SL 21/22 H:14 | Göztepe 1-1 Fenerbahçe | MS | 29 Kasım - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 21/22 H:14 | Göztepe 1-1 Fenerbahçe | MS | 29 Kasım

GS, fb, jk arasında bu saatten sonra anca KAÇACAK yarışı olur.
Sırf bunu dedirtmemek için ne kupalar ne şampiyonluklar yakıyoruz Ya Rabbim.
Akıl fikir....
Fatih Terim'in kovulmadigi yerde Vitor "Ben Terim'in 2 puan önündeyim, niye istifa edeyim?" diyordur muhtemelen. Sergen'e bir sans daha verdi BJK. Bizim yönetim bir hamle yapsa ikisi de teknik direktörüne 2 dakikada yol verir.

Fatih Terim'in kovulmadigi yerde Vitor "Ben Terim'in 2 puan önündeyim, niye istifa edeyim?" diyordur muhtemelen. Sergen'e bir sans daha verdi BJK. Bizim yönetim bir hamle yapsa ikisi de teknik direktörüne 2 dakikada yol verir.
Hepsinin zinciri birbirine bağlı.
Ağaoğlu da acaba önde olmasaydı, hakem konuşmama kararı alır mıydı.
İleride yarışa biri dahil olsa bu verdiği süreç kadar bile sessiz kalamaz.

Herkes halinden memnun. Bizim gibi taraflı olduğu halde tarafsız bakabilen ve gerçekten takımı için mücadele eden insanlar hariç.

Hepsinin zinciri birbirine bağlı.
Ağaoğlu da acaba önde olmasaydı, hakem konuşmama kararı alır mıydı.
İleride yarışa biri dahil olsa bu verdiği süreç kadar bile sessiz kalamaz.

Herkes halinden memnun. Bizim gibi taraflı olduğu halde tarafsız bakabilen ve gerçekten takımı için mücadele eden insanlar hariç.
Galatasaray cephesi: "Aman FB olmasin"

Fenerbahce cephesi: "Aman GS olmasin"

Diyor. Kendi puan kayiplarina üzüldügünden cok rakibin puan kaybettigine sevinirsen bir sene Basaksehir, bir sene Besiktas, 3. sene Trabzon sampiyon olur. Besiktas'in esamesi bu ikisi yokken okunuyordu. Bu sene 3'ü de yoklari oynayinca meydan Trabzon'a kaldi. Lig 2.si olan takima 10 puan fark atmislar. Hak ediyorlar.

Galatasaray cephesi: "Aman FB olmasin"

Fenerbahce cephesi: "Aman GS olmasin"

Diyor. Kendi puan kayiplarina üzüldügünden cok rakibin puan kaybettigine sevinirsen bir sene Basaksehir, bir sene Besiktas, 3. sene Trabzon sampiyon olur. Besiktas'in esamesi bu ikisi yokken okunuyordu. Bu sene 3'ü de yoklari oynayinca meydan Trabzon'a kaldi. Lig 2.si olan takima 10 puan fark atmislar. Hak ediyorlar.
Altına imzamı atıyorum ve böylelerinin GSli olduğuna inanamıyorum.
Bana ne fenerden, jkden, TSden...Onların kayıplarından.
Kendimize bakalım, ne yaptık, yapıyoruz üç senedir.

Taraftar da eskisi gibi değil bazı yerlerde katılıyorum da, şu denk geldiğimiz dönemde ekonomi bu haldeyken adamlar fbye yenildik öyle böyle hayat meyat maçında yanında oldu, koştu geldi, bu krizde, hastalık kaynarken destek oldu. Demek ki iyi olduğunnda herkes alkışlıyor işler kötü gidince eleştirince ama onlardan da kötüsü yok.

Şampiyon olamazsak bile şampiyon olacakmış gibi oynayalım istiyorum.
Geçen sene averaj ile kaybettik, hangi taraftarımız çıkıp taşkınlık yaptı.
Hakkını sadece taraftar aradı. Lafta ortamda Hatay, Billiong biz diyoruz da yönetimin bir mücadelesi var mı.
Yemin ediyorum rahmetli MCye yyapılanların onda biri BEye yapılmadı. Hala.
Bu da garip ve büyük haksızlık. X hoca olsa kovulurdu şimdiye.

Ben bu tür haksızlıklara gelemiyorum ve dünle yaşayamıyorum.
Terime en büyük zararı biz değil, sevenleri veriyor esasen.
O kadar çok haksız olduğu, yanlış yaptığı yerde bile savunuyorlar ki ben şahsen tüm saygımı yitirdim.
Sırf onlar sebebiyle...Geçmişi bile kül ettiler gözümde.
Adam dört sene rekorunu bu toz kondurmayan sevgileri sayesinde olamayarak hibe ederse bile şaşırmam.

Böyle olsun istemezdim ama oluyor. Kahroluyorum. AL ile ligin arasında bu kadar gece gündüz farkının sadece hakemler mi.
Ki geçen maç adam doğradı bizi. Marsilya kayrıldı. Skor sayesinde size mükemmel geliyor. Adamları eksilse beşlik oyun ve maçtı.
Lütfen ya, yapmayalım bunu kendimize. Hata ediyoruz. Çok büyük hata.

Altına imzamı atıyorum ve böylelerinin GSli olduğuna inanamıyorum.
Bana ne fenerden, jkden, TSden...Onların kayıplarından.
Kendimize bakalım, ne yaptık, yapıyoruz üç senedir.

Taraftar da eskisi gibi değil bazı yerlerde katılıyorum da, şu denk geldiğimiz dönemde ekonomi bu haldeyken adamlar fbye yenildik öyle böyle hayat meyat maçında yanında oldu, koştu geldi, bu krizde, hastalık kaynarken destek oldu. Demek ki iyi olduğunnda herkes alkışlıyor işler kötü gidince eleştirince ama onlardan da kötüsü yok.

Şampiyon olamazsak bile şampiyon olacakmış gibi oynayalım istiyorum.
Geçen sene averaj ile kaybettik, hangi taraftarımız çıkıp taşkınlık yaptı.
Hakkını sadece taraftar aradı. Lafta ortamda Hatay, Billiong biz diyoruz da yönetimin bir mücadelesi var mı.
Yemin ediyorum rahmetli MCye yyapılanların onda biri BEye yapılmadı. Hala.
Bu da garip ve büyük haksızlık. X hoca olsa kovulurdu şimdiye.

Ben bu tür haksızlıklara gelemiyorum ve dünle yaşayamıyorum.
Terime en büyük zararı biz değil, sevenleri veriyor esasen.
O kadar çok haksız olduğu, yanlış yaptığı yerde bile savunuyorlar ki ben şahsen tüm saygımı yitirdim.
Sırf onlar sebebiyle...Geçmişi bile kül ettiler gözümde.
Adam dört sene rekorunu bu toz kondurmayan sevgileri sayesinde olamayarak hibe ederse bile şaşırmam.

Böyle olsun istemezdim ama oluyor. Kahroluyorum. AL ile ligin arasında bu kadar gece gündüz farkının sadece hakemler mi.
Ki geçen maç adam doğradı bizi. Marsilya kayrıldı. Skor sayesinde size mükemmel geliyor. Adamları eksilse beşlik oyun ve maçtı.
Lütfen ya, yapmayalım bunu kendimize. Hata ediyoruz. Çok büyük hata.
Sana hic bir fayda saglamamis oyuncularda ve uyku getiren tehlikeli bölgelerde isabetsiz pas futbolunda israr edersen sonuclarina katlanirsin maalesef. Babel bu takima ne vermis de ilk 11 basliyor? Halil oyuna giriyor ki bu adamin dogru dürüst golü yok. Bi tane kaleci hatasiyla uyduruktan bir golü var. Cicaldau ön tarafta etkiliyken Berkan kenara geldikten sonra tekrar arkaya atiliyor ve ceza sahasina giren oyuncu 1 kisi azaliyor. Ofsayt olan bir pozisyonu degerlendiremedi diye Van Aanholt'u cikarip Ömer Bayram'i aliyor.

Rotasyon yapacaksan ilk 45 dakikadan maci bitirip ikinci yari yedekleri alirsin. Mustafa ve Morutan rotasyona mi takildi? 4 oyuncumuzdan 2'soi bunlar ama ne hikmetse sürekli bunlar kesik yiyor.

6 ay sonra gidecek diye bekledigimiz Fegler Babeller seni kurtarir mi?

Kayseri, Kasimpasa ve Malatya maclarinin hic bir sekilde izahi yok.

Marcao, Kerem ve Berkan 3'ü anca bu kadarini yapabiliyor. Bu 3 oyuncunun performansi bile 2.yapmaya yetiyor aslinda ama sen kadroyu hic kullanamiyorsun.

Sezona iyi baslayan Vitor Pereira'nin yaptigi sacma isler de Terim kadar olmasa bile göze batiyor. Hic bir sekilde kadro istikrari yok.

Sana hic bir fayda saglamamis oyuncularda ve uyku getiren tehlikeli bölgelerde isabetsiz pas futbolunda israr edersen sonuclarina katlanirsin maalesef. Babel bu takima ne vermis de ilk 11 basliyor? Halil oyuna giriyor ki bu adamin dogru dürüst golü yok. Bi tane kaleci hatasiyla uyduruktan bir golü var. Cicaldau ön tarafta etkiliyken Berkan kenara geldikten sonra tekrar arkaya atiliyor ve ceza sahasina giren oyuncu 1 kisi azaliyor. Ofsayt olan bir pozisyonu degerlendiremedi diye Van Aanholt'u cikarip Ömer Bayram'i aliyor.

Rotasyon yapacaksan ilk 45 dakikadan maci bitirip ikinci yari yedekleri alirsin. Mustafa ve Morutan rotasyona mi takildi? 4 oyuncumuzdan 2'soi bunlar ama ne hikmetse sürekli bunlar kesik yiyor.

6 ay sonra gidecek diye bekledigimiz Fegler Babeller seni kurtarir mi?

Kayseri, Kasimpasa ve Malatya maclarinin hic bir sekilde izahi yok.

Marcao, Kerem ve Berkan 3'ü anca bu kadarini yapabiliyor. Bu 3 oyuncunun performansi bile 2.yapmaya yetiyor aslinda ama sen kadroyu hic kullanamiyorsun.

Sezona iyi baslayan Vitor Pereira'nin yaptigi sacma isler de Terim kadar olmasa bile göze batiyor. Hic bir sekilde kadro istikrari yok.
Bana kalırsa, planlama da bile hata yaptık. Bu kadar hızlı şekilde gençleşmek ancak başarısızlıklarına kılıf olurdu ve Terim ile Elmas bunu kullandı. Yoksa ffp olayı da yokken biraz daha acele etmeden üç beş isimle, yavaş yavaş gençleşme işi daha mantıklıydı. Hele de şampiyon olmayan, iki sene kupa almayan ekip için. Dikkat ederseniz söylemleri de bu yönde. Üç sene kredi demek, başarısız olursak sebebi ben değilim, genç kadro, sabredeceğiz. Tarafta alaydın geçen sene şampiyonluğu zaten gösterirdi. Ekonomi ortamı malum, nereye sabır ediyorsun. Ligde başarısız bir sezon geçiren ekipten kim, neden, ne amaçla toplu alsın. AL evet bir vitrin ama ligde bu işin süsü. Süsleyip satacağına, değerinin altında gidecek adamlar. Kimler mi, Kerem ve Marcao. Şu an iyi para edecek iki topçumuz ama asla 12lerin üzerine bile çıkamayız. Ardayı bile parlayan döneminde peyder peyder taksitle okuttuk. Pazarlamada oldukça kötü olan bir kulüp için başarısızlık durumunda on beş,yirmiler hayal.

Bir takım düşünün üç sene Taylan'a bel bağlıyor. Luyi ile uzatıyor, hani şu geçen sene bjk maçı ile iki pozisyonda ipinini çektiğimiz adamla... Yaz boyu gedson bekliyoruz. İdareten alınan çocuk yok ortalarda. Sorgulanmıyor. Çok istenip alınan Aytaç, Rize ile papaz olunan Oğulcan, üstüne para vererek gönderdiğimiz Falcao, hatta iptal olmasa son anda en skorer olan oyuncunuz Mohayı çıkarın bugün küme düşme hattında idik.
Boey almışlar, Falcao kadar yangın yok. Hayırdır, nerede bu adam. Nerede şefaflık. Açıklama bile yok yahu. Üç, beş hafta diye her hafta geçiştirilen kulak dolması, tahmini şeyler var.

Eleştirilerimizde tek mantıksız şey varsa evet varsın ben en büyük düşman olayım.
Hangisi yalan dediklerimin, dediklerimizin.

Halil, Cagne zaten tam bir forvet değil. Bunlar ama Kerem ve Mohayı cidden destekleyecek kadar mücadele edecek adamlar.
Ama son vuruşları onlardan vasat, kötü. Ama bakıyorsunuz dediğiniz gibi MO yedek.
Asist ve zeka yönünden çok beğendiğim Moru öyle.
Birini aldırcak, birini aldırmak için yapmadığını bırakmadı ama hep kesik yediler.
Suçları da potansiyelleri olması. Ben böyle ortamda neye destek vereyim.
Babel ve Feg gidecek diyoruz da inanın sözleşme yenilerlerse ben şaşırmam.
Hiç güvenmiyorum. Ve FTnin feg ile sözleri bu tezimi desteklememe sebep oluyor.
Aynı adam geçen sene çıkıp iki maç oynasa Falcao ile beraber şampiyonduk. Affedemiyorum bunları.

Bana kalırsa, planlama da bile hata yaptık. Bu kadar hızlı şekilde gençleşmek ancak başarısızlıklarına kılıf olurdu ve Terim ile Elmas bunu kullandı. Yoksa ffp olayı da yokken biraz daha acele etmeden üç beş isimle, yavaş yavaş gençleşme işi daha mantıklıydı. Hele de şampiyon olmayan, iki sene kupa almayan ekip için. Dikkat ederseniz söylemleri de bu yönde. Üç sene kredi demek, başarısız olursak sebebi ben değilim, genç kadro, sabredeceğiz. Tarafta alaydın geçen sene şampiyonluğu zaten gösterirdi. Ekonomi ortamı malum, nereye sabır ediyorsun. Ligde başarısız bir sezon geçiren ekipten kim, neden, ne amaçla toplu alsın. AL evet bir vitrin ama ligde bu işin süsü. Süsleyip satacağına, değerinin altında gidecek adamlar. Kimler mi, Kerem ve Marcao. Şu an iyi para edecek iki topçumuz ama asla 12lerin üzerine bile çıkamayız. Ardayı bile parlayan döneminde peyder peyder taksitle okuttuk. Pazarlamada oldukça kötü olan bir kulüp için başarısızlık durumunda on beş,yirmiler hayal.

Bir takım düşünün üç sene Taylan'a bel bağlıyor. Luyi ile uzatıyor, hani şu geçen sene bjk maçı ile iki pozisyonda ipinini çektiğimiz adamla... Yaz boyu gedson bekliyoruz. İdareten alınan çocuk yok ortalarda. Sorgulanmıyor. Çok istenip alınan Aytaç, Rize ile papaz olunan Oğulcan, üstüne para vererek gönderdiğimiz Falcao, hatta iptal olmasa son anda en skorer olan oyuncunuz Mohayı çıkarın bugün küme düşme hattında idik.
Boey almışlar, Falcao kadar yangın yok. Hayırdır, nerede bu adam. Nerede şefaflık. Açıklama bile yok yahu. Üç, beş hafta diye her hafta geçiştirilen kulak dolması, tahmini şeyler var.

Eleştirilerimizde tek mantıksız şey varsa evet varsın ben en büyük düşman olayım.
Hangisi yalan dediklerimin, dediklerimizin.

Halil, Cagne zaten tam bir forvet değil. Bunlar ama Kerem ve Mohayı cidden destekleyecek kadar mücadele edecek adamlar.
Ama son vuruşları onlardan vasat, kötü. Ama bakıyorsunuz dediğiniz gibi MO yedek.
Asist ve zeka yönünden çok beğendiğim Moru öyle.
Birini aldırcak, birini aldırmak için yapmadığını bırakmadı ama hep kesik yediler.
Suçları da potansiyelleri olması. Ben böyle ortamda neye destek vereyim.
Babel ve Feg gidecek diyoruz da inanın sözleşme yenilerlerse ben şaşırmam.
Hiç güvenmiyorum. Ve FTnin feg ile sözleri bu tezimi desteklememe sebep oluyor.
Aynı adam geçen sene çıkıp iki maç oynasa Falcao ile beraber şampiyonduk. Affedemiyorum bunları.
Kadro planlamasini yapamayan 2 kisi göster desen akla 1 Fatih Terim 2 Ali Koc yönetimi gelir son yillarda. Bu iksinin yaptigi hatalari daha önce bu kadar belirgin bir sekilde yapip bu kadar uzun süre görevde kalan kimse yoktur. Hep ayni tip orta sahalari dolduran Fener'in bir tane net golcüsü yok mesela. 2 tane adam akilli beki yok. Skorer kanat oyuncusu olmadigi icin rahatlikla kolay maclarda Ferdi ve Osayi gibi caliskan ama etkisiz elemanlar bek oynatabiliyorlar. Oyuncularin yeriyle sürekli oynuyorlar.

Bizimki de ayni. Sürekli macera ariyor. Halil'in tek forvetlik biri olmadigini Stefan Kuntz 2 antrenmanda cözdü. Bizimki 2 mac öncesine kadar hala Halil'i tek oynatiyordu. Derbiyi kaybettik ama canin sagolsun hocam..

Genclesme olayina gelirsek takimin en tecrübeli oyunculari en kötü performansi gösteren oyuncular. Muslera 2 mac öncesine kadar yerlerde sürünüyordu. Yedlin, Aanholt kötü. Feghouli güvenilmez bir oyuncu. Babel desen ölmüs aglayani yok. Sahaya "akil" koymasini beklenen adamlarin fark yarattigi yok.

0-0 biten ve tüm ihtiyarlarin oynatildigi bir mac vardi (Genclerbirligi olabilir), bazi oyuncular bundan sonra yedek bile olmayacak belli ki diyordu. Dönüp dolasip Babel ve Feghouli'ye geliyor. 1 gol atan hop ilk 11. Tercihlerinin arkasinda dursa 2-3 mac sabit 11 cikarir ama 45'de 2-3 degisiklik yapmadan takim bir sey yapamiyorsa oturup düsünmesi lazim 3 senedir niye böyleyiz diye.

437 dakika oynayip 4 gol atmis Mustafa
566 dakika oynayip 3 gol 2 asist yapmis Morutan

Oynatilmazken hala ne idügü belirsiz adamlar forma giyiyor ilk 11 düzeyinde.

Kadro planlamasini yapamayan 2 kisi göster desen akla 1 Fatih Terim 2 Ali Koc yönetimi gelir son yillarda. Bu iksinin yaptigi hatalari daha önce bu kadar belirgin bir sekilde yapip bu kadar uzun süre görevde kalan kimse yoktur. Hep ayni tip orta sahalari dolduran Fener'in bir tane net golcüsü yok mesela. 2 tane adam akilli beki yok. Skorer kanat oyuncusu olmadigi icin rahatlikla kolay maclarda Ferdi ve Osayi gibi caliskan ama etkisiz elemanlar bek oynatabiliyorlar. Oyuncularin yeriyle sürekli oynuyorlar.

Bizimki de ayni. Sürekli macera ariyor. Halil'in tek forvetlik biri olmadigini Stefan Kuntz 2 antrenmanda cözdü. Bizimki 2 mac öncesine kadar hala Halil'i tek oynatiyordu. Derbiyi kaybettik ama canin sagolsun hocam..

Genclesme olayina gelirsek takimin en tecrübeli oyunculari en kötü performansi gösteren oyuncular. Muslera 2 mac öncesine kadar yerlerde sürünüyordu. Yedlin, Aanholt kötü. Feghouli güvenilmez bir oyuncu. Babel desen ölmüs aglayani yok. Sahaya "akil" koymasini beklenen adamlarin fark yarattigi yok.

0-0 biten ve tüm ihtiyarlarin oynatildigi bir mac vardi (Genclerbirligi olabilir), bazi oyuncular bundan sonra yedek bile olmayacak belli ki diyordu. Dönüp dolasip Babel ve Feghouli'ye geliyor. 1 gol atan hop ilk 11. Tercihlerinin arkasinda dursa 2-3 mac sabit 11 cikarir ama 45'de 2-3 degisiklik yapmadan takim bir sey yapamiyorsa oturup düsünmesi lazim 3 senedir niye böyleyiz diye.

437 dakika oynayip 4 gol atmis Mustafa
566 dakika oynayip 3 gol 2 asist yapmis Morutan

Oynatilmazken hala ne idügü belirsiz adamlar forma giyiyor ilk 11 düzeyinde.
Gençleşmeden kastım yanlış olmasın, misal Nelsson, Moru ve Cica yeterli olabilirdi. Bir de Gedson gelseydi kafiydi. Bunların yanına net bir golcü sorunumuz var madem, sağlam isim yapmış bir golcü alınıp, Cagne pazarlanabilirdi. Halili de MTdeki gibi destekleyici kullanırsın ki Kerem o olunca çok dikkat ediyorum daha verimli performans gösteriyor, iyi anlaşıyorlar biz de bu sorunu yenebilirdik.

fbde orta saha bolluğu evlere şenlik zaten. Israrla forvet konusunu eksikliğini görmüyorlar.
Açıkçası biraz akıllı biri olsa ilk yapacağı şey bu alanı doldurmak olmalıydı.
İrfanı karakter olarak sevmesem de şu an o alanı kaldıran bir adam. Mesut bile haybeye yani.
Defans hattı geçen seneye göre gerilemiş durumda. Bizim Muslera kadar bu sene Altay ve Ersin de acayip formsuz.
Tek artıları o bölgenin yerli ve genç olması. Bizde de bu ortam yok. Bakın ikinci, üçüncü lig kaleci kıstasındaki çocuğu, Berki biz geçemedik.
Göztepe kadar bile olamadık. Baskılı oynasak da sonuç getirecek adamın sahada yoksa işte sonuç bu olur.
En iyi adamımız dediğimiz Marcao o kadar yıprandı ki asla yemeyeceği çalımı yeyip golün gelmesine vesile olan pozisyon başlangıcında kaldı. Korktum şahsen, Luyi gibi kabak ona patlayacak diye. Cica biraz serbest kalmalı bizde misal. Bıraksak İrfandan fazla katkı verecek adamı gereksiz baskı altına alarak boğuyoruz. Biz buna şey diyelim, gezenti orta saha. Al ver kaç adamı. Bu da, Moru da öyle. Topla çok oynandı mı bir verim alamazsın ve adam hayalletten öteye geçemez. Kerem olmasa ileri uçta yanmışız zaten. Ama bazen onu da sağ sol şeyinden kaybediyoruz. Çocuk bir bakıyorum sahada ama yok yani. Kadroyu doğru kullanmanın önemi diyebiliriz. Vaktinde rostasyon ve değişiklik işini öğrenemedik, tam beş hakkımız varken misal üçlerde bıraktık, sabaha kadar gol atmayacak kadroda elindeki yaratıcı adamların belli, Kerem, Moru, Moha ile önce sonuca gidecek skoru alıp sonra onları dinlendirmeyi öğrenemedik. Korneri ön direğe, birinin kafasına kesmeyi beceremedik. Sıfırdan kaleyi görmemize rağmen doğru düzgün vuramadık. Kaleciyle karşı karşılarda çok iç içe girip üzerine vurmaktan vazgeçemedik. Penaltıcımızı belirleyemedik. Mohaya jk maçında en çok kızanlardan biriyim ancak onu psikolojik adı altında kendini kötü hissettirip gol atmam gerek paniğine kaptıranın, bunu içten içe bencilleştirenin hiç mi suçu yok. Kendini taraftara ispatlamak istemesi kadar doğal bir şey yok. Sen geçen sene kaçırdığı halde, Denizli gibi önemli maçta attıran adamsın, neden adamı yem ediyorsun. Aynı kişi, benzer durum, yine önem arz eden bir maç ama farklı üslup. Sonra taktı deyince suçluyuz. Takıyor işte, ortada.

Üst Alt