⚽ SL 21/22 H:13 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 21 Kasım - Sayfa 198 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:13 | Galatasaray 1-2 Fenerbahçe | MS | 21 Kasım

1-feghoulinin çaprazdaki vuruşunu kaleciye nişanlaması - cresponun aynı pozisyonda gol atması
2-Mesut ve irfanının ayağından top alamamak
3- iki stoperin mesutu yakalayamaması ve gol olması
4-berke gibi bir kaleciye şut atamamak
5-diagnenin karşı karşıya gol atamaması
6-derbilerde öne geçip yenilmek
7-Fenerbahçenin tekinik oyuncularına karşı ( sosa-irfan-mesut) karşılık teknik oyuncumuzun olmayışı kerem hariç
8-halil gibi bir oyuncuyu iki kulenin arasına koymak nasıl bir akıl takitk zekadır.
9-halilin artık bu takımın forveti değil yardımcı forvet olduğunu ne zaman görecek
10- ve terimin hatalarını kapatmak için kendisini attrıması

neresinden tutarsan tut bu maç terime yazar , 4 tane net pozisyonumuz var ve atamıyoruz inşallah terimden kurtulacağımız gün geelecek
Yazdıklarının çoğu terime yazmıyor ama.

Hala muslera sorunumuz diyen var..bu tipler zamaninda chedjouutis stoper diyen tarik camdali falan begenen tipler ....
En buyuk ama.en buyuk sorunumuz 6 numara bizim...iyo bir 6 olsa son golu yemezdik taylan izlrdi resmen ..hem de iki stoperimizde iyi oynarken..acin bu sene yedigimiz gollere bakin..hep 6 sikintisi...
2.olarak etkili hucim.hattimiz yok bitiremiyorux diagneyi kesmese ve duzenli oynasa veya muhammed ile cift oynatsaydi dun maci alirdik..

Bence hakemin, bilerek art niyetli yaptığı bir durum yoktu. Halil Umut Meler gayet iyi bir maç yönetti.

Maçın sonucunu etki eden birbirinin aynı üç pozisyon var, üçünde de söz konusu art niyetli yorumlamalari yapan hakem Yaşar Kemal Uğurlu'ydu.

Özil'in attığı gol öncesi faul.
Diagne'nin attığı gol.
Son dakikada Berkan'a yapılan faul.

Bence üç pozisyon için de devam kararı çıkmalıydi. Buradaki kahır eden olay, 1 ve 3'e devam diyip, Diagne'nin pozisyonuna faul denmesi.

Eğer o gol verilseydi, bence maç 3-4'e dahi giderdi.

Bu sebepten dolayı, yenilgi için boşu boşuna saha dışı sebepler aramaya gerek yok.

Haftalardır söylediğimiz, sokaktaki 5 yaşında çocuğun dahi bildiği "Halil tek forvet oynamamali" anlayışını bir kenara koyamadigimiz için, koskoca bir 60-70 dakikayı çöpe attık yine.

Halil'in çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünmekle beraber, bu görüşü savunuyorum. Halil'i mi oynatacaksin, Morutan'i kes, Feghouli'yi kes, gerekirse Kerem'i dahi kes ama Mustafa veya Diagne'den biri kesin olarak sahada kalmalı.

Forvetsiz takım mi olur?

Kotu oynamadik gayette 3-4 atabilecegimiz maci maglup bitirdik. Sorgulanmasi gereken yerler artik halilin tek forvet oynamamasi ya da hic oynamamasi gerekiyor. Ikincisi takimda kaliteli orta saha eksikligi cok bariz. Fener dahil tum takimlar orta sahada ezdi bizi.

kadroya kızamıyorum. Bu oyuncuları aldıran bir araya toplayan yönetim ve teknik heyet. Sorumlusu da onlar. duran toplar dünya futbolunda artık çok önemli noktada. Bizim kadar duran top kazanan büyük takımlar bunları gole çeviriyor. Biz yapamıyoruz malesef yapabilseydik 5 puan daha toplamış olurduk en azından.

Şans diye de bir şey yok btw. Sen 4 tane karşı karşıya pozisyonu atamadın, adamlar bir geldiler işi bitirdiler.

Taylan'in çok büyük bir pozisyon hatasından geldi gol bu arada.

Feghouli'nin karşı karşıya ilk pozisyonu

PVA'nin içeride bomboş kaleye atacak iki adam olmasına rağmen içeri ceviremediği top

Cicaldau'nun köşeye giden şutu

Yine Cicaldau'nun çizgiden çıkarılan topu

Keremin direkten dönen şutu

Diagne'nin karşı karşıya kaçırdığı pozisyon

Bakın bunlar penaltı gibi pozisyonlar. 6 tane inanılmaz net poziyon. Sen bunların 6'sini atma, 2'sini at.

FB'in neredeyse pozisyonu yok. Bir iki cılız şutları var. Muslera neredeyse yere yatmadı.

Son dakikada Taylan bey sırtını döndü adama, heriflerin en vasat topçusu çaprazdan vurdu, gol.

Bak bu şans değil, bitiricilik eksikliği ve bireysel savunma hatası.

Adamların altay, gustavo ve valencia gibi bana göre takımın en önemli isimleri yoktu.

Bunlara ek olarak sezon başından beri 11 oynayan osayi samuel ve szalai yedekti birisi oyuna dahi girmedi.

Kalede çaylak yedek kaleci, sağbekte ferdi ve sezon başından beri ilk kez 4'lü defans kurgusuyla başladılar.

50 bin taraftarın hayvan gibi bilet fiyatlarına rağmen gelmiş, destek vermiş kareografi yapılmış.

Rakip haftalardır maç kazanamıyor, moralmen bitik, bu maçı kaybetseler vitor gidecek, ali koç son maç istifaya çağırılmış.

Zaten ligde 9 puan geridesin sizden istenen sadece şu leş feneri yenmek. Çıkıp aslanlar gibi savaşacaksın gerekirse hakemi de yeneceksin.

Biz ne yapıyoruz, 16. dakikada öne geçiyorsun, taraftar çoşmuş, gidip mal gibi bir gol yiyorsun, rakip cesaretleniyor. Sonra 101 dk süren maçta adamlar son 15 dk 10 kişi oynuyor, bir de utanmadan gol yiyip yeniliyorsun.

Terim efendi her zamanki hatalarına bakmadan hakemle dalaşıyor atılıyor. Yanında koruması çipe filan komik şeyler bunlar rezillik başka bir şey değil.

Hakem ile ilgili görüşlerim, diagne pozisyonu faul bana göre zaten var çağırdı kendisi verdi golü normalde.

Berkan'ın itildiği pozisyonun sertlik derecesi diagne'ye göre bence bir tık daha hafif yani vermemesi büyütülecek bir durum değil.

Ayrıca berkanın ilk yarı eline çarpan top var mesela art niyetli hakem orda penaltıyı verir, berkanı 2.sarıdan atardı. 10 kişi ve 2-1 geriye düşerdik maç orada biterdi zaten.

Yine marcao sarı kartı varken ferdi'yi taç çizgisinin orda biçti 2.sarıdan atılabilirdi. Orada terim sarı gördü ortalık karıştı arada kaynadı.

Yine berkan sarısı varken çok sert müdahalelerde bulundu, atılabilirdi. Ayrıca tisserandın atıldığı pozisyonda kerem'e dokunmuyor bile, kerem abartılı düşmüş iyi yedirmiş hakeme haksız atılmış bence. Bir arkadaş mahsus attı devamında diagne'ye penaltı var filan yazmış ama orada fb defansı hakemin durdurduğunu görüyor ve müdahale etmiyorlar diagne'ye.

Yani herşeyi hakeme bağlamak ve terim'e hata bulmamak günü kurtarır geleceği asla.

Ne olursa olsun ben oynadığımız futbolu beğenmedim. Kaleye doğru dürüst şutumuz yok, bir ara fb daha iyiydi bizden savunma modundaydık resmen. Mesela ts olsaydı dün akşam çok rahat kazanırdı hatta alanya, hatay, konya bile.

Son düzenleme:
allahtan ben pek kafama takmiyorum artik bu sacma sapan seyleri

ft sagolsun son 3-4 senede beni iyice soguttu takimdan

milyon euro alan esekler kaybetti diye niye üzüleyim lan ben

bu zamana kadar her derbiyi ciddiye aldik da noldu

gidin ssporta üye olup premir ligi takip edin

en azindan ödediginiz paranin hakkini misli misli geri aliyorsunuz

sadece gsyi takip etmek insanda saglik sorunlarina yol acar ciddiyim bu konuda

bu sinir ve stressten uzuk tutun kendinizi

herşey konuşulabilir ancak bu maçın en kilit hatası halilin ileride tek başlaması oldu. defansın arasında kaybolduğu gibi hiç de top tutamadı.
feguiliyle başlama halili geri çek önde mustafayla başla veya cagneyle maç bizim. inatla halili tek forvet oynatıyor inatla.sonraki maça da aynı çıkarsa hiç şaşırmam.

Hâlâ acayip sinirliyim. Fenere yenildiğimiz için değil. Olur böyle şeyler. Biz yeneriz, onlar yener. Ama hakem denen o VAR'da ki şerefsizin maçı bu şekilde alıp haksız yere vermesi inanılmaz canımı sıktı.

Hadi bakalım şimdi de Halil Umut Meler'i savunmaya devam etsin buradaki bazı üyeler. Geçenlerde bir konu altına adını duyunca bile tüylerimin ürperdiğüni yazmıştım bu tetikçi için. "Size de hakem beğendiremiyoruz"a gelmişti konu.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Mesele Halil Umut Meler değil ki mesele VAR. Fener'in attığı golde faul olmasına rağmen VAR çağırmıyor ama Galatasaray'ın golünde aynı VAR çağırıyor. Fener'in attığı golde VAR çağırsa muhtemelen onuda iptal edecekti.

Üst Alt