ŞL 23/24 A Grubu M:3 | Galatasaray U19 2-1 Bayern Münih U19 | MS | 24 Ekim - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 23/24 A Grubu M:3 | Galatasaray U19 2-1 Bayern Münih U19 | MS | 24 Ekim

Tüm samimiyetimle söylüyorum bunların hiçbirinden bir cacık olmaz.. Yeteneği olanın fizik 13 yaş gibi fiziği iyi olanda yetenek yok..Bu ülkeden nadir çıkan yetenekteki çocuk Realin 2 antrenmanında patates oldu.. Efe 17 yaşında şu haliyle komple yetenek olsa neye yarar omuz omuzatop alabileceği bir profesyonel lig oyuncusu yok..
Gökdenizi izleyemedim o da dortmundla alt yapılı belki ondan birşeyler olur
Bu durum ezelden beridir değişmiyor. Ya Ali Yavuz gibi kas yığını herifler çelimsiz akranlarını ezdikleri için bir şey sanılıyor, yetenekleri yok; yahut Mustafa Kapı gibi 45 kiloluk -olağanüstü yeteneği de olmayan- çocuklar. GS-FB de yetiştiler diye düşük profilli takımları da beğenmiyorlar başlangıçta. Sonra silinip gidiyorlar doğal olarak...

Arda Güler istisnai yeteneğe sahip olduğu için değer görüyor; zamanında Luis Figo ve CR7 nin geçirdiği fiziksel evrimin yarısını geçirebilse RM de tutunabilir, akıllı da bir çocuk; aksi halde silinip gider...16.5 yaşında Wembley' de milli maça çıkan Rooney gelir hep aklıma; adeta dinamit gibiydi, yeteneği zaten malum...

3 net gol kacırdık,bayern munih organize gelemedi.2 pozisyonları bizim bireysel hatalarımız sonucu olustu.macı izlemeyenlere özet..

macın en iyileri sırasıyle efe,hamza ve gökdenizdi,beknaz da iyiydi.yasin de iyiydi.oyundan cıkanların hepsi iyiydi gercekten.

son dklarda oyuna giren berk kızıldemir konsantre değildi ama 1 asist yapacaktı nerdeyse

Bu durum ezelden beridir değişmiyor. Ya Ali Yavuz gibi kas yığını herifler çelimsiz akranlarını ezdikleri için bir şey sanılıyor, yetenekleri yok; yahut Mustafa Kapı gibi 45 kiloluk -olağanüstü yeteneği de olmayan- çocuklar. GS-FB de yetiştiler diye düşük profilli takımları da beğenmiyorlar başlangıçta. Sonra silinip gidiyorlar doğal olarak...

Arda Güler istisnai yeteneğe sahip olduğu için değer görüyor; zamanında Luis Figo ve CR7 nin geçirdiği fiziksel evrimin yarısını geçirebilse RM de tutunabilir, akıllı da bir çocuk; aksi halde silinip gider...16.5 yaşında Wembley' de milli maça çıkan Rooney gelir hep aklıma; adeta dinamit gibiydi, yeteneği zaten malum...

Zaten şu fiziksel eşiği asamadiklari için rotasyon oyuncusu bile çıkmıyor altyapilardan.. Mesela geleceğin yıldızı diye piyasaya çıkan kaç tane efe akman fiziginde oyuncu gördünüz ? Messi fiziksel olarak zayıf gibi görünüyordu ama o da inanılmaz cevikti bizimkilerde hız yok çeviklik yok denge yok güc yok her tarafın yetenek olsa ne olur..
Bu eşiği aşan kerem akturkoglu gibi müthiş bir örnek var önümüzde.. Bize geldiğinde 20 yaşındaydı yine yetenekliydi ama ayakta duramiyordu çok net hatırlıyorum her omuz yediğinde yere yatıp hakeme bakıyordu..İşin böyle yurumedigini fark edip kendini geliştirdi fiziksel olarak yine aynı gibi görünüşte adama traore olmadı neticede ama artık ayak kalıyor bir omuz yediğinde patates çuvalı gibi yere serilmiyor..

Gazda olman beni endiselendiriyor eski ugur olumsuz postlar atar idi
Dk 15te bayern 2 tane dizince ben

20231023_203815-jpg.223572

Tüm samimiyetimle söylüyorum bunların hiçbirinden bir cacık olmaz.. Yeteneği olanın fizik 13 yaş gibi fiziği iyi olanda yetenek yok..Bu ülkeden nadir çıkan yetenekteki çocuk Realin 2 antrenmanında patates oldu.. Efe 17 yaşında şu haliyle komple yetenek olsa neye yarar omuz omuzatop alabileceği bir profesyonel lig oyuncusu yok..
Gökdenizi izleyemedim o da dortmundla alt yapılı belki ondan birşeyler olur
Efenin gizik tipi babası gibi. Belki bişeyler olur ondan, hrmen kestirp atmayalım

Üst Alt