⚽ SL 21/22 H:28 | Konyaspor 2-0 Galatasaray | MS | 5 Mart - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:28 | Konyaspor 2-0 Galatasaray | MS | 5 Mart

hoca 4-4-2 nin mesajını vermiş

İçerdeki maçlarda oynamalılar ,torent geçen maç bahsetti ,rakip stoperler rahatlıkla oyun oynayabildiler diye,çift forvet olduğun zaman ve hele ki muhammed gibi top indirecek forvetinde varsa zaten rakip stoperleri sırtına alırsın gomis ve muhammedle ,top yaptırmazssın hatta önde çok daha güçlü baskı yapabilirsin rakibin ön liberosunuda çakılı oynattığın gibi düzgün baskıyla köprü görevini yapmasınıda engellersin ve rakip uzaklaştırmak istediği çoğu top duvara çarpıp geri gelmesi gibi bişey yaşar,birde özellikle çok karambol pozisyon oluşur lehine ve kanat oyuncuların forvetlerin rakip stoperleri sırtına almasıyla çok daha rahat şut olsun ikiye bir olsun pozisyonlar elde edebilirler.işin özgüven yanıda var takıma hoca siz güçlü oyuncuların oluşturduğu bi takımsınız ,size sürekli rakibi ezerek bol gol atmak yakışır mesajıda verilmiiş olur.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mutlu olduğum bi konu var ,malum takımla ilgili maç başlığında gündüz bi msj yazmıştım,bizim artık beklerimizdende orta sahamızdaki oyuncularımızdanda stoperlerimizdende gol katkısı almamız lazım,nelsonla geçen maç aldık devam edilmeli buna marcaoda katılmalı.bugün bek oyuncumuz iki tane gol attı.güzel denk geldi mesajıma.

Takımda pozitif noktaları yazmak istiyorum ve bunda teknik ekibin tümünün payı yok dersem ben vicdanen rahat etmem yalan söylemiş olduğumu hissederim.tekrar vurgulayayım teknik ekibin tümünün etkisi var başarıda

1)kondisyon konusunda ciddi fark var eskiye oranla

2)geriye düşüldü son iki maç ve dönüş sağlandı,bunun bi kilit noktası kondisyonun düzgünse yapmak istediğin şeyleri yapabildiğini görürsün ve bu da sana hırs ,başarabileceğine dair inancı getirir ,ikinci nokta maç kazanırsın geriye bile düşseen bu da sana futbol oynamaktan zevk almaya başlamanı bi sonraki maç gelsede oynasak ,yarın antrenmanda daha iyi napabilirim neleri düzeltebilirim iştahını arzusunu oluşturu

3)takımda duran toplarda etkinliğimizin oluştuğunu yazmıştık ,gelişen diğer konu bek oyuncusundan skor almamız ,geçen maçtada stoperimizden almamız,ayrıca gerçekten çalışılmış şekilde hücum yapıyoruz

4)bi sistem var ve oturmaya başlıyor sadece daha çok çalışılması pratik yapılması lazım,oyuncular artık belli bi düzende duruyorlar bi düzen içinde oynuyorlar ama bazı oyuncuların taylan berkan v.s tam yeterli olamamasının sıkıntısını yaşıyoruz ve birde hücum yaparken final paslarında şiddeti ve bazende iletişim sıkıntısından dolayı etkisiz oluyoruz,onunda çözüleceğine inanıyorum ,belki taylan berkan maç kazanıldıkça daha özgüvenli daha rahat kafayla oynarlar.

5) hoca gomisi yedeğe çekip son iki maçtır 11 de muhammedi oynatıyorsa pva oynatmayı seçtiyse
Bence boey hala kendini bulamadığı için kesmiş olmalı,boey çok iyi bi bek ama çok uzun süre sakatlıktan dolayı oynamadı,gedson maç yapmadı ama sağlam antrenman yapmış diye sırıtmadı,boey bide üstüne koronada oldu ,e zaten takıma katıldığında takımın kondisyonu kötüydü boey takımında gerisinde bi kondisyon sahibi olduğundan çok sırıtttı.boey düzelsin takımın bence banko oyuncusu olduğunu torent düşünecektir.

Takım iyi yolda görünüyor,bakalım neler olacak kısmet olursa görürüz

Zor maç ama yeneceğimizi düşünüyorum

En kötü ihtimal beraberlik bence

Ayrıca Torrent efendi lütfen Taylan'ı oynatma loo

Pena
Omar Nelsson Marcao PvA
Çikaldau Pulgar Berkan
Emre Muhammed Kerem​

İkinci yarı duruma göre Gomis, kadroda olursa Morutan, Boey, Fegülü, Babel.

Bu maçı da almamız lazım. Rize maçı öncesi söylediğimi söyleyeyim. Umarım Konya lıların zaman geçirip bizi deli edeceği bir maç olmaz.

Takımda pozitif noktaları yazmak istiyorum ve bunda teknik ekibin tümünün payı yok dersem ben vicdanen rahat etmem yalan söylemiş olduğumu hissederim.tekrar vurgulayayım teknik ekibin tümünün etkisi var başarıda

1)kondisyon konusunda ciddi fark var eskiye oranla
Takımda 1 ay öncesine oranla ciddi kondisyon farkı olduğuna bende katılıyorum en bariz örneği Hatay deplasmanında 70'den sonra bizimkiler dili dışarda gezerken son 2 maçtır aynı dakikalar da çok daha enerjik duruyoruz hatta maçı bir şekilde çeviriyoruz sadece maçın içinde çok hata yapıyoruz ve tek kötü yanı hiçbir şekilde pres organizasyonumuz yok yani karmaşık pres yapıyoruz rakip 1-2 pasla boşluğu bulabiliyor topu çok hızlı kapsak bu kadar fazla yorulmayıp rakip kaleye doğru enerjiyi harcayabiliriz.

Konya ve Beşiktaş maçları ciddi ölçü olacak önceden futbolcularda baskı olduğu söyleniyordu şimdi baskı kalmamıştır kazanılması gereken 2 maçta kazanıldı bundan sonra ki maçlarda üzerlerinde baskı olmadan nasıl oynayacağımızı takip etmek gerekiyor.

Hoca rotasyon dan bahsediyor veya daha dogrusu rakibe göre kadro cikariyor

Konyaspor genel de 4-2-3-1 oynuyor yani bu dizilise 4-3-3’le karsilik verir torrent

Pena
Omar Nelsson Marcao Pva
Berkan Taylan Cicaldau
Babel Gomis Kerem

Bunu bekliyorum

Hoca rotasyon dan bahsediyor veya daha dogrusu rakibe göre kadro cikariyor

Konyaspor genel de 4-2-3-1 oynuyor yani bu dizilise 4-3-3’le karsilik verir torrent

Pena
Omar Nelsson Marcao Pva
Berkan Taylan Cicaldau
Babel Gomis Kerem

Bunu bekliyorum
Bence Erick vakti geldi, Taylan ve Berkan ikisi bu deplasman da ezilir rakip zaten basıyor Taylan her an hata yapmaya müsait olacak o yüzden maça kadar Erick'i hazırlarlar Taylan kesilir Mohamed kesilir Erick ve Gomis 11 başlar.

Takımda 1 ay öncesine oranla ciddi kondisyon farkı olduğuna bende katılıyorum en bariz örneği Hatay deplasmanında 70'den sonra bizimkiler dili dışarda gezerken son 2 maçtır aynı dakikalar da çok daha enerjik duruyoruz hatta maçı bir şekilde çeviriyoruz sadece maçın içinde çok hata yapıyoruz ve tek kötü yanı hiçbir şekilde pres organizasyonumuz yok yani karmaşık pres yapıyoruz rakip 1-2 pasla boşluğu bulabiliyor topu çok hızlı kapsak bu kadar fazla yorulmayıp rakip kaleye doğru enerjiyi harcayabiliriz.

Konya ve Beşiktaş maçları ciddi ölçü olacak önceden futbolcularda baskı olduğu söyleniyordu şimdi baskı kalmamıştır kazanılması gereken 2 maçta kazanıldı bundan sonra ki maçlarda üzerlerinde baskı olmadan nasıl oynayacağımızı takip etmek gerekiyor.

Oyunculardan kaynaklı olabilir press olayı tamamiyle oyuncunun davranışıdır,bu sene şu şikayet çok oldu oyuncularımız tarafından,basınca her top kapmamıza faul çalıyorlar rakip lehine,itiraz ettiğimizde hakemler kaba sözlerle tepki veriyorlar,belki hala o düşünce devam ediyordur,mesela bi örnek vereyim bu akşam gedson özellikle gedson çok fazla koftiden faul aldı,kendini yere attığı oscarlık durumları vardı,yısuf diye bi oyuncuda bi kaç aldığı faul alakasızdı ,ve 5-6 sarı kartla maç bitirdik.yoksa basarsın alırsın veya rakibi tehlikeli pas atmasını engellersin.bilmiyorum belki sunduğum bahane doğruda olmayabilir ama gözlemim bu şekilde

Bence Erick vakti geldi, Taylan ve Berkan ikisi bu deplasman da ezilir rakip zaten basıyor Taylan her an hata yapmaya müsait olacak o yüzden maça kadar Erick'i hazırlarlar Taylan kesilir Mohamed kesilir Erick ve Gomis 11 başlar.

Muhammed bence 11 devam edilmeli ve değişiklik gomis muhammed olmamalı aksine 2 forvete dönmeliyiz.mısır mili takımı hocası her maç 11 de muhammedi oynatırdı rakibi yorar sonra trezege felanla maçı alırdı,salah mesela en iyi anlaştığım forvet muhammed demiş ,salaha alan açıyordu ve muhammed ben kaç defa denk geldim savunma yapıyordu top alıp dağıtıyordu ,hatta yanlış anımsamıyorsam burda bi kaç renktaş orta saha oynatalım demişti.

Pulgar konusunda taylan yerine oynatılması iyi olurdu.

Üst Alt