ŞL 22/23 YF M:2 | Inter 1-0 Milan | MS | 16 Mayıs | TV 8 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İtalya futbolu yükselişteyken gene İtalyan ekolü devam etmeliyiz bence

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kesinnlikle katılıyorum ama orada oynayan herifler bir sert oynuyor dün birbirini öldürmedikleri kaldı. Ceza sahası içinde bile isteye ayak ucuna basmalar falan acayip futbol var. Bizim nonoş liginde dokunana penaltı ve kart diye koşuyor hakemler.
Ilk hakemlerini getirmek lazım.

Inter'in savunması çok iyi ancak biraz da kura şansı olacak 2 defa çeyrek finale çıktık ikisinde de Real Madrid le eslestik UEFA ya gittik Barcelona ile eslestik iyi olduğumuz dönemler de çıkabilecek en zor rakipler çıktı mesela seneye konferans ligine kalsak millete Basel fiorentina max.cikar bize Milan çıkar

mactan benim adima once cikan noktalar,

milan maca dolayisiyla *tura ortak olmak icin aldigi her topu hizli sekilde one oynamak, ozellikle leao ile bulusturmak icin turlu denemeler yaparken,
diger tarafta inter bu girisimleri tipik inzaghi futbolu degilde - klasik atletico simeone *reaksiyon futbolu ile - toplu sekilde dev kutle gibi 10 oyuncunun hareket halinde olmasi sayesinde- milan'a acik vermemeye calisti. ki, bunda da mac boyu basarili oldular.

oyunun taktik yonunden en begendigim kismi bu idi.

milan da leao bu takimin merkezi atar damari. bunu daha onceki leoa bahsini yaptigim nacizane yorumlarimda da kismen belirtmistim.
theo ve kendisi bu anlamda hayati onem tasiyor. birbirini tamamlama adina. bu da, yine kismen, ceza saha icini de ilgilendiriyor. bi nevi, girioud'u beslemek icin bu 2 ozel oyuncunun saha da ayni anda olmasi gerekiyor-mevcut oyun anlayislarinda.

ilk macta bu yonden cok yetersiz kaldi milan tarafi.
< -> * diaz kalite ve bold kivrimlari dolayli bu takim icin bir gomlek dusuk. direksiyona gecmeyi birak,
park halindeki arabayi calistiramadi.....

2.macta yarim *leao ile anca bu kadar yapabildiler ,deneme bazli. . .
keza, theo'yu da inter'in -asiri agresif,isirgan oyun taktigi- dolayli kanat bek dumfries'in tukenmeyen bindirmeleri ve oyun yapisi, + olarak oralara icten deplase olan lautaro ve sonra oyuna giren lukaku dolayli cok fazla hirpaladilar theo'yu - o bolge de .

< - inter'in bu taktigi cok cok iyi hazirlanmis bir kurgu idi kanimca .
bu sayede theo'yu dizginlendiler. belli bolge de tuttular.
bu da otomatik on alandaki leao'nun daha da dusmesine theo ile kopru baginin koparilmasina kapi acti......

mactan once efsane *argio ustad bu noktaya ozellikle parmak basmisti. theo & leao birlikteliginin onemine dair....
inter dersine iyi calismis. leao nun tam hazir olmamasi da buna kolaylik sagladi kismen.
-------------------

bu arada,
hafizam yaniltmiyorsa, * 73/74 sezonunda inter ayni yil milani ust uste 4 mac maglup etmisti . . .

bugune gelirsek :

2023 ocak ayindan bugune karsilastiklari lig,super kupa ,cl dolayli 4 maci da inter kazandi. bi nevi 73/74 de kazanilan 4lu galibiyetin benzeri tekrarlandi inter bakimindan.

milan'in bu denli , ezeli rakibi karsisinda -seri maglubiyetler- yasamasi *ender olan bir durum tarihsel baglamda. tipki ustte belirttigim 73/74 gibi.

salt versus milano derbisi degil,
inter ,bu sezon genelindeki derbi ve buyuk maclari
-avrupa kitasinda- kanimca en iyi oynayan takim... hem oyun hem istatistik dolayli.
benim adima , bu tur da inter'in ezeli rakibini net gecmesi surpriz sayilmadi...

tanim : buyuk finalinde - bizim gibi galatasarayli olan bir aslanin saha da olacagi kesinlesen tarafin turu atlatigi -yari final mucadelesi.

kanimca - hak eden kazandi.

Normal bir Milan taraftarı için olabilecek en kötü şey İntere elenmektir. Düşünsene seneler sonra yarı finaldesin, eleniyorsun ve İntere eleniyorsun. Ama ben üzülmedim. Sanırım hem Galatasarayım kazandığı hem de İnter efsanesi oldukları için İcardi ve Okan Hoca sevinir diye.InCollage_20230516_235354762.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt