ŞL 21/22 YF M:2 | Real Madrid 3-1 Manchester City | MS | 4 Mayıs - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
pep son 2 senede savunma konusunda ve tur alma konusunda çok gelişti. Eskisi gibi ultra hücum oynatıp geçişten elenmiyor

bu maçta skor onun elinde. Kolay değil ama eler. 1-1 skor beklentim

Şampiyonlar ligi tarihinde yarı finalde deplasmanda alınmış en farklı galibiyet nedir?

Bu gece bu rekor kırılabilir.

city geçecek turu. ittir kaktır gidiyo real. dün ilk maçtan citynin fişi çekeceği tur benzamanın değişik golü, hiç olmayacak penaltı sebebiyle madrid e kaldı. orda kopar kayış.

kanimca bu mac asiri derece de ortada gozukuyor...

real madrid ,maclarin son donemecini en iyi oynayan takim *bu sezon cl aresenasinda...

+
mancity nin bu kupada *son deplasman macini pek begenmedim bir cok yonden. *atletico madrid deplasmaninda sezonun en kotu mcity'sini izledim sahsen....

panik desen vardi, sinirsel psikolojik harp tandansli tuzaga dusmek vardi , taktiksel anlamda ,ataga cikamamak vardi, kendi yari alaninda gomulu kalmak vardi... gibi gibi mancity nin pepli dna'sina tam zit bir goruntu izledim ben bahsini ettigim deplasmanda.

benzer seyleri yine bir madrid deplasmaninda sergilemeyeceklerinin garantisi yok dersek yanilgi olmaz diye dusunuyorum... < bir onceki turda *atletico ilk macinin skoruna guvenip neredeyse eleniyorlardi city tarafi... ayni psiko ve taktikle cikarlarsa elenmeleri yuksek ihtimal.....

kaldiki saha ici kurgu konusunda da bu tur oyun anlayisi olan takimlarda kanat bekler kusursuza yakin olmali.
<->
bu noktada mcity tarafi ilk mac mac basligindaki mac onu mesajimda da belirttigim < > *sag kanat bek bolgesinden bayagi yara alacagini vurgulamistim ilk mac kurgusuna yonelik... nitekim aldi da.
>
+
< - bu bolgede walker olmadiginda , versatile cancelo nun(sag ve sol kanat bek oynayabilen) cezali olusu ilk mac oncesi tuzu biberi olmustu city adina...
hatirlarsak , sakatligi gecmeden oynatilan *stones, ilk yari elinden geleni yapti taa ki cikana dek...
elde dm den olasi devsirelecek *ake kaliyordu, pep'in tercihi ise topla cikisi ve teknigi iyi olan diger orta sahasini devsirme yolu vardi> *fernandinho... < sambaci her ne kadar guzel bir asist yapsa da, cok kotu bir kanat bek performansi sergiledi vinicus karsisinda..... artiparantez,fernandinho konusunda,macin yorumcusunun talihsiz bir yorumu olmustu bu siralarda...

bu aksam,
pep icin rovans oncesi en guzel haber, rovansa *tam kadro cikacak olmasi.....

bu aksam kanat bekler sakatliktan donen *walker ve de cezadan donen *cancelo nun donusu kanimca mancity icin cok ama cok buyuk arti ve de xfaktor olacaktir diye dusunuyorum...
< *isterse hazir cancelo'yu sag kanat bek oynatip, ilk macta sol kanat bekte muthis mac oynayan zinchenko ile ayni anda sahaya surebilir... ki, walker'in mac kondisyonu ne durumda soru isareti her halukarda siritirsa diye~bu yolu da deneyebilecek luksu mevcut pep hoca...

sayet , walker'in mac fitnness(nisan 12 veya 13unde oynadi son macini) ve sakatligi olasi nuksetme durumu siritacak durumda degilse, walker sag kanat bek olarak yer alip cancelo sol kanatta sahaya cikar....
zinchenko sonradan oyuna girmesi olasi olur tahminim...

sayet formsal bakarsam, zincehnko formay hak ediyor son cl mactaki ustun performansindan dolayi....
son leeds macinda son 30 dk sure aldi... bu yonden bakarsak, kendisi ilk 11 cikarsa sasirmamali...
benim tahminim, tam hazir olan formda cancelo sag bek zinchenko sol bek olarak city adina bu aksam sahaya cikacagi yonunde...

leeds macinda 90 dakika oynayan ilkay dan tahminim pep bu aksam yine ilk 11 yararlanmayacak...
halbuki son cl deplasmani olan atletico macinda city adina en one cikan ayak idi ilkay. bir vurusu direkten donmustu.

<leeds macinda da yine muthis bir mac cikardi 10 uzerinden 8lik....
elbette, city nin makineye baglamis bir sistem ve oyun anlayisi oldugundan , bu bolge de pep in eli cok rahat...
ben yine de fundamentali muthis olan ilkay 'in yine mukemmel fundamental beyin olan *kdb ile cok iyi uyum sergilediginden dolayi - 11 cikmasini gormek isterim......

mac icin son eklemek istediklerim,
mcity icin tarihi bir mac. 2.kez final oynamak icin son 90 dakika.....
real icin ise bu kupada yeni bir govde gosterisi demek tekrardan kupada finale cikmak...
(en son bu kupaya ve finale *ronaldo lu son sezonda 2017/18 sezonunda ulasmislardi)....

<ayni real tarafinin, en son gecen sezon bu kupada ingiliz chelsea'ye yari finalde elendiginide ekleyip,,,, maci beklemeye gecelim....

433 versus 433
*italyan taktisyenin bu sezon cl de begendigim yonu, maclara zamanlama olarak 2.yarilarda vakit kaybetmeden mudehale etmesi dogru isimleri sahaya surmesi ve beraberinde sonuc almasi. cogunlukla tuttu.

pep ise bu baglamda esnek bir anlayista gorunmedi gozume... ezber bir oyun anlayisi mevcut,dolayisiyla bu oyuncularina da kafaca gecmis, bir sekilde topu rakip alti pasa ulastiririz gibi gibi...
<mudehale anlaminda pep 2.yarilarda *italyan hocaya gore kanimca pek etkili gorunmedi bu sezon... bunda elbette maclarin ilk yari skorlari ve lig fikstur yogunlugu etki etmis olabilir kartlari kullanmada... yoruma acik.

son olarak;

real tarafi , kanat akinlari ve duran toplarla etkili olacaktir diye dusunuyorum....
keza,tahminim mancity tarafi, kdb nin diyagonal paslari , mahrez,foden'in ice girisli bindirmeleriyle etkili olmaya calisacaktir...

guzel ve de zevkli bol pozisyonlu ve gollu bir mac olmasini diliyorum... -erken kirmizi kart ile oyun bir tarafa donmez umarim...

iyi seyirler.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Valverde, Vinicius, Benzema

Man City: Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Bernardo; Mahrez, Foden, Jesus

Üst Alt