ŞL 23/24 ÇF M:2 | Borussia Dortmund 4-2 Atlético Madrid | MS | 16 Nisan | TV 8,5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1712788356335.png

1712788360282.png 1712788365944.png 1712788368999.png

1712788446408.png

2023-24 UEFA Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final 2. Maç
Borussia Dortmund (1) - (2) Atlético Madrid
Signal Iduna Park
16 Nisan 2024 Salı
22:00

Tarafımız belli..
getyousome | Lionel messi fc barcelona, Atlético de madrid, Lionel messi

atletico nun hocasi tecrube olarak bu seviyeleri bir baska oynatiyor...
kendisi cok begendigim bir hocadir. oyunculuk donemi serie a dan beri yakindan takip ettigimden, bugunlere gelmesini ayri bi takdir ediyorum. caliskan, isini cok iyi yapan, ciddiyeti elden birakmayan elit bir teknik adam diego simeone.

son tur da inter'i elemeleri buyuk surpriz gibi gorunse de,
<-atletico , o bilindik ( mevcut hoca ve oyuncularin bir kismi ile cl finallerini oynamisligi var ) kendi gercek potansiyelinin bi nevi disa vurumu idi -> son finalist interi kupanin disina itmek .

versus bvb ilk macinda 2-1 skor yeterli mi,,
klasik sasali cl donemi atletico'su gibi kompakt kalip ,hibrid catenaccio tandansli bir taktik kurulumla sahaya yayilirlarsa, tur icin gerekli olani alip sonraki turu bekleyeceklerdir...

almanya deplasmanlari genel de zordur.
bvb -sasali donemlerin de buradan turu almak kolay degildi,
son donemler ve mevcut bvb icin ayni seyi soylemek fazla iyimserlik olur tarafim adina.

high intense ,tam saha oyun ,efor vs bvb takiminin dna'sinin olmazsa olmazi idi,,, malesef zamanla bu yonlerinde azalma, efektifsizlik, dengeyi koruyamama, uzun vade de bu kilit dna nuanslarina dair progresiflik tutturulamamasi, skorlara ve oyuna da yansidi,,,muhendislik baglaminda kadrolar da tutarsiz degiskenlik ,hocalarin degisimleri sirkulasyon hengamesi derken ,

guncele baktigim da, suan bu kupa da bvb , bu tur da ne yapar - muamma...
ic saha oldugundan eskiyi andiran bir dna oyun sahaya yansirsa bvb turu alir diyebilirdim.... ancak, rasyonel baglamda mevcut bvb oyun kalite ,kalibre durum pek kolay degil ;

skor da esit degil. bvb icin 2 gol gerekli. 1 gol atarlarsa mac uzar,,, hic gol bulamazlarsa tur gider.

golu bulmak icin vereecekleri olasi aciklari atletico nun tecrubeli kaliteli ayaklari affetmeyecek isimlerle bezeli.

bvb nin dengeli bir oyunla ,sakin kalip ,pozisyon bulup gol aramasi,,,
duran toplar baglaminda golu aramasi,,, vs gibi alternatifler de mevcut.

bvb adina hangi oyun taktigi kullanilacak, bu kanimca tur icin de bi nevi yansima olacak. her iki mac baglaminda - her anlam da zorlu bir eslesme kendileri adina .

velhasil , iki takimin son donemleri baglamindan cikarimim ;

atletico'yu tura daha yakin goruyorum ilk macin skorun dan bagimsiz.

izleyecek olan renkdaslarima simdiden iyi seyirler diliyorum.

saygi ve selamlar.

Son düzenleme:
Dortmund XI: Kobel, Maatsen, Schlotterbeck, Hummels, Ryerson, Emre Can, Sabitzer, Sancho, Brandt, Adeyemi, Fullkrug.

Atletico Madrid XI: Oblak, Molina, Witsel, Gimenez, Hermoso, Azpilicueta, Llorente, Koke, de Paul, Morata, Griezmann.

Üst Alt