⚽ SL 23/24 H:31 | Galatasaray 1-0 Hatayspor | MS | 2 Nisan - Sayfa 104 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Zaha ve Ziyech ile pres futbolu oynamak mümkün olmadığı gibi set futboluda oynayamayız ama rotasyondan gelip iyi katkı verebilirler onun hariç artık 11 başlatmak gibi hata yapmamalıyız.

Bende bu maç için Zaha ve Ziyech acaba olur mu diyordum ama yürümekten başka bir şey yapmadılar.
Kaan yorgun diye Baris'i sag bek baslatip öne gecen macta is yapan Ziyech'i atti. Solda Kerem kötüydü diye son 2 macta oyuna girip iyi isler yapan Zaha'yi koydu. Evdeki hesap carsiya uymadi bugün. Düsünce dogruydu ama uygulamada yetersiz kaldik. Demek ki ikisinden ilk 11 baslayacaksa en fazla 1'i baslayacak. Bu sekilde Zaha kesinlikle ilk 11 oynayamaz, Ziyech'ten daha kötüydü. Bu ikisiyle oynuyorsak 65'e kadar maci bitirmemiz lazim. Yedekten oyuna girip top tutacak adam yok bu ikisi 11 basladiginda.

Kaan yorgun diye Baris'i sag bek baslatip öne gecen macta is yapan Ziyech'i atti. Solda Kerem kötüydü diye son 2 macta oyuna girip iyi isler yapan Zaha'yi koydu. Evdeki hesap carsiya uymadi bugün. Düsünce dogruydu ama uygulamada yetersiz kaldik. Demek ki ikisinden ilk 11 baslayacaksa en fazla 1'i baslayacak. Bu sekilde Zaha kesinlikle ilk 11 oynayamaz, Ziyech'ten daha kötüydü. Bu ikisiyle oynuyorsak 65'e kadar maci bitirmemiz lazim. Yedekten oyuna girip top tutacak adam yok bu ikisi 11 basladiginda.
Barış sağ bek olmaz diye defalarca kez söyledim Ferdi içinde benzer şeyler geçerli o da sağ bek olarak iyi oynayamıyor özellikle sol bek oynayıp çizgiye sırtını dayamakla sağ bek oynamak arasında çok büyük fark var.

Kalan haftalarda Barış'ın 1'e 1'de ki enerjisini ön alanda kullanmamız lazım Ziyech çıktı Barış öne geçti en az 4-5 korner kazandırdı zorlamaya başladık.

O ana kadar Ziyech'in 1 tane zorlaması yoktu az daha maç zora giriyordu ucuz yırttığımız bir gün oldu.

kimse bahsetmemis sanirim

ilk yari tam tempo yaptik ikinci golu atacagiz derken serefsiz yan hakem maci soguttu

5dk boyunca o itin iletisim sisteminin düzelmesini bekledik

haliyle mac sogudu ve yakaladigimiz tempo düstü

o olay olmasaydi bence ikiyi bulurduk o sirada

kimse bahsetmemis sanirim

ilk yari tam tempo yaptik ikinci golu atacagiz derken serefsiz yan hakem maci soguttu

5dk boyunca o itin iletisim sisteminin düzelmesini bekledik

haliyle mac sogudu ve yakaladigimiz tempo düstü

o olay olmasaydi bence ikiyi bulurduk o sirada
İlk 15 dakika hariç ben yine beğenmedim muhtemelen Icardi 2'yi atsa maç bambaşka hale gelecekti ama 15-45 arası yine kötüydük 2. yarı Kerem sol kanada Barış sağ kanada geçmeliydi geç bile kaldık.

Barış sağ bek olmaz diye defalarca kez söyledim Ferdi içinde benzer şeyler geçerli o da sağ bek olarak iyi oynayamıyor özellikle sol bek oynayıp çizgiye sırtını dayamakla sağ bek oynamak arasında çok büyük fark var.

Kalan haftalarda Barış'ın 1'e 1'de ki enerjisini ön alanda kullanmamız lazım Ziyech çıktı Barış öne geçti en az 4-5 korner kazandırdı zorlamaya başladık.

O ana kadar Ziyech'in 1 tane zorlaması yoktu az daha maç zora giriyordu ucuz yırttığımız bir gün oldu.
Aurier kadrodaysa 2.yari oyuna alinir diye düsünüyordum ama hoca tercih etmedi. Abdülkerim de iyi oynamadi. Bu durumda Kaan Ayhan'a kaldik gibi duruyor sag bekte. Stoperi Sanchez-Nelsson yapmakta fayda var, Sanchez orada Kaan'a yardimci olur. Baris Alper derbilerin ve önemli maclarin birinci oyuncusu.

Aurier kadrodaysa 2.yari oyuna alinir diye düsünüyordum ama hoca tercih etmedi. Abdülkerim de iyi oynamadi. Bu durumda Kaan Ayhan'a kaldik gibi duruyor sag bekte. Stoperi Sanchez-Nelsson yapmakta fayda var, Sanchez orada Kaan'a yardimci olur. Baris Alper derbilerin ve önemli maclarin birinci oyuncusu.
Sezon sonuna kadar ideal 11 böyle olmalı

Muslera
Aurier - Sanchez - Nelsson - Köhn
Torreira - Demirbay
Barış - Mertens - Kerem
Icardi​

Sezon sonuna kadar ideal 11 böyle olmalı

Muslera
Aurier - Sanchez - Nelsson - Köhn
Torreira - Demirbay
Barış - Mertens - Kerem
Icardi​
Bu durumda yedeklerimiz

1 Günay - Yedek kaleci
2 Kaan - Allah'a emanet, oynadigi zaman idare etmeye calisiyor
3 Abdülkerim - Sakatliktan sonra mac temposu iyice düsmüs
4 Berkan - Tam kadroyken asla ilk 11 oynamayaz
5 Ndombele - Sezonu yatarak gecirdi
6 Oliveira - Süre almasi zor
7 Zaha - Sonradan oyuna girip forvete yakin oynamasinda fayda var
8 Tete - BJK, KP ve Hatay maclarinda oyuna girdikten sonra bile aceleci davranip antin kuntin isler yapti
9 Ziyech - 90 dakikalik mac kondisyonu yok, sonradan oyuna girip ince isler yapabilir
10 Vinicius - Sadece gol lazimken oyuna alinir

Söyle baktigimiz zaman toparlarsa Abdülkerim ve sakat olmasa Kaan disinda gercek anlamda mac kondisyonu olan oyuncu yok. Zaha iyice geriye gitmis 2 haftalik arada. Vinicius devre arasi son dakika transferi olarak geldi ama totalde yedekteki yabancilardan cok faydalanamadik. Yabanci transferlerin toplam katkisi felaket.

Hatay oyuncu değişikliği sonrası 9 yabancı olmadimi benmi yanlış bakıyorum

M2101K7BG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt