⚽ SL 19/20 H:12 | Galatasaray 0-1 Başakşehir | MS | 22 Kasım - Sayfa 61 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
oyuncularin hocaya hocanin oyunculara zerre güveni yok

sezon öncesi elimizde falcao andone belhanda babel adem feghouli jimmy mor var diyorduk. devre arasi akbaba döner ve epey gol atariz diyorduk

rakip kaleyi göremedik cogu macta.

sezon öncesi 11e yazdigimiz seri ve nzonzi bugün oyuna bile girmedi

Kötü oynamadık. Tarihimizde belki ilk kez 11 kalitesinde Başakşehir gibi bir takıma yenilmişizdir. Bugün klasik bir büyük takımın çok zor Anadolu deplasmanına gitmesi gibi bir maç oynandı ve kadro olarak daha büyük görünen takım şansının da ciddi yardımıyla zorlu deplasmandan 3 puan aldı. Bizim 100 yıldır yaptığımız gibi. Açıkcası bu seri tam kadro oynayıp bundan çok daha rezil bir top oynadığımız geçen yılki ya da bu yılki Fenerbahçe maçlarında bitmeliydi, piyango 3 yıldır kazandığımız çok maçtan daha iyi oynadığımız bugünkü karşılaşmaya vurdu. Değişiklikler tartışılır ama ben de şahsen uzun zamandır Emre Mor oynasın diyen biri olarak bugün kenardan gelen Emre'nin performansını görünce hocanın en azından hazır futbolcuyu bizden daha iyi bildiğine kanaat getirdim. Maçtan önce 10 eksikli Galatasaray'ı yakalama şansını bulan Okan ve Başakşehir yine Galatasaray'ın kendi ayağından verdiği 2 pozisyondan 1'ini gol yapıp maçı kazandı. Lemina topu İrfan'ın ayağına bırakmasa, Mariano koşuda Guldbransen'i yakalayabilse en kötü 1 puan da alabilirdik ama kaybedeceğimiz maçmış yapacak bir şey yok. İnşallah hemen hemen tüm oyuncularımızdan verim almamızı sağlayan bu 3-5-2'yi tam kadrolarımızla oynayıp iyice ustalaşmaya başlarız. Mağlubiyete pek tabii ki üzüldüm ama son 3 yılda kazanırken bugünkü kadar üzüldüğüm çok maç da vardır. Galiptir bu yolda mağlup.

Kötü oynamadık. Tarihimizde belki ilk kez 11 kalitesinde Başakşehir gibi bir takıma yenilmişizdir. Bugün klasik bir büyük takımın çok zor Anadolu deplasmanına gitmesi gibi bir maç oynandı ve kadro olarak daha büyük görünen takım şansının da ciddi yardımıyla zorlu deplasmandan 3 puan aldı. Bizim 100 yıldır yaptığımız gibi. Açıkcası bu seri tam kadro oynayıp bundan çok daha rezil bir top oynadığımız geçen yılki ya da bu yılki Fenerbahçe maçlarında bitmeliydi, piyango 3 yıldır kazandığımız çok maçtan daha iyi oynadığımız bugünkü karşılaşmaya vurdu. Değişiklikler tartışılır ama ben de şahsen uzun zamandır Emre Mor oynasın diyen biri olarak bugün kenardan gelen Emre'nin performansını görünce hocanın en azından hazır futbolcuyu bizden daha iyi bildiğine kanaat getirdim. Maçtan önce 10 eksikli Galatasaray'ı yakalama şansını bulan Okan ve Başakşehir yine Galatasaray'ın kendi ayağından verdiği 2 pozisyondan 1'ini gol yapıp maçı kazandı. Lemina topu İrfan'ın ayağına bırakmasa, Mariano koşuda Guldbransen'i yakalayabilse en kötü 1 puan da alabilirdik ama kaybedeceğimiz maçmış yapacak bir şey yok. İnşallah hemen hemen tüm oyuncularımızdan verim almamızı sağlayan bu 3-5-2'yi tam kadrolarımızla oynayıp iyice ustalaşmaya başlarız. Mağlubiyete pek tabii ki üzüldüm ama son 3 yılda kazanırken bugünkü kadar üzüldüğüm çok maç da vardır. Galiptir bu yolda mağlup.
:hat:

Vallahi su emre mor delisini futbolcu diye oyuna alan adamin birakin futbol bilgisini akli dengesinden suphe ederim.bu emrenin birakin top oynamasini yasamasi bile insanlik icin cok buyuk zarar. 100 pasindan 99 u rakibe gidiyor .cektigi sutlarin cogu kaleye taklasmiyor bile.

işin bizim açımızdan en güzel yanı sorunun serdar aziz, belhanda, diagne, babel, seri, mariano, marcao olmadığını taraftarın görüp uyanmaya başlaması oldu. bi çok kişi diagne gidince her şey düzelecek sanıyordu. bazılarıysa belhandadan kurtulunca takım uçacak kaçacak sanıyordu. tarihin en pahalı kadrosu real deplasmanında 6-0'a şükredip 12 yiyebileceği bi maçta 6 ile sıyrılmaya şükrediyor. tarihin en pahalı kadrosu bunca yıldıza rağmen ligde içerde dışarda gol atamıyor.

böyle bi tablo varken kenardakileri kovmayalım da 11 tane oyuncuyu mu kovalım. kabul edin beceremiyor artık

Lan Gulbransen niye oynamıyor formda ileri üçlüyü bozup +1 daha savunmacı orta alan koymuş Okan. Defansif ve kontrolcü bir oyun anlayışı benimseyecekler belli ki.

Bizim takımı değerlendirmeye lüzum görmüyorum konuşacak bir şey kalmamıştı zaten. Okan'ın planını maç önünde bir garipsemiştim. Mahşer üçlüsünün elemanlarından Gulbranseni çıkarıp çift ön libero başladı. Dediğim gibi defansif ve kontrollü bir oyunla bizi üzerlerine çekip yordular ikinci yarı tamamen uyuttular ve Gulbranseni öne atıp ofansif orta sahaya irfanı yerleştirince psg ve real maçlarında olan şey oldu bireysel hata sonucu golü yedik. Aynı maçın üçüncüsü oldu buda. Terim tam üç kez aynı zokayı yuttu. Aynı planı kullanan tüm takımlar aynı şekilde bizden sonucu alacaktır.

Bu kadar kolaysa bu işler 97 yılından beri 25-26 tane kupa almışız hocanın bunlarda 20 tane imzası var

Neden hoca olmadan kupa alamadık neden mirası başkaları yemedi ?

Saygısızlık burada işte

Fatih Terim, Tudor'un ekmeğini filan yemedi. Tudor kendi kurduğu takıma bile hakim değildi ne Tudor'u Allah aşkına. Fatih Terim'in hatası kendi oyun mantığını oyunculara işleyememesi ve sistemsizlik. Tecrübesiyle iki yıldır şampiyon yapıyor. Ama aşama kaydetme noktasında ise bir taşın üzerine bir türlü ikincisini koyamıyor. Belki yine tecrübesiyle, zorlu virajları alma becerisiyle bu sene de şampiyon olabiliriz ama bu aşama kaydedememe olayı yüzünden seneye yine aynı şeyleri yaşarız.

Sorunu hala futbolcularda arayan ya dangalaktır yada kuş
Sorunun %30u futbolcularda %70i teknik ekip ve hocada. Açayım;
Dikkatimizi çekmiştir enteresan bir şekilde bizim bazı oyuncuların pasları çok kısa düşüyor. Başta bedeviler olmak üzere Mariano, Ahmet, Nagatomo bazen sanki bacaklarında hiç güç kalmamış gibi 5-10 metreye top atamıyor, tıngır mıngır yuvarlıyor adeta. Bu taktik falan olmaz. Babel, artık daha çok aklımlaa oynayacağım dediği günden beri özellikle takip ediyorum, Fm 20 oynayan birinden de rica ediyorum Babel'in profilinde "İlk Dokunuş" özelliği kaç? Bu adam top kontrol edemiyor, Liverpool'da Beşiktaş'ta top tutan dağıtan adam burda top ezmede zirveye oynuyor. Bu da taktik flan olamaz.

Gelelim hocaya, 18-19 yaşlarında gençleri göreceksiniz dedi taraftarın tepkisini dindirimek içinmiş meğer, kaç maç oldu hala en genç isim 15-20 dk oynayan Mor. Sakatlıklar da var oynatsana 2-3 genci. Erencan oynasın, Işık oynasın, Atalay oynasın. Hayır gençler çıkıp aynı oyunu oynasa ki oynarlardı, bence kimse bu yenilgiye laf etmezdi. Seri ve Nzonzi hadi 11de yok neden sonradan girmez? Ama sen Nzonzi'yi tandeme Seri'yi ön liberoya çekersen tabi top tutamazlar sonra kızağa çekersin.
Taktik içler acısı, 3-5-2, 5-3-2 neyse dinamik beklerle oynanır; ahı gitmiş vahı kalmı Mariano, kondisyonda sadece "kon"u olan Emre ile oynanır mı? Emre ilk yarıda iyiydi ama ikinci yarı o da çöktü.
Değişikliklere hiç girmiyorum. Hoca taraftarla zıtlaşıyor, Belhanda Naga tercihi belli etti.
Hoca ocak ayı diyi p duruyor da ocak ayına kadar kalırsa yapar o işleri. Brugge, Trabzon ve PSG maçlarında da rezil olursak ( yenilirsek demiyorum çünkü büyük oolasılıkla yenilcez) hoca ocağı göremez. Zaten bi başkası olsa çoktan gitmişti bu kadar kredi anca Terim'e verilir.

Maç deplasmanda olsaydı ve bu maçı orada kaybetmiş olsaydık bu kadar üzülmezdim, şoka uğramazdım.
Gitti iç saha cehennemi.
Artık herkes gelip bizi burada yenebilir düşüncesi ile çıkacak. Cehennem soğudu.

Maç deplasmanda olsaydı ve bu maçı orada kaybetmiş olsaydık bu kadar üzülmezdim, şoka uğramazdım.
Gitti iç saha cehennemi.
Artık herkes gelip bizi burada yenebilir düşüncesi ile çıkacak. Cehennem soğudu.

bence iç saha serisinin bi önemi yok. er ya da geç bir iekilde bitecekti. belki de hayırlısı böyleydi. belki oyuncular seri bozulacak diye stres yapıyolardı. şimdi daha rahat olurlar. böyle bir baskı yok üstlerinde artık.

öyle şey olur mu demeyin kadıköyde fenerde öyle derbilerde. eskiden orda baya eziliyorduk. ne zaman seri büyümeye başladı aman aman bozulmasın diyr hiç risk alamıyolar. hep berabere bitiyor maçlar.

sembolik olarak hoştu belki evet ama boşverin. takım düzelsin yeterki. şampiyon olamadığınızda kimsenin içsaha serisi önemli olmaz. tek hedef şampiyonluk olmalı. üzülmene değmez renktaş rahat ol bence.

Üst Alt