⚽ SL 19/20 H:17 | Galatasaray 5-0 Antalyaspor | MS | 28 Aralık - Sayfa 68 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 19/20 H:17 | Galatasaray 5-0 Antalyaspor | MS | 28 Aralık

Yakışır kocakafaya. Adamın harman olduğu yerde olmalı en ''Adam''...

Dünyalığını fazlasıyla yaptı ne de olsa, bu saatten sonra para-pul peşinde koşmak adamlığa yakışmaz...

Latife bir yana, Arda' nın bu meydan okurcasına ''Bayrampaşalıyız'' muhabbetini hala da anlayamadım. Önemli bir zamanını iş ve ikamet olarak Bayrampaşa' da geçirmiş biri olarak söylüyorum; ''Bayrampaşalı olmak bilinci'' gibi bir olguya, bu sonradan görüp de hazmedemeyenin saçmalıkları dışında hiçbir yerde rastlamadım. Bayrampaşa dediğin, mazisi çok da eski sayılmayacak, kozmopolit bir yer sonuçta. Karagümrük- Kasımpaşa gibi filan da değil yani...

Bugün her antalyalının başında iki üç kişilik pres vardı. Her an her saniye Antalyayı baskılayıp oynatmadık. Antalyanın kale önü kutusunu da çok iyi kullandık, Savunma arkası topları da iyi attık sprinter oyuncu olsa daha da farklı skor olabilirdi enfes ve leziz oyun devrenin son haftasında sonunda geldi.

İkinci yarı zemin ağırlaştığı için ve skordan ötürü bir tık daha rölanti takıldık ama sonuç ve oyun muazzamdı. 4-4-1-1 gibi bir şey oynadık sanırım. Lemina,Ömer Falcao ve Antalyalı maçın en öne çıkanları. Şimdi bu oyuna yoğunlaşıp transferlerle ekibimizi güçlendirmenin zamanı.

Oyunda ki değişimleri sadece ben mi gördüm herkes bireysel performans Arda v.s konuşuyor. Bence günün en olumlu noktası oyun idi. İlk yarıda 4.17 gol beklentisi istatistiği 12 şut vardı. Sen bari değin bu konuya. @Murat Saylak

Oyunda ki değişimleri sadece ben mi gördüm herkes bireysel performans Arda v.s konuşuyor. Bence günün en olumlu noktası oyun idi. İlk yarıda 4.17 gol beklentisi istatistiği 12 şut vardı. Sen bari değin bu konuya. @Murat Saylak
Antalya'nin gol beklentisi 0.02 gibi birseydi ilk yarinin sonunda. Macin ilk saniyesinde daha Mariano topu rezil etti ve sonrasinda Antalya pozisyon buldu ama iyi toparladik. Maca 1-0 geride baslasaydik muhtemelen yine kaos futboluna dönerdik.

Ikinci yari Gazisehir macinin 2.yarisi gibi oldu. Feghouli'nin o macta atamadigi golleri bu macta Taylan ve Babel atti, o kadar yani. Konya, Ankaragücü gibi daha rezil rakiplere karsi ic sahada mahkum oynadigimizi düsünürsek bu macta istek ve arzu gayet iyidi. Forvette statik Babel'in yerine Falcao ve destekli Taylan'in oynamasi rakip savunmanin dengelerini bozdu. Pas merkezi olarak Seri'nin belirlendigi bir müsabakadan farkli galibiyetle cikmamiz önemliydi.

Babel'in golüne kadar 2.yari 1 sutumuz vardi, cok kötü oynadik maalesef. Ilk yarida rakibi bayilttik ama. O baskiyi daha önce bu sezon hic görmemistik. Stoperlerimizin konsantrasyonu cok düsük. Kanatta Ömer Bayram ve Mariano'yla bile bu kadar etkili olabiliyorsak Jesse, Kuru, Linnes, Saracchi gibi daha hareketli, daha nitelikli oyuncularla daha cabuk skor yapabiliriz. Topu cabuk dolastirdigimiz bir macta topu sahiplenen Seri ve Mariano gibi adamlar sürekli top istedi. Seri bir cok kez pas atin diye elini kaldirdi. Skor 3-0 olmusken devrenin son pozisyonda Nagatomo daha 4.gol icin sut cekiyorsa bu olumludur.

Muslera
Mariano Donk Marcao Nagatomo
Lemina Seri/Ömer
Feghouli Belhanda Babel
Falcao

Su kadro ciksa maci alamazdik.

maçı stadda izledim ve oyuna inanamadım. yani iyi oynadık tamam da haftalarca, aylarca hiç yapmadıktan-denemedikten sonra bir anda bütün takımın defans arkası koşular yapması, sahanın her tarafından defans arkasına uzun toplar, ara pasları vs denememiz çok acayip geldi.

marcao -> ömer -> taylan golü tam bir modern futbol şöleniydi maşallah.

Muslerasından Marianosuna, Marcaosundan Leminasına, Serisinden Feghoulisine, Ömerinden Babeline, Falcaosundan Taylanına kadar herkes çok iyi mücadele verdi. Evet rakip çok zayıftı ama bu gece özellikle Taylan Antalyalı gibi genç bir yeteneği keşfettik, Belkide kendimize bir Fabregas yarattık.
Herşey çok güzel olacak

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bugün orta saha çok iyi işledi.

Lemina

Lemina sahanın her yerinde idi...basmadı yer kalmadı. CDM olarak çok hızlı ve çevik
böylece çokça kritik hamle yapabildi.

Seri

Modern futbolun temelleri var...bazen gösteriyor, bazen göstermiyor. Bugün kalitesini çok şükür gösterdi. Tek pas ve defans arkasına paslar ile kilidi açtı.

Taylan

Maçın Adamı Taylan ilk maçı olmasına rağmen fevkalade bir performans gösterdi.
Pas atıp, boş alana koştu. Pas istasyonu yaptı ve orta saha da o gereken baskıyı, koşmayı yaptı. Buna ilaveten top tekniği ve dribling kabiliyeti beklenenden daha iyi çıktı. Muhakkak 11 de sanş bulacaktır bundan sonra. Nzonzi, Selçuk ve Belhanda dan kat ve kat daha iyi.

Bu mactaki farkin, oynanmak istenen sistem ve bu sisteme uygun oyuncu secimi oldugunu net bir sekilde gorduk

Biraz eski klasik Terim taktigi, biraz Tudor donemi taktigi esintileri gorduk

Mesela Omer kanat mi oynadi, ortasaha mi
Taylan forvet arkasi mi oynadi, ortasaha mi
Seri ve Lemina’yi her yerde gorduk

Aradaki fark tum oyuncularin statik degil hareketli oyunculardan secilmesi

Sezon basindan beri hem babel hem fegh ayn anda olmayacagini soyledik
Belhandanin defans önü olmayacagini soyledik
Serinin 6 olmayacagini cok top kaptiracagini soyledik
Selcukun hicbirsekilde hicbiryerde olmayacagini soyledik
Bu sistemde kanat ve ortasahanin cok hareketsiz kaldigini, beklerin tikandigini, bir sure sonra onlibero ve defansa yuk bindigini, buna ragmen bu kanat ve ortasahanin defansta da statik kaldigini ve gol yedigimizi soyledik de soyledik

Bu basarisizlik bunu gormeyen veya degistirmemekte israr eden hocaya aittir
Yoksa kadro bircok farkli oyunu oynamaya fazlasiyla musait

Dun oynanan oyun benim kendimce eksik kanat olarak tabir ettigim, kanadin birinin daha cok ortasahada bulundugu, boslukta ise kanada deplase olan sistemdir
Tudor’un Tolga’yi kullandigi gibi, Terim’in Okan’i veya Umit’i kullandigi gibi

Diger kanat da iceri kat ettiginde ortasahada birden 3 yerine 5 oyuncu oluyorsun

Bir de forvet arkasindaki oyuncuyu 8 ozellikli secersen ortasahada 6 oyuncu oluyorsun
2 yildir belhandanin yaptigi isi Taylan ustlendi
Tolga’nin yaptigini Omer

Onde surekli yer degistiren ve top isteyen adamlar oldugunda beklerin de tikanip kalmadiklarini, guzel bosluklar bulduklarini gorduk
Takimin sorununun onemli kisminin bek degil, kanat ve ortasaha formasyonu oldugunu da gormus olduk

Falcao pas istasyonu gorevini yapmaya calisti ama gucsuz, guclendiginde daha iyi olur

Fegh formsuz ama gorevini yapti, marianoyu oynatti o da bu sayede cok etkili oldu
Fegh’in atamadigi karsi karsiyalara girebilmesi de yine sistem kaynakli, birini atsa cok iyi olacakti

Rakibin cok zayif antalya oldugu unutulmamali, bu sistem ligde bircok rakibe karsi ustunluk saglar
Ama bizim neredeyse tum maclari kazanmamiz gerekiyor artik
Bu yuzden de guclu rakiplere karsi oynarken farkli formasyonlar yapabilecegimiz oyuncular olmali

Hizli kanat
Tabi hem sola hem saga ayni anda 2 tane birden bu tip kanat koyarsak yine noluyo ya, su cop cikti falan demeye baslariz
Bekler, ozellikle solbek
Stoper

Bir de zor maclarda sapkadan tavsan cikarabilecek, 10 numara olup 8 gibi ortasahada oynayacak bir adam
(bu Arda degil)

Tabiki ligin ilk yarısında oynadığımız en pozitif maçtı..
Ama ligin ilk yarısında bazı maçlarda öyle goller kaçırdıkki belkide antalya maçının sonucu gibi bitecek maçları ya kaybettik yada berabere bitirdik.
Çok net pozisyonları harcamamak çok önemli.

Ben her zamanki gibi buradaki yorumlara bakıldığında bu maçında çok abartıldığını görüyorum. Bir maçda yorumlar inanılmaz değişebiliyor.
Bu maçtaki kadro çok farklı diyoruz. Taylan haricinde aynı kadro.

bu maçtaki en büyük avantajımız Antalya hocasının takımını sürekli önde oynatmasıdır.İk golden sonra sürekli kenardan takımının baskı yapmasını istiyordu.
oynadığımız çoğu maçta rakipler gol yemelerine rağmen hiçbir zaman önde basmıyorlardı..

Bu takıma çok ciddi takviyeler şart.Antalya maçından önce ne gerekiyorsa antalya maçından sonrada aynı ihtiyaçlar geçerli.

Üst Alt