⚽ SL 19/20 H:8 | Galatasaray 3-2 Sivasspor | MS | 18 Ekim - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 19/20 H:8 | Galatasaray 3-2 Sivasspor | MS | 18 Ekim

MUSLERA
LUYINDAMA - DONK - MARCAO
ŞENER - LEMİNA - NZONZİ - SERİ - ÖMER
FALCAO - BABEL(Andone)

Ben hala Babele gereksiz yüklenildiğini düşünüyorum. Gençler maçında ilk yarı iki pozisyonumuz var, ikisi de Babelin arayışıyla oldu. Babelin kanadında Nagatamonun desteği olmadığı için 2-3 kişiyle karşılandığını ve bu yüzden yeterince efektif olamadığını düşünüyorum. Yine de Real maçını da düşünerek milli maç dönüşünde Andone de tercih edilebilir. Tabi bu kadro herkes iyi ve hazır olduğu durum için geçerli yoksa luyi, falcao ve lemina bir süre daha dinlenecek dedikoduları da var.

Andone
Emre
Ömer
Yunus

Artık koşan ve hızlı oyunular görmek istiyorum.

Bıktım milyonları götürüp sahada yürüyen dedeleri görmeye.

İçerideki Fener maçı rezaletti en son. Fakat fenerbahçe bariz bizden korktu yenilmek istemedi ona göre oynadılar 90 dakika. Peki Sivas?
Fener gibi korkak top oynamazlar yenileseler kimse bir şey demez sonuçta Galatasaray ile oynuyorlar yenerlerse ne ala. Bizim için zor maç. Umudum rakip açık futbol oynarlarsa takım bazen daha iyi olabiliyor göreceğiz.

Bu maç milat maçıdır. Bakalım Fatih hoca hatasından ders alıp öyle bir kadro ile mi çıkacak, yoksa hatasına devam edip ders almam ders veririm ilkesine devam mı edecek?

Bekleyip göreceğiz..

Herkes sistem değiştirmiş ama sorun oyuncuların sahaya dizilişinde değil. Asıl sorun ofansif yönden oyuncuların dikine oynamaması ve statik oynaması, defansif yönden pozisyonlarını kaybetmeleri, gölge pres yapmaları ve ani ataklarda salına salına geri dönmeleri.

Ofansif yönden takımda top taşıyacak gerektiğinde çalım atacak oyuncu lazım. Bu takımda da bunu tek yapacak adam Emre Mor. Top kaptırsa da, iyi oynamasa da o tip oyuncun olmadığı için oynatmaya mecbursun. Bazen Ömer Bayram da bunu ortada oynadığında yapabiliyor.

Diğer bir alternatifin topu kenarlara taşımak, sonra çalım atan ve adam eksilten oyuncun olmadığı için ve çoğalamadığın için yan ve geri paslarla orta sahaya, defansa topu göndermen ve diğer kanattan “şansını” denemen. Bir bakmışsın 90 dakika geçmiş ve yan top ve geri top manyağı olmuşsun bir tane pozisyon üretemeden.

Nerede kaldı o eskiden evimizde rakibi boğup 4-2 / 5-1 / 3-0 falan yendiğimiz bol gollü maçlar. Şimdi 1 gol atsak hemen geriye yaslanıp 90 dakika boyunca 1-0'ı korumak ve gol yememek için dua eder olduk. Hey gidi günler hey.

Son düzenleme:
Üst Alt