ŞL 21/22 Final | Liverpool 0-1 Real Madrid | MS | 28 Mayıs | TV8 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 21/22 Final | Liverpool 0-1 Real Madrid | MS | 28 Mayıs | TV8

final belli olduğunda liverpool favoriydi ama son haftalarda oynadıkları futbolu beğenmiyorum

real ufalar

real madrid finallerde vasat bile oynasa bir sekilde kupaya ulasiyor.ozellikle zidane hocalik donemindeki cl sampiyonluklarinda bunu cok net gosterdiler.

misal bu sezon oynadiklari tur maclarina yoneliik ise , tanimim ; *comeback dersek madridin diger adina - abes kacmaz...

cekirge vs denildi bu donemecten her eslesmede kayipsiz cikmalarina... finalde nasil bir real gorecegiz cidden muamma... turlardaki gibi mi comeback moda gececekler yoksa farkli bir durum mu -mereak edilesi...

liverpool benim adima, 90lardan beri gozlemledigim kadariyla real ve milan ile beraber bu kupanin as oyunculari gibi... iyi veya kotu fark etmeksizin kupadalarsa *hedefe gidip o finale cikiyorlar....sonrasi final gunundeki maci yasamak ,bir an bile konsantrasyonu birakmamak ve son duduge kadar oyunda kalmak golu vs kovalamak...
bunu hem liverpool (meshur comeback milan macinda istde) , son donemde barca eslesmesinde net gostermisti.
real'i ise atletico eslesmelerinde cl de (zidane donemlerinin tamami) finalde kupaya uzanirken net gordum sahsen bu kararlilikta...

*bu sezon cl ozelinde ise, iki takimi da genel performanslar olarak begenmedim.
misal, liverpool az daha * intere elenecekti. o eslesmede inter daha iyi tarafti oyun olarak...cl tecrubesi,klas on alan ayaklari vs ile liverpool aldi turu,,sonraki turlarda da oyun olarak dominat olamadilar...misal ayni kupada *mancity oyun olarak dominant idi ama *finisi yapamadilar kritik donemecte... real madrid ise,kotu baslayip maclari muthis finishing bitirisi ile bu sezon cl arenasina damga vurdu finale gelerek.....

real de bitirici olmasi buyuk avantajdi mancity eslesmesinde...fakat, finalde karsilarinda benzer bitiricilige sahip mane ve salah mevcut hatta jota....

dolayisiyla finalde ufak nuanslar fark yaratacaktir kupayi alma adina...

vinicius ,benzema versus mane,salah ...
bu denklemin disinda kalanlardan liverpol tarafi daha avantajli gibi, ekstra ayaklardan dolayi < - > jota ve diaz.. kanimca liverpool icin nuans'i belirleyecek ayaklar bu ikili olur diye dusunuyorum... ozetle,bu ikiliden biri finale damga vurabilir...

mac gunu iki takimin saha icine yonelik olasi kurgu ve onbirlerini -gunu geldiginde daha net yorumlariz gibi...

guzel adina yakisir bir final olsun ...

Real alir. Finallerin takimi. Biz haric final kaybettigini hatirlamiyorum
Dkt4-eyXgAAdh6-

1 ay once oynanacak olsaydi Liverpool zayif rakibine acimaz derdim ama su an Real sakatlar gibi gorunuyor form durumlarina bakilinca.

98'deki juventus-real madrid finaline benzer bir maç bekliyorum.. hani juventus'un maç boyu daha üstün oynayıp mijatovic'in gömdüğü ve 1-0 real madrid'in kazandığı final.. bu maçtada liverpool maç boyu biraz daha üstün oynar, rodrygo skoru belirler real 1-0 kazanır diyorum..

Üst Alt