ŞL 21/22 YF M:1 | Liverpool 2-0 Villarreal | MS | 27 Nisan | TV 8,5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 21/22 YF M:1 | Liverpool 2-0 Villarreal | MS | 27 Nisan | TV 8,5

1649783399290.png

1649783410720.png
1649783414234.png
1649161275010.png

1649783434379.png

2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Final 1. Maç
Liverpool - Villarreal
Anfield Road
27 Nisan 2022
22:00

1650982352219.png

Villarreal ateş gibi takım liverpool bazen sapıtıyor öyle bir geceye denk gelirlerse

Villarreal havada vurup tavada yiyebilir

Pek sanmıyorum ama zor bir ihtimal değil

villarreal elesin çok isterim ama şansı en fazla %10. Takımın en büyük hücum silahı gerard moreno yok, genç yetenek yeremi pino'da yok

liverpool inanılmaz bir baskı kuracak. İkinci maça bile taşınmayabilir bu maç. 3-0 gibi skor bekliyorum

Normalde dünkü maçta aşırı fazla gol olduğu için bu maç kısır geçebilir derdim ama Liverpool var işin içinde.

villarreal elesin çok isterim ama şansı en fazla %10. Takımın en büyük hücum silahı gerard moreno yok, genç yetenek yeremi pino'da yok

liverpool inanılmaz bir baskı kuracak. İkinci maça bile taşınmayabilir bu maç. 3-0 gibi skor bekliyorum
surpriz olmasini bende isterim.

genel anlamda nacizane yorumum;

ispanya futbolunda *felsefesi ve futbol *dna'si barca ile beraber en net ve bold sekilde olan takim villarreal kanimca...

bunda silili tecrubeli hoca manuel pellegrini'nin emegi buyuk... roman riquelme ,marcos senna,nihat, cani,santicazorla donemleri ile baslayan bir hikaye den geldigimiz bugunku mevcut durum.

villarreal o donemler 2004 uefa kupasi yari finali , 2005 uefa kupasi ceyrek finali , 2006 da meshur sampiyonlar ligi yari finalinde *arsenal ile eslesip riquelme nin 86da kacirdigi penalti ile elenmisti....(ilk mac arsenal 1-0) , rovans 0-0

daha sonra bu kupa da 2009 da ceyrek final gormuslerdi...

simdi yine 2006da ciktiklari gibi bir yari final versusundalar, rakip yine bir ingiliz takimi...

bu sefer ispanyol tecrubelendiler... 2006da arsenali ellerinden kacirmislardi...
oyun olarak villarreal basta da dedigim gibi *silili hocanin felsefesinde ilerlyen bir bakista... mevcut bastaki xhoca kim olursa olsun oyun anlayisi degismiyor gozlemledigim kadariyla.... bu onemli bir avantaj . daha ilk dakikadan cok kompakt bir takim ve de kollektif oyunu muthis uygulayan tarzlariyla rakiple basa bas oynayip bir anlik acikta pozisyona giriyorlar.tipki bayern deplasmaninda yaptiklari gibi...

yildizlar olmadan da iyi futbol, devamliligi olan futbol, netice alan futbol oynanabilirin en guzel ve saglikli orneklerinden bu guzide belde takimi......

liverpool cok formda. bunu sahaya yansitirlarsa elbette tura yakinlar. fakat cl arenasinda ozellikle inter eslesmesindeki gibi bir liverpool olursa, ispanyolar tura yakin olur kanimca....

guzel ve de cetin gececek bir mac olur gibi...

villarreal'in kaybedecegi bir sey yok. baski olarak liverpool daha stresli olacaktir diye dusunuyorum,
anfield de seyirci ve ambians ve form ucgeni ile kazanirlar , rovans kanica ortada... dolayisiyla ilk mactan fisi cekmeye baksin ingilizler,yoksa cok zor bir rovans yasamalari olasi....

ben malesef inter - bologna macina bakacagim ayni saate denk geliyor... sampiyonluk yarisinda son 5 final mac oldugu icin muthis bir cekisme var milano ikilisi arasinda...

yari finali banttan izlerim daha sonra bir aksilik cikmazsa.

son olarak, liverpool vs villarreal macini izleyenlere simdiden iyi seyirler .

Liverpool XI | Alisson, Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Thiago, Salah, Mane, Diaz

Villarreal XI | Rulli, Foyth, Albiol, Torres, Estupiñán, Lo Celso, Parejo, Capoue, Coquelin, Chukwueze, Danjuma

Üst Alt