ŞL 21/22 Son 16 M:1 | Inter 0-2 Liverpool | MS | 16 Şubat | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 21/22 Son 16 M:1 | Inter 0-2 Liverpool | MS | 16 Şubat

liverpool gorece olarak son maclar ozelinde intere nazaran daha rahat bir fikstur yasadi...

ornk;
liverpool vs cardiff
vs leicester
@ burnley maclarindan 3 er puan cikararak inter karsisina cikiyor...

inter tarafi ise cok zorlu bir fikstur maratonundan cikarak bu versusa cikiyor...

inter vs milan 1-2
vs roma 2-0
@ napoli 1-1 lik sonuclarin ardindan liverpool mucadelesine cikacak...
inter maclarinda dikkatimi ceken nokta , bu maclar ozelinde cesitli rotasyonlar yapmasi idi..
misal roma macinda *hakan 11 baslamadi macin son 5 dakikasinda forma giydi... keza dumfries ve ,de vrij de 5 dakika sure aldilar....

olmasi gereken rotasyonlari yaptilar kanaatindeyim... yine de bu eslesmede genelde x bir ingiliz takimi karsisinda kondisyon ve fizik olarak diri kalmak zor olur hangi ligin takimi olursaniz olun, ingilizler versuslarda kondisyon ve fizik durumu denkleminde bayagi onde oluyorlar eslesme_mac sonuclarindan bagimsiz...

inter bu minvalde nasil bir durus ve tepki sunacak tarafim adina merak edilesi...
yarin mac saatine yakin, nacizane bir iki sey karalamak isterim,olasi 11ler ve versuslara yonelik..

guzel bir eslesme olacak... liverpool eslesmede favori konumda genel goruntude,..yine de futbolun bilinmeyen denklemine saygi duyarak ,belki turu gecen taraf inter tarafi olur 'kim bilir...

bir nevi italya versus almanya hocalar satranc mucadelesi oalrakta bakilabilri bu versus...

guzel renkli, sportmence gecen - ve de de bol gollerin oldugu bir mucadele izletmeleri temennisiyle...

Bastoni ve Barella'nin yerini doldurabilecek oyunculari yok. Zorda kalmadikca oynatmadigi 2 oyuncuyu sahaya sürmesi gerekecek.

Porto, Milan ve Atletico deplasmanlarinda kazanan Liverpool'dan iyi oyun bekliyorum. Kadroda eksik yok.

exxen maçı yayınlamayı becerebilirse izleriz insallah. psg real maçının bir kısmına bakamadım. baktığımız yerlerde de fransız alman spikerler girdi araya.

FLoXJxAXIAERTXZ

Bastoni ve Barella'nin yerini doldurabilecek oyunculari yok. Zorda kalmadikca oynatmadigi 2 oyuncuyu sahaya sürmesi gerekecek.

Porto, Milan ve Atletico deplasmanlarinda kazanan Liverpool'dan iyi oyun bekliyorum. Kadroda eksik yok.

ogrendigim kadariyla *bastoni sakatliktan donmus, macta yer alacakmis. donusu onemli bir kazanc inter adina...
*barella 'nin cezali olmasi bu mac ozelinde etkiler, fakat rovansta olmasi, kendileri adina pozitif kritik denklem olacaktir.

diger yandan, barella yerine
inzaghi donemi izledigim inter maclarinda *vidal yer aliyordu. buyuk ihtimal yine kendisi oynayacaktir diye dusunuyorum.

correa nin sakatliktan dolayi olmayisi kotu oldu. oldukca begendigim bir oyuncu, x faktor olabilirdi bu aksam...

ingiliz kulupleri bu arena da olmasi gerektigi gibi oynuyor. fizik kondisyon ,saha parselleme ,rakibi kilitleme, gereken skor alma gibi gibi noktalarda diger ulkelere gore ondeler kanimca...

yine de , dunya futbolunda taktiksel oyunun en uzun suredir en saglikli ve guclu uygulandigi lig olan serie a 'nin son sampiyonu ile oynayacaklar, her skora acik bir eslesme...

liverpool'un kanimca bu versusta en buyuk avantaji, bu arena da son yillarda oldukca dominant ve tepelerde geziniyor olmasi....

gecmiste milan versus liverpool eslesmeleri lezizi olurdu ozellikle 2005 ,2006 final maclari kulttur bu denklemde.

inter'in bu arena da bu yil en azindan gruptan cikma dusuncesi var idi, bunu basardilar,, dolayisiyla burdan sonra alacaklari turlar net olarak hocaya yazar benim gozlemimde.

onceki donemlerde conte ile gruplardan cikamiyorlardi. dolayisiyla bu sezon bu cizgi nin disina cikarak turlara kaldilar. olaki liverpool'u elediler, kanimca sezonun surprizi olur iki takimin son yillardaki sampiyonlar ligi istatistikleri denkleminde...

hakan 'in performansini asiri merak ediyorum bu versusta...

dzeko versus salah... iki eski dost, roma doneminden....
dzeko nun liverpool versuslarinda 3 kez ust uste golu bulunuyor,,bugun 4. gole ulasir mi bekleyip gormeli...

inter kanimca soyle bir 11le cikacaktir :
kalede Handanovic;
Dumfries, Skriniar, De Vrij, Bastoni;
Vidal, Brozovic, Calhanoglu, Perisic;
Dzeko, Lautaro Martinez

liverpool tarafi ise:
kalede Alisson;
Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson;
Henderson, Fabinho, Thiago;
Salah, Diogo Jota, Mané

her iki takim en son 2007/2008 son 16 turunda karsilasmislardi...
liverpool ilk maci deplasmanda 1-0 rovansi ise 2-0 kazanarak turlamisti.....

hafizam yaniltmiyorsa * ilk macta interli burdisso 2.yarinin baslarinda (49,50.dakikalar olmasi lazim) cift saridan kirmizi kart gormesi maca buyuk etki etmisti, akabinde liverpool 60larda *torres ile golu bulup tur icin buyuk avantaj elde etmisti...

inter yedeklerinde bu macta o donem figo, maniche, crespo gibi oyuncular vardi...

bu aksama son olarak donersek;

hocalarin satranc gosterisini izliyecegiz bir anlamda...
italyan hocalar hafife alinmamali , inzaghi bu minvalde benim adima iyi orneklerden.....

inter en azindan bugun gol yemeden maci bitirmeli, onceki(2007/08) versusta yaptigi gibi 1-0 ilk maci verip rovansa cikmamali,tur icin umutlu olmak istiyorsa....

iyi seyirler hepimize...

Widal oynarsa kırmızı yer mi acab

inter kariyerinde yanilmiyosam 60a yakin mac oynadi. 1 kirmizi gormustu...
ondan once barcelona kariyerinde hafizam yaniltmiyosa 100e yakin mac oynamis 1 kirmizi gormustu..
daha once bayern seruveninde 100den fazla galiba 130 civari olacak -mac oynayip yine tek kirmizi gormus bir oyuncu,,

bu minvalde baktigim vakit, kirmizi dan ziyade sari gormesi daha olagan...

11ler aciklandi.
vidal 11 de
bastoni de yetismis maca
bekledigim durumdu bu iki oyuncu ozelinde...

inter 352 ile cikacak
liverpool 433
liverpool da henderson hafif sakatliktan dolayi yedekte baslayacak...

orta saha versuslarinda kanimca ibre inter den yana..
vidal, brozovic,hakan uclusu
versus
thiago,fabinho,elliot uclusu...

defansta inter mutlak dikkatli olmali, affetmeyen bir 3lu var liverpool tarafinda...ozellikle *jota cok formda son donemde...

inter seyirci ile iyi yuklenecektir. duran toplar en buyuk avantajlari olacagini dusunuyorum kendileri adina...
hakan
yedeklerden girecek dimarco bu anlamda italya liginin en iyileri benim adima...

bu eslesme de hangi taraf tur atlarsa memnun olurum. her iki takimi da begenen bir futbolseverim.
yine de gonlum hakan dan dolayi inter den yana......

iyi seyirler

Üst Alt