⚽ SL 22/23 H:7 | Galatasaray 2-1 Konyaspor | MS | 16 Eylül - Sayfa 201 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyunumuzu 10 üzerinden değerlendirelim

• Kullanılan toplam oy
    166
  • Anket kapatılmış .
Son dakikalar attık geriden geldik maç aldık öne geçtik maç aldık kötü oynadık maç aldık tüm varyasyonlar önemli bu takım daha iyi olacak ben çok inanıyorum.. daha mata gelecek 60 dan sonra takımı rahatlatır Yusuf’u da sol beki yerli yapıp kadroya sokabilirsek süper olacak. Mitsö gibi adam var zor maçlar da koyarsın ayrıca tüm orta sahayı yedekler. İyiyiz iyi.

Konya boxun icinde kaç sut cekti acaba Dün Ben bir tek Nando nun cikardigi voleyi hatirliyorum ilk yarida. Adamlara pozisyon vermedik resmen.
Konya'nın dün 2-3 tane net diyeceğimiz pozisyonu var. Emin'İn kaptırıp Demir'in içeri çevirdiği sonucunda Nelsson'a çarpıp direkten dönen top, diğeri de Emin'in ceza sahası içinden vurdurduğu Muslera'nın kurtardığı pozisyon. Bir tane daha vardı sanırım ama hatırlayamadım onun dışında ceza sahası dışından çektiler şutları. Dün kötü oyun diyenlere asla katılmıyorum ama vasat(ortalama) bir oyundu bunun nedeni de hücumda fazla çalıma gitmemiz ve son hareketleri iyi yapamamamız kısaca basit oynamamamızdı. Sadece iyi- kötü oyun yoktur arada böyle ortalama(vasat) oyunlarda olacak. İleride önceden adam olmuyordu neredeyse ceza sahası içinde 1 oyuncu oluyordu şimdi ise ileride çok adamla oluyoruz hep bu da Okan hocanın en net elinin değdiği yer.

Şu 10 numara hastalığı bence takımın oyununu bozuyor. Mertens zaten tam 10 numara değil. Bu şekilde oynayınca çok kontra yiyoruz orta saha çabuk geçiliyor. Orta sahayı Toreira Midso Sergio yapıp Metrensi sola atmanın ne sıkıntısı var. Ordan 10 gibi oyunda kurar. Sonrada Mertens Yusuf değişikliği yapariz maça göre biri oynar.

Takımın orta sahasının rahat geçilme sebebini Yunusla ile Kerem'in topu aldiklarinda kimseyi beklemeden hurraa kaleye gitme çabalari olarak yorumluyorum artik. Takimin boyu hem uzuyor, hemde Oliveira, Torreira, Mertens, Gomis bunların hızına yetişcem, oyunu daraltıcam diye fizik kapasitelerini o kadar zorluyorlar ki bi müddet sonra geri de dönemez, açıkları kapatamaz hale geliyorlar. Buna Kerem ve Yunus'ta dahil.

Verimli oynasalar amenna, her topu kaptır, her topta şapkadan tavşan çıkarmaya kalk, sonra ne orta saha kalıyor ne de diğer oyuncuların bireysel kapasitesini kullanacak gücü. Nitekim oyuncu değiştirdikten sonra takımın daha diri görünmesinin sebebi bundan kaynaklı, ki dün buna rağmen maçın sonlarında Yunus'un üst üste gereksiz top kayıpları bile 10 kişi ve yorgun Konya'ya baskı kurmamızı, adamları çıkarmamızı engelledi. + tehlikeli sayılabilecek pozisyonlara girdiler.

Ya iş bitirin artık madem bu huyunuzdan vaz geçemiyorsunuz, ya da oturun yedeğe dicem yabancı kuralı saçmalığı çıkıyor karsımıza.

Velhasıl kelam, bunları bu huylarından ya vaz geçiririz, ya da orta sahanın yol geçen hanı haline gelmesini bir çok kere izleriz. Allahtan Torreira'mız var, yine geberene kadar her yere basmaya çalıştı, düşünemiyorum Taylan, Berkan ikilisini böyle bir oyunda.

Takımın orta sahasının rahat geçilme sebebini Yunusla ile Kerem'in topu aldiklarinda kimseyi beklemeden hurraa kaleye gitme çabalari olarak yorumluyorum artik. Takimin boyu hem uzuyor, hemde Oliveira, Torreira, Mertens, Gomis bunların hızına yetişcem, oyunu daraltıcam diye fizik kapasitelerini o kadar zorluyorlar ki bi müddet sonra geri de dönemez, açıkları kapatamaz hale geliyorlar. Buna Kerem ve Yunus'ta dahil.

Verimli oynasalar amenna, her topu kaptır, her topta şapkadan tavşan çıkarmaya kalk, sonra ne orta saha kalıyor ne de diğer oyuncuların bireysel kapasitesini kullanacak gücü. Nitekim oyuncu değiştirdikten sonra takımın daha diri görünmesinin sebebi bundan kaynaklı, ki dün buna rağmen maçın sonlarında Yunus'un üst üste gereksiz top kayıpları bile 10 kişi ve yorgun Konya'ya baskı kurmamızı, adamları çıkarmamızı engelledi. + tehlikeli sayılabilecek pozisyonlara girdiler.

Ya iş bitirin artık madem bu huyunuzdan vaz geçemiyorsunuz, ya da oturun yedeğe dicem yabancı kuralı saçmalığı çıkıyor karsımıza.

Velhasıl kelam, bunları bu huylarından ya vaz geçiririz, ya da orta sahanın yol geçen hanı haline gelmesini bir çok kere izleriz. Allahtan Torreira'mız var, yine geberene kadar her yere basmaya çalıştı, düşünemiyorum Taylan, Berkan ikilisini böyle bir oyunda.
Topun kıymetini bilmiyoruz maalesef. Topu tutup rakip yarı alana yerleşemeden top kaybıyla geri koşuyoruz. 10-15 kez olunca bunlar takım haşat oluyor. Nwakaeme tarzı bir kanat olsa mesela çok fark yaratırdı bu anlamda. Ya da iyi bir Seferovic sırtı dönük oyunuyla rahatlatırdı takımı.

Endri çekici cok kral gol atti bir tane daha atıyordu allah korudu

Sakatlanip cikmasaydi kalede ki kova beyi musleraya bir tane daha atardi

Adam oyle boyle vurmuyor topa takdir ettim bizde oliveira var ama bir endri çekici değil

bu maç ile alakalı demiyorum fakat Muslera 50 yaşına da gelse topu oyuna çabuk ve etkili sokma konusunda tam 0.
taffarel ile çalıştı ona rağmen öğrenemediyse demek ki ümitsiz vaka imiş.

hoca maçı tekrar izlediyse emin için ne düşündü acaba keşke oynatmasaydım demiştir umarım

emine yapılabilecek en büyük kötülügü yaptık dün oynatarak,tek basına 3-4 tane gol yedirebilirdi ,çok fazla eksıklerı var maalesef

Üst Alt