip malesef.)

4- futbola ciddi rasyonel bakan, bu işten biraz anlayan tipler: maçı da geyik yapmadan ciddiyetle izleyip soğukkanlı yorum yapan, ters gelen yorumları da göze batmayan tipler. bu tiplerle aynı forumda olmaktan mutluyum.

3 Galatasaray taraftarı tutuklandı..

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, FC Kopenhag ile Galatasaray arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçından sonra gözaltına alınan 3 Galatasaray taraftarı tutuklandı..

Edinilen bilgiye göre, salı günü Parken Stadı'ndaki maç sırasında Galatasaraylı taraftarlar arasında yaşanan arbedeye müdahale etmek isteyen güvenlik görevlilerine "şiddet uyguladıkları ve tehdit ettikleri" iddiasıyla gözaltına alınan 3 taraftar, nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Tutuklanan 3 kişi, soruşturma sonuçlandığında tekrar mahkemeye çıkarılmak üzere Vestre Hapishanesine gönderildi.

Taraftarlardan ikisinin Almanya'dan birinin ise Holanda'dan Danimarka'ya geldiği öğrenildi.

ajansspor

Ş.siz şikecilerin ortalığı karıştırdığı söyleniyor orda, yönetim bu taraftarlara mutlaka sahip çıkmalı..

Üst Alt