ŞL 13/14 B Grubu M:1 | Galatasaray 1-6 Real Madrid | MS | 17 Eylül - Sayfa 246 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 B Grubu M:1 | Galatasaray 1-6 Real Madrid | MS | 17 Eylül

BUbi7S4CEAA9CI7.jpg

kulübü herkes destekler zaten yanlış anlamışsın bence yazdığımı. kişilere gereğinden fazla destek vermem. haketmediğini düşündüğüm yerde desteği keserim. çünkü mantıksız bir şekilde kişilere verilen destek kulübe zarar verir. bunun için çok uzağa gitmeye gerek yok. bir adama haketmediği halde peygamber muamelesi yapan ismi lazım değil karşıyaka takım taraftarlarının ve camiasının düştüğü durumu hatırlatmama gerek yok sanırım.

bu takımın teknik heyeti ve futbolcuları milyon avrolarla oynuyorlar. onların bu taraftarı coşturması gerekiyor bu saatten sonra. ilk 2 sene için dediğin doğru olabilirdi belki ama artık değil. ayrıyetten takımımı sevmek desteklemek kerizlikse ben kerizin önde gideniyim gibi popülist yaklaşımlara da gerek yok renkdaşım. herkes sever tuttuğu takımı. şu gazla çalışan mantalitelerden kurtulalım artık. avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girmek istiyoruz ya ondan diyorum.

Zor renktaş zor, bu kafa yapısı yerleşmiş artık, işimiz gücümüz arabesk. Bu mentalite bitmez, 2 tane özlü söze, duygu sömürüsüne kanacak o kadar insan var ki..

kulübü herkes destekler zaten yanlış anlamışsın bence yazdığımı. kişilere gereğinden fazla destek vermem. haketmediğini düşündüğüm yerde desteği keserim. çünkü mantıksız bir şekilde kişilere verilen destek kulübe zarar verir. bunun için çok uzağa gitmeye gerek yok. bir adama haketmediği halde peygamber muamelesi yapan ismi lazım değil karşıyaka takım taraftarlarının ve camiasının düştüğü durumu hatırlatmama gerek yok sanırım.

bu takımın teknik heyeti ve futbolcuları milyon avrolarla oynuyorlar. onların bu taraftarı coşturması gerekiyor bu saatten sonra. ilk 2 sene için dediğin doğru olabilirdi belki ama artık değil. ayrıyetten takımımı sevmek desteklemek kerizlikse ben kerizin önde gideniyim gibi popülist yaklaşımlara da gerek yok renkdaşım. herkes sever tuttuğu takımı. şu gazla çalışan mantalitelerden kurtulalım artık. avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girmek istiyoruz ya ondan diyorum.

doğru söylüyorsun ama şu an kulübün düzlüğe çıkması için takımın galibiyete ihtiyacı var ve o formanın içinde dünkü arkadaşlar olacak yine bi başkası oynamayacak ,ben kişileri destekleyelim demiyorum galatasarayı destekleyelim diyorum takıma destek vermek için illa tek tek futbolcuların isimlerini bağıralım demiyorum sadece herkese o forma içinde oynayan arkadaşlarada galatasaryı ne kadar sevdiğimizi ve ne kadar büyük bi kulüpte oynadıklarını hatırlatalım ki onlarda daha ciddi işlerini yapsınlar,en azından maçı 60. dakikada bırakmasınlar diyorum buna izin vermeyecek tek güçte biz taraftarız sanırım o yüzden diyorum hep destek tam destek diye...

onlar ancak konuşur renkdaşım. onları takan yok zaten. biz kendi işimize bakıyoruz. kendi derdimize düştük. bu camiaya avrupada yakışmayacak bir kepazelik yaşadık ama şikeci damgası yemedik. şerefimizle oynuyoruz en azından. o yüzden onlar ne derse desin önemli değil. dedirtene bakacaksın. 2-0 3-0 gibi bir skorla yenilsek kimse birşey diyemezdi. sonuçta dünyanın en büyük kulübü var karşımızda. ama 6-1 gibi kepazelik ne olursa olsun olmamalıydı. o yüzden konuşana değil konuşturana bakacaksın.

Tarihte görülmemiş bir olay evinde 6-7 tane yiyip de gruptan çıkabilen takım.Real Madrid mahalle takımı değil ama sen de mahalle takımı değilsin.Adamlar deplasmanda bu kadar farklı galibiyet almış mıdır acaba?Bir çeyrek finalle Şampiyonlar Ligi seviyesine(!) çıkan takımın seviyesi de tek maçla eskisine iner böyle işte.

Ha Uefa'ya gidersek kupayı alabiliriz ona bir itirazım yok ama hayalcilikten başka bir şey değil gruptan çıkarız demek.Juventus da 3 tane atar zaten orada.

3 maçı geçtim, ilk 2 maçını kaybedip gruptan çıkan yok "Galatasaray" dışında. İlklerin takımıyız diye boşuna demiyoruz. Ama bu sezon zor.

Bu arada şu ana kadar değinilmeyen bir konuyu da unutmamak lazım.

Futbol takım oynudur ve ne kadar birarada oynarsan o kadar başarılı olursun. Dün Riera ile Dany bu sezon ilk resmi maçlarına çıktılar. Defansın en kritik paylaşımı olan tandemi Dany ile Chedjou dün sahada oturtmaya çalıştı, alacağımız yabancıları tribünde

oturtmamak için ek transferler yapamadık ve sonuç ortada.

Dünkü hezimetin nedenlerinden birisi de şikecilerin uşağı tüpçüdür.

Bu real madrid öyle bir takım ki, bir takımı rezil de eder vezir de eder. bundan 6 ay önce bizi vezir etmişti , şimdi rezil etti. Yarın tekrar vezir eder, çok problem değil, bizim bu sonuçtan nasıl ders çıkaracağımız asıl olan problem. Kendi adıma 2 senedir gerçekten rahat maç seyretmediğimi ( arada ezik büzük takımlar hariç) söylemeliyim. Fatih Terim hocanın bir teknik olarak takıma bir şey vermediğini, taktik olarak takımın bir şey oynamadığını, yürü ya kulum, hadi aslanlarımın, siz yaparsınız taktiklerinin daha fazla uygulandığı bir takıma ve yapıya sahibiz. Bunun aslını kimse inkar etmez sanırım. Fatih terim ne bir taktisyen, ne bir teknisyen , Fatih hoca adam gibi adamdır, iyi niyetlidir, adamı oynatır, adamı korkutarak oynatır ama karşınıza real madrid gibi ekipler gelince yemiyor ne yazıkkı. 1 yer 2 yer 3. de hüsran olur. Hüsran olduğu zaman da rezil ediyorlar işte. Bu arada Fatih Terim'i ne kadar sevsemde takımın başında artık kalmasını istemediğimi söylemem gerekiyor. Hele ki bu 2 yıllık sözleşmeyi imzalamadığı süre içinde kafası kesinlikle Galatasaray'da değilmiş.

Önümüzde ki bjk maçı bizim için çok daha önemli maç, mutlaka kazanmamız gerekiyor, bu maçtan çıkarılacak ders daha beşiktaş maçında uygulanmaya başlanmalı. yoksa bu sezon çok ah vah çekeriz.

Zor renktaş zor, bu kafa yapısı yerleşmiş artık, işimiz gücümüz arabesk. Bu mentalite bitmez, 2 tane özlü söze, duygu sömürüsüne kanacak o kadar insan var ki..

burakın,drogbanın yada takımda oynayan her kimse Selçuk bile umrumda değil benim derdim Galatasaray galatasarayın başarısı yönetim işini yapmayabilir,futbolcular ruhsuz olabilir,teknik direktör saçmalayabilir ama taraftar asla küsmez bu popülistlik değil sadece Galatasaray taraftarlığıdır...

doğru söylüyorsun ama şu an kulübün düzlüğe çıkması için takımın galibiyete ihtiyacı var ve o formanın içinde dünkü arkadaşlar olacak yine bi başkası oynamayacak ,ben kişileri destekleyelim demiyorum galatasarayı destekleyelim diyorum takıma destek vermek için illa tek tek futbolcuların isimlerini bağıralım demiyorum sadece herkese o forma içinde oynayan arkadaşlarada galatasaryı ne kadar sevdiğimizi ve ne kadar büyük bi kulüpte oynadıklarını hatırlatalım ki onlarda daha ciddi işlerini yapsınlar,en azından maçı 60. dakikada bırakmasınlar diyorum buna izin vermeyecek tek güçte biz taraftarız sanırım o yüzden diyorum hep destek tam destek diye...

içerideki problemlerimiz çözülmediği sürece taraftar desteği bir işe yaramaz renkdaşım. geçen sene taraftar ile 3 maç aldık. orduspor, mersin idman yurdu ve real madrid maçlarıydı. işte geçen seneki takıma taraftar desteği ilaç oluyordu ama dediğim gibi takıma!! şu anda takım kimliğimizi kaybetmiş durumdayız. burada taraftarın yapabileceği birşey pek yok gibi duruyor. yönetimsel olarak sorunlar çözülmeli yönetim ve teknik heyet tarafından ama onlarında şu anda G.Saray'ı düşündüklerini sanmıyorum uzun zamandan beri. malum ego savaşları aldı başını gidiyor.

burakın,drogbanın yada takımda oynayan her kimse Selçuk bile umrumda değil benim derdim Galatasaray galatasarayın başarısı yönetim işini yapmayabilir,futbolcular ruhsuz olabilir,teknik direktör saçmalayabilir ama taraftar asla küsmez bu popülistlik değil sadece Galatasaray taraftarlığıdır...

E tamam bizde kulübe küsmedik ki zaten. Bugün içinde bulunduğumuz duruma üzülüyoruz ve kızdığımız, endişe ettiğimiz şeyleri dile getiriyoruz. Zaten Galatasaray'ı önemsemeyen bir insan gelip de eleştiri yapmaz, aman bana ne diyip geçer gider. İnsanlar takımı bu halde gördükleri için kahroluyor. Yoksa taraftarın küsmesi gibi birşey söz konusu değil.

bence şu an tek amacımız olmalı beşiktaşı nasıl yeneriz nasıl düzlüğe çıkarız bu real maçını sezon sonuna kadar unutmalıyız gereken zaten sezon sonu yapılır...

devre arsı dany amrabat ve riera gönderilip 3 tane çok üst düzey takviye şart. ve ayrıca burak da satılmalı,gidip biraz lazio taraftarını fıtık etsin,onlara trip atsın.gerçi lazio taraftarı manyaktır o bize yaptığı tripleri yaparsa dübüründen kıl alırlar.

bu kepazelik kapanabilir veya unutturulabilir. gruptaki diğer maçlarda gerekli performansı gösterip iyi sonuçlar alıp gruptan çıkarsan ve ocak ayına yani devre arasına kadar da neredeyse bütün maçları alıp liderlik koltuğuna oturursan unutulur gider bu maç. lakin bu takım bunu yapabilir mi? işte asıl sorun bu. en ufak bir ışık göremiyorum.

Beşiktaş maçında çıkması gereken 11;

sistem 4-4-2

-----------Drogba-------Umut----------

Bruma--------Melo--------Selçuk---Amrabat

Riera-----Gökhan----Semih------Hamit (Sabri)

----------------Muslera-----------------

Bence de ideal 11 bu fakat, sağ açıkta hamit ya da sabri oynamalı planlarımızı çalışmalarımızı bu 11 e göre yapmalıyız, konstantrasyon önemlidir.Drogba şikecilerin maçında sakat.

Üst Alt