⚽ SL 19/20 H:23 | Fenerbahçe 1-3 Galatasaray | MS | 23 Şubat - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
:oops: Daha maç oynanmadan bu sinerji ile kazanmışız gibi hissettim okurken. :cimbom:

Ekli dosyayı görüntüle 72043
Ekli dosyayı görüntüle 72044
Ekli dosyayı görüntüle 72045
Ekli dosyayı görüntüle 72046
Ekli dosyayı görüntüle 72047
Ekli dosyayı görüntüle 72048
Ekli dosyayı görüntüle 72049
Ekli dosyayı görüntüle 72050
Valla bu 2020 cok degisik bi yil olacak gibi. Daha şimdiden depremler, virusler, 3. dunya savasinin kiyisindan donmemiz filan... Braga da 65 yil sonra Benfica'yi deplasmanda yenmis.
Bu 23 olayi inanılmaz bir tesadüf mü, yoksa bir işaret mi maç sona ermeden bilemeyeceğiz tabii.

İşin diğer yanı ise ben Mus'a geldigimden beri 6. his denilen seye maruz kalmaya basladim ki bu olaya hic inanmiyordum.
Hani birkac olay yasadim ve tesaduftur diyerek gecistirdim. Fakat en sonunda şu oldu. 5 kişi arabada gidiyoruz. Radyo açık. Hayatımda hiç dinlemediğim bir radyo... Her neyse, saçma sapan bir yerli şarkı çaldı, sonra sunucu birkaç mesaj filan okurken bir anda istemsizce Derya Uluğ'un Okyanus şarkısını içimden mırıldanırken buldum kendimi. Bu şarkıya ben okul servisinde baya bir maruz kalmıştım. Buraya kadar normal ama sonra olan şey ne oluyoruz lan sorusunu sormama neden oldu. Sunucu mesajları okumayı bitirdi ve sonra da sıradaki şarkımız Derya Uluğ - Okyanus dedi. Bu da mı tesadüf bilmiyorum artık. Belki ben büyütüyorumdur.

Şimdi nereye bağlayağım peki.. İçimde bu maç ile alakalı kazanacağımıza dair çok garip bir his var. Artık bu maçı çok düşündüğüm veya çok kazanmak istediğimiz için midir bilmiyorum. Ama şu ana kadar hiçbir Kadıköy deplasmanında hissetmediğim bir duygu bu...

Valla bu 2020 cok degisik bi yil olacak gibi. Daha şimdiden depremler, virusler, 3. dunya savasinin kiyisindan donmemiz filan... Braga da 65 yil sonra Benfica'yi deplasmanda yenmis.
Bu 23 olayi inanılmaz bir tesadüf mü, yoksa bir işaret mi maç sona ermeden bilemeyeceğiz tabii.

İşin diğer yanı ise ben Mus'a geldigimden beri 6. his denilen seye maruz kalmaya basladim ki bu olaya hic inanmiyordum.
Hani birkac olay yasadim ve tesaduftur diyerek gecistirdim. Fakat en sonunda şu oldu. 5 kişi arabada gidiyoruz. Radyo açık. Hayatımda hiç dinlemediğim bir radyo... Her neyse, saçma sapan bir yerli şarkı çaldı, sonra sunucu birkaç mesaj filan okurken bir anda istemsizce Derya Uluğ'un Okyanus şarkısını içimden mırıldanırken buldum kendimi. Bu şarkıya ben okul servisinde baya bir maruz kalmıştım. Buraya kadar normal ama sonra olan şey ne oluyoruz lan sorusunu sormama neden oldu. Sunucu mesajları okumayı bitirdi ve sonra da sıradaki şarkımız Derya Uluğ - Okyanus dedi. Bu da mı tesadüf bilmiyorum artık. Belki ben büyütüyorumdur.

Şimdi nereye bağlayağım peki.. İçimde bu maç ile alakalı kazanacağımıza dair çok garip bir his var. Artık bu maçı çok düşündüğüm veya çok kazanmak istediğimiz için midir bilmiyorum. Ama şu ana kadar hiçbir Kadıköy deplasmanında hissetmediğim bir duygu bu...
Anlattığınıza benzer durumu sık yaşayan birisiyim. Bunun sebebi nedir, bilimsel bir cevabı var mı, hiçbir fikrim yok ama umarım hisleriniz gerçekleşir, güzel bir galibiyet alırız. Maçtan sonra da burada bu mesajı alıntılayıp şaşkınlığımızı sevincimizle birleştiririz renktaş. :hat:

ankaragücü-fb inceleme

Maç boyunca 71 atak yapan Ankaragücü karşılaşmayı 6 şutla tamamlarken, bu şutların beşi akan oyunda geldi. Daha çok sol kanadı kullanan Ankaragücü bu bölgeden yaptığı 28 atağı 3 şutla sonlandırırken, her iki golün de bu bölgeden yapılan ataklarla gelmesi dikkat çekti. Savunma anlamında problem yaşadığı sağ koridoru hücumda ise etkili bir şekilde kullanan Fenerbahçe, bu bölgeden yaptığı 35 atağın beşini şutla sonlandırdı. Fenerbahçe’nin Isla’nın beş ortasının da isabetsiz olduğu bir günde bu bölgeden beş atağı şutla sonlandırmış olması dikkat çekici bir ayrıntı olarak göze çarptı.

Sedat’ın maçın büyük bölümünde tek pivot olarak görev yapan Gustavo’ya yakın markajı Fenerbahçe’nin oyun kurulumunda problemler yaşamasına neden olurken, Ozan Tufan’ın da daha çok hücuma katılma isteğiyle geriye top almaya fazla gelmemesi Fenerbahçe’ye zaman zaman zor anlar yaşattı.

4-3.jpg

vedat-ozan.gif

Maç boyunca rakip ceza sahasına üç isabetli pas gönderen Ozan Tufan, bu karşılaşmada önceki haftalara nispeten daha önde oynamasının da etkisiyle önemli asist fırsatları buldu.
6-3.jpg

Ozan bu pozisyonda topu savunma arkasına koşu gösteren Kruse ile buluşturabilse Alman oyuncu muhtemelen kaleciyle karşı karşıya gelecek ancak Ozan topu iyi kontrol edemeyince önemli bir gol fırsatı başlamadan sonlanıyor

Ozan maç boyunca üçüncü bölgede 26 isabetli pas yapmasına rağmen isabetli kilit pas atmayı başaramadı.

14-2.jpg

Bu pozisyonda da topu Vedat ile buluşturabilse takımı beraberlik adına önemli bir gol pozisyonu yakalayabilirdi

Maç boyunca her iki takım da zaman zaman 4-1-4-1’e dönerken, Fenerbahçe’nin Sedat’ın yakın markajında bulunan Gustavo’nun yanına ikinci bir oyuncu eklememesi özellikle ilk yarıda basit top kayıplarını da beraberinde getirdi.

7-1.jpg

gustavo-isla.gif

Gustavo’ya yapılan yakın savunmanın etkisiyle savunmadan topla çıkarken bu oyuncuyu çok fazla kullanamayan Fenerbahçe’de bu durum Serdar-Jailson ikilisinin önündeki boş alanların artmasını da beraberinde getirdi. Fenerbahçe’nin yediği ilk golün hemen öncesinde Jailson’un bu şekilde gelişen bir pozisyonda yaptığı pas hatasını görüyoruz.

jailson-1.gif

İlk gol
Jailson’un taca çıkan pasının ardından oyuna başlayan Ankaragücü’nde sarı-lacivertli takımın savunma ve orta saha hattı arasına sızarak sağladığı konumsal üstünlük dikkat çekiyor.

ankarag%C3%BCc%C3%BC.gif

Jailson savunmadan çıkarken ilk golün öncesinde yaptığı tercih hatasına benzer bir hatayı ilk yarının ilerleyen bölümünde bir kez daha tekrarlıyor. Bu defa akan oyunda kaptırılan top Ankaragücü için çok net bir gol fırsatını da beraberinde getiriyor.

jailson-2.gif

Jailson bu pozisyonda Vedat ile duvar pası yapmak yerine topu Ozan’a aktarabilse Ozan önündeki boş alanı kullanabilirdi. Brezilyalı oyuncunun kaptırdığı top birkaç saniye sonra savunmada oluşturduğu boşluğun da etkisiyle Fenerbahçe kalesinde önemli bir pozisyona dönüşecek.

Ankaragücü Jailson’un kaptırdığı topun 9 saniye sonrasında Fenerbahçe kalesinde çok net bir gol fırsatı yakalıyor.
19-1.jpg

Fenerbahçe’de Isla her maçta olduğu gibi bu karşılaşmada da birçok kez sıfıra inerek takımı adına gol tehlikesi oluşturmayı denedi. Yaptığı 5 orta da isabetsiz olan Şilili oyuncu günün şanssız isimlerinden biriydi.

isla.gif

Ankaragücü golü bulmasının ardından ilk yarının kalan bölümünü 4-1-4-1 şeklinde oynarken, Fenerbahçe’nin merkezdeki üçlüsü Gustavo-Ozan-Kruse’ye yapılan yakın savunma dikkat çekiciydi.
23.jpg

Garry Rodrigues’in yokluğunda üretkenlik problemi göze çarpan Fenerbahçe, kenarlarda bire bir fırsatları bulsa da bunları kullanamadı. Devre arasında oyundan alınan Tolga Ciğerci, ceza sahasına isabetli pas atmayı başaramazken, yaptığı iki orta da isabetli olmadı.

Maçta ikinci yarıya Emre-Tolga değişikliğiyle başlayan Fenerbahçe’de Deniz sol beke geçerken, Dirar da ilk etapta sağ öne kaydı. Fenerbahçe 45 ile Emre’nin sakatlanıp çıktığı 66’ıncı dakikaya kadar olan bölümü daha çok 4-3-3 şeklinde oynarken, devreyi 4-1-4-1 ile bitiren Ankaragücü rakibini bu defa 4-4-2 ile karşıladı.

27-1.jpg

Trabzonspor maçında olduğu gibi Emre’nin savunma arkasına attığı derin toplarla gol pozisyonları arayan Fenerbahçe böyle bir pozisyonda gole yaklaşsa da Vedat top kontrolünü iyi yapamayınca önemli olabilecek bir fırsat değerlendirilemedi.
25-2.jpg

Ersun Yanal’ın takımının yediği ikinci gol de geçtiğimiz hafta oynanan Alanya karşılaşmasından izler taşır nitelikteydi. Alanya’nın kazandığı ikinci penaltıda Djalma orta sahaya yakın bir noktadan aldığı topu Jailson’a rağmen ceza sahasına kadar taşımayı başarmış, o ana kadar rakibine faul yapmayan Jailson rakibini ceza sahasında düşürünce penaltıya neden olmuştu.

29-2.jpg

Ankaragücü’nün ikinci golü de bu pozisyona oldukça benzer bir şekilde olgunlaşırken, kaleye uzak mesafede aldığı topu Jailson’a rağmen ceza sahasına kadar taşımayı başaran Michalak yaptığı asistle farkın ikiye çıkmasını sağlayan isimlerden oldu. Ersun Yanal’ın maç sonrası açıklamasındaki, “Geçiş oyunlarında daha sert olmalıydık” şeklindeki ifadesinin bu ve benzeri pozisyonlarla ilgili olabileceğini düşünüyorum.
30-1.jpg

Michalak
Ankaragücü’nde takıma devre arasında katılan Michalak, maç boyunca 6 başarılı dribbling yaparak, bu alanda maçın en iyi ismi oldu. Fenerbahçe’nin Deniz, Kruse, Tolga, Vedat’tan oluşan ileri dörtlüsünün maçı toplam 5 dribbling ile tamamladığını düşünürsek, Polonyalı oyuncunun maçta ne denli önemli bir performans ortaya koyduğunu daha iyi anlayabiliriz./futbolakademi

michalak.jpg

Trabzon kaybeder ve biz de berabere kalırız. 23 gelir ve 24'ün pesinde yeni bir maceraya atılırız. Ama su unutulmasın ki biz bu teknik kadro ile asla sistemi olan ve ismimize yakışan bir futbol oynayamayacağız.

Üst Alt