⚽ SL 19/20 H:32 | Ankaragücü 1-0 Galatasaray | MS | 12 Temmuz - Sayfa 65 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fatih Terim'le birlik olmuyorsa bu ülkede hiçbir takımda birlik olmaz. Adam 8 maç üst üste kazanamıyor, 5 kez üst üste deplasman kazanamıyor, Avrupa'da rezil rüsva ediyor hala bir tane mamalı taraftar grubu, yöneticisi, gazetecisi çıkıp yüzüne bir şey diyemiyor. Yazın başı yarım takımla elenen gariban İtalyan'ın anasından girip kızından çıkıyorlar. Bizim biat olarak anlattığımız sabır olarak da yorumlanabilir. Ki işin insanı sinirden deli eden boyutu da Terim'e gösterilen sabır değil, diğer antrenörlere ucundan bile koklatılmayan sağduyu. Git Terim Milli Takıma gidince onu tut o zaman yav, burası Galatasaraysa başarıya yürütecek herkesin arkasında durmak durumundasın.

hiç bir zaman o destek olmayacak. bence bunu kabullenip böyle yola bakalım.

bu da normaldir diye düşünüyorum. özellikle de başarılı figürlere kıyasla diğerleri kolay harcanır her yerde.

mantıklı olan senin dediğinin ama hiç bir zaman öyle olmayacak. taraftarlık söz konusu olunca duygular ağır basıyor.

medya yaklaşımı ise bence bir önem arz etmiyor. medya bitik zaten. dikkate alan yok

Turistler ayakkabilarini gül suyuna sokup öylemi giriyorlarmış??🙂🙂🙂
Daha mevcut camiilerimizi dolduramıyoruz. Gerek var mı?

Çok omurgalı bir devlet duruşumuz var sanki de birde böyle işlere giriyoruz.

Sağlam bir devlet yönetimin olur, bir duruşu olur vs. filan tamam derim ama camiye çevirme amaçlarının ne olduğunu tahmin ediyor zaten herkes.

Avrupa'da 3-5 yemeyip 3-5 puan aldıracak hoca bulalım yeter. Başakşehir'in şampiyon olduğu ligde o da olur... Haaa hiç bir şey yapmasa futbol izletir ya da oyuncu değişikliği yapmayı falan bilir en azından. Hadi onları da yapamadı oyuncu değişikliği için 80. dakikayı beklemez en azından.
Bazılarının kabul edemediği şey hocanın döneminin artık bittiği. Bunu kabul edemeyenlere hocanın kendisi de dahil.
Avrupamı

Yılda 4 milyon verirsek Fatih Terim'den iyi 200 tane taktisyen buluruz dünya üzerinde. Esas soru bu Terimspor taraftarları teknik direktör değişince Galatasaraylı olabilecekler mi, yoksa yine ilk mağlubiyette Terim diye ağlayacaklar mı?

Bana Terimspor derken

1. Ben tum gencligim boyunca GS sampiyonlugu gormesem de GS li olmus biriyim. 14 yil bekledim. Hatirladigim ilk GS sampiyonlugunda lise 2 deydim. Buradakilerin %90 i GS li olmayabilirdi, belki sen de! ;)

2. Son 25 senede 12 GS sampiyonlugu var. 8 i Terimin. 10 senede elde etmis. Kalan 15 senede 4 sampiyonluk var. Yani son çeyrek asırda GS in Terimle sampiyonluk olasiligi %80, Terimsiz %25! Ben simdi Terimsporlumuyum , yoksa azcik matematikten anlayan GS limiyim?

3. 200 tane taktisyen hikayelerini birakalim. Bahsettigin adami Turk futbolu Derwall den beri ariyor ama daha bir tane bulan olmadi nedense? Bu klişe laflara gerek yok. Son 30 yilda kac yabanci teknik adam sampiyon olabildi? 5, 6?

Hayal gormeye gerek yok! Net gercekler ortada.

hiç bir zaman o destek olmayacak. bence bunu kabullenip böyle yola bakalım.

bu da normaldir diye düşünüyorum. özellikle de başarılı figürlere kıyasla diğerleri kolay harcanır her yerde.

mantıklı olan senin dediğinin ama hiç bir zaman öyle olmayacak. taraftarlık söz konusu olunca duygular ağır basıyor.

medya yaklaşımı ise bence bir önem arz etmiyor. medya bitik zaten. dikkate alan yok

Olmayacağına dair söylemlerine katılıyorum. Taraftarın duygularına katılmıyorum ama. Dediğim gibi taraftarın duyguları Terim'e karşıysa Galatasaray'da çalışmadığı anlarda o takımı destekleyip hocaya desteklerini gösterebilirler. Ama ben Galatasaralıyım ve Galatasaray'ın başarısı için en iyisini beklemek durumundayım. En iyisini vermeyen, 3 yıldır hatalarını telafi edemeyen, kendine gram özeleştiri getirmeyen adam da değil Fatih Terim, Ali Sami Yen de olsa her taraftarın yapması icap eden eleştirilerimi yaparım.

Eşek değiller diyordum, küme düşmüş Ag'ye, iddiasız takımlara puan vermeyiz diyordum. Eşeklermiş. Hatta eşek oğlu eşeklermiş. Arda Turan'ı da bir tarafınıza monte edin. Yazıklar olsun.

Bana Terimspor derken

1. Ben tum gencligim boyunca GS sampiyonlugu gormesem de GS li olmus biriyim. 14 yil bekledim. Hatirladigim ilk GS sampiyonlugunda lise 2 deydim. Buradakilerin %90 i GS li olmayabilirdi, belki sen de! ;)

2. Son 25 senede 12 GS sampiyonlugu var. 8 i Terimin. 10 senede elde etmis. Kalan 15 senede 4 sampiyonluk var. Yani son çeyrek asırda GS in Terimle sampiyonluk olasiligi %80, Terimsiz %25! Ben simdi Terimsporlumuyum , yoksa azcik matematikten anlayan GS limiyim?

3. 200 tane taktisyen hikayelerini birakalim. Bahsettigin adami Turk futbolu Derwall den beri ariyor ama daha bir tane bulan olmadi nedense? Bu klişe laflara gerek yok. Son 30 yilda kac yabanci teknik adam sampiyon olabildi? 5, 6?

Hayal gormeye gerek yok! Net gercekler ortada.

1- Sana Terimsporlu demedim. Elini vicdanına koyup ligin başına 120 milyonluk kadroyla girip sezon sonu liderin 15 puan gerisine düştüğümüz tabloda başımızda yabancı veya Fatih Terim dışında biri olsaydı bu tepkiden kendini aynı şekilde soyutlayacak kim varsa benim gözümde Galatasaraylıdır. En az %90'ının şu andaki tabloyu başka biri yaşatsa Florya'nın önünde küfür banyosu yapacağını düşünüyorum, biliyorum. İşte onlar gerçek Terimsporlulardır.

2- 18 takımın 16'sının yerli antrenörle çalıştığı yerde bunu cevaplamayı abes buluyorum.

3- En son hangi yabancı teknik direktöre Fatih Terim'in kazandığı parayı ve imkanlarını verdik hatırlamıyorum. Rijkaard büyük isimdi kadrosu kötüydü, Tudor büyük kadroydu ama kendisi yetersizdi. Tudor'un kadrosunu Conte'ye verebilseydin aynısını söyleyebilir miydik emin değilim. Emin olduğum başımızdaki Conte de olsa Guardiola da, 3 yıldır yurtiçi ve yurtdışı yaşadığımız onca rezilliğin gramını yaşatsaydık şimdiye yönetimi, taraftarı o herifi 3 kere ipe götürüp getirmişti.

1- Sana Terimsporlu demedim. Elini vicdanına koyup ligin başına 120 milyonluk kadroyla girip sezon sonu liderin 15 puan gerisine düştüğümüz tabloda başımızda yabancı veya Fatih Terim dışında biri olsaydı bu tepkiden kendini aynı şekilde soyutlayacak kim varsa benim gözümde Galatasaraylıdır. En az %90'ının şu andaki tabloyu başka biri yaşatsa Florya'nın önünde küfür banyosu yapacağını düşünüyorum, biliyorum. İşte onlar gerçek Terimsporlulardır.

2- 18 takımın 16'sının yerli antrenörle çalıştığı yerde bunu cevaplamayı abes buluyorum.

3- En son hangi yabancı teknik direktöre Fatih Terim'in kazandığı parayı ve imkanlarını verdik hatırlamıyorum. Rijkaard büyük isimdi kadrosu kötüydü, Tudor büyük kadroydu ama kendisi yetersizdi. Tudor'un kadrosunu Conte'ye verebilseydin aynısını söyleyebilir miydik emin değilim. Emin olduğum başımızdaki Conte de olsa Guardiola da, 3 yıldır yurtiçi ve yurtdışı yaşadığımız onca rezilliğin gramını yaşatsaydık şimdiye yönetimi, taraftarı o herifi 3 kere ipe götürüp getirmişti.

Bu sene pandemi olmasa sampiyonmuyduk? GS 2 yariya 8 de 8 le baslayacak. Iceride bjk ve trabzon maclari kalacak ve o sampiyonlugu birakacak? Gordun mu boyle bisey ?? Gormedin. Bu yil 100 yilda bir olacak isler oldu.

Tudormus, rijkardmis onlara girmene gerek yok. 30 yilda GS da degil Turk futbolunda neden kimse bulamadi o meshur "Taktisyen" hocayi? Ne milli takimlarda ne kuluplerde?

Peki 30 sene bulamadigini bu sene nasil bulacaksin? Ne olacak da o meshur Derwall den bu yana Turk futbolunda aranan "Taktisyen" i bu yil bulup bir de Turkiyeye gelmeye ikna edeceksin?

Bu sene pandemi olmasa sampiyonmuyduk? GS 2 yariya 8 de 8 le baslayacak. Iceride bjk ve trabzon maclari kalacak ve o sampiyonlugu birakacak? Gordun mu boyle bisey ?? Gormedin. Bu yil 100 yilda bir olacak isler oldu.

Tudormus, rijkardmis onlara girmene gerek yok. 30 yilda GS da degil Turk futbolunda neden kimse bulamadi o meshur "Taktisyen" hocayi? Ne milli takimlarda ne kuluplerde?

Peki 30 sene bulamadigini bu sene nasil bulacaksin? Ne olacak da o meshur Derwall den bu yana Turk futbolunda aranan "Taktisyen" i bu yil bulup bir de Turkiyeye gelmeye ikna edeceksin
?

Türk futbolunun en başarılı yabancı teknik direktörünü hatırlarsın, Lucescu. Galatasaray'a 95-05 arası en vasat kadroyla şampiyonluk kazanıp 2 gruplu Şampiyon Ligi'nin 2. grubunda, Türk futbol tarihinin en zorlu kurasında ofsayt golle elenmişti. Sonraki sezon seçim kazanmak için harcanmış ve bu adam gönderilip yerine Fatih Terim getirilmişti. O kararla Galatasaray'ın neredeyse 10 yılı hiç edildi. Ülkede yabancı teknik direktöre verilen değer bu yani. Lucescu bizden sonra Shahktar'da sağladığı dominasyonu o zamanın rakipsiz takımı Galatasaray'la pekala Türkiye'de de yapabilirdi. Ama goygoycu taraftarımız ve tarihimizin en kötü başkanı rahmetli sağolsun bugünün Bayern'i, Juventus'u olmamızı ellerinin tersiyle itmişlerdi. Bu dönemde de benzer işleri yapamaz mısın, yaparsın. Alman 2. ligi Türkiye'nin son 20 yılda çıkardığından daha iyi taktisyenlerle dolu. Ama işin kolayı varken kimse onu seçmez tabii. Taraftarı pohpohlayıp kral olmak varken kulübün geleceğini düşünüp uzun vadeli bir şeyler inşa etmenin ne lüzumu var.

Fatih Terim misyonunu tamamlamıştır, ununu elemiş, eleğini asmıştır, torun torbaya karışmış, dünyalığını yapmış,artık ahiretliğini yapma vakti gelmiştir, 8 maçtır kazanamayan kim olursa olsun hatalıdır, 90. Dakikada 2 oyuncu degiştirip yedeklerde biraz para kazansın demektir, oyuncular da zerre umursama yoktu, kesinlikle yüzde yüz sorumlu hocadır...

Hem teknik hem idari bu yönetimlerden ,taraftarlardan hiçbir halt olmaz.

Daha düne kadar süper kadro,ligin üstünde olan kadro diyenlerin bütün oyunculara sallamaya başlamış.

Simdide seri seviciliği,emre kılınç seviciliğii yapıyorlar.İlk 11 e koymalar falan..

Yemin ederim koca Galatasarayda öyle potansiyel varki ama becereksiz yöneticiler ve taraftarlar ısrarla aşağıya çekiyor.

Sosyal medyada belhandanın oyun aklının çok iiyi olduğunu söyleyen yorumcu bozuntusunun gönderiminin altına yorum yaptım.

Yaptıpım yorumun altına belhandanın çok zeki bir oyuncu olduğunu söyleyen hatta türkiyenin oyun aklı en iyi oyunccusu olduğunu söyleyen 100 tane yorum yapıldı .

Bu ülkede futbolun gelişmemesi o kadar normal ki hiç şaşırmıyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hem teknik hem idari bu yönetimlerden ,taraftarlardan hiçbir halt olmaz.

Daha düne kadar süper kadro,ligin üstünde olan kadro diyenlerin bütün oyunculara sallamaya başlamış.

Simdide seri seviciliği,emre kılınç seviciliğii yapıyorlar.İlk 11 e koymalar falan..

Yemin ederim koca Galatasarayda öyle potansiyel varki ama becereksiz yöneticiler ve taraftarlar ısrarla aşağıya çekiyor.

Sosyal medyada belhandanın oyun aklının çok iiyi olduğunu söyleyen yorumcu bozuntusunun gönderiminin altına yorum yaptım.

Yaptıpım yorumun altına belhandanın çok zeki bir oyuncu olduğunu söyleyen hatta türkiyenin oyun aklı en iyi oyunccusu olduğunu söyleyen 100 tane yorum yapıldı .

Bu ülkede futbolun gelişmemesi o kadar normal ki hiç şaşırmıyorum.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu taraftara bu yönetim bile fazla. Yani herkes liselilerden yana dem vuruyor da Allah'tan onlar var. Yıllarca başarısız olanın anında kellesini aldılar da, kulüp her seferinde bir şekilde doğrulttu belini. Yoksa kulüp bu taraftarın zihniyeti ile yönetilseydi bırak bu kadar başarı almayı, her sene ilk 10'a girdiğimize dua ederdik.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt