SL 23/24 H:7 | Fenerbahçe 5-0 Rizespor | MS | 1 Ekim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 23/24 H:7 | Fenerbahçe 5-0 Rizespor | MS | 1 Ekim

geçen sene çok daha farklı kazanıyolardı ben de bunu anlamıyorum bizim taraftar niye ağlıyor

10 kişi antepi zar zor yendiler, agücü de öyle
Geçen sene bu haftalarda penaltısız xgde biz birinciydik. Şimdi onlar. Bu sezon çok az pozisyon veriyorlar, geçen sene kazandıkları maçta bile ofsayt taktiği çözülünce zıçacakları belli oluyordu. 5-2 aldıkları İstanbul maçında bile örnek vermek gerekirse. 6 no hariç her mevkiide kalite artışı var. Direkt şampiyon olurlar demiyorum ama geçen seneden iyi oldukları ve işimizin daha zor olacağı açık. Derbiler de Jesuslu dönem gibi kolay geçmeyecek.

Neye göre Jesuslu dönem daha iyiydi ben de bunu anlamıyorum. İlk anadolu deplasmanı Konya'da patlamışlardı. Savaş gazisi Kiev'e elenmişlerdi. Kadıköyde ilk fire ilk maçta Ümraniye maçında olmuştu. Bu sene bunların hiçbiri olmadı.

Bizim avantajımız Fb şu anda tam kapasitesine yakın oynuyor. Bizde ise hazır olmayan bir kamyon adam var hala. Ha hazır olurlar mı orası meçhul. CL sonrası 4 anadolu deplasmanından en az 7-8 puan almak lazım. 2 mağlubiyet olursa fazla geri düşeceğiz. Biz bu maçlarla cebelleşirken Fbnin her sezon rahat aldığı maçlar art arda gelmiş çünkü.

Geçen sene bu haftalarda penaltısız xgde biz birinciydik. Şimdi onlar. Bu sezon çok az pozisyon veriyorlar, geçen sene kazandıkları maçta bile ofsayt taktiği çözülünce zıçacakları belli oluyordu. 5-2 aldıkları İstanbul maçında bile örnek vermek gerekirse. 6 no hariç her mevkiide kalite artışı var. Direkt şampiyon olurlar demiyorum ama geçen seneden iyi oldukları ve işimizin daha zor olacağı açık. Derbiler de Jesuslu dönem gibi kolay geçmeyecek.

Neye göre Jesuslu dönem daha iyiydi ben de bunu anlamıyorum. İlk anadolu deplasmanı Konya'da patlamışlardı. Savaş gazisi Kiev'e elenmişlerdi. Kadıköyde ilk fire ilk maçta Ümraniye maçında olmuştu. Bu sene bunların hiçbiri olmadı.

Bizim avantajımız Fb şu anda tam kapasitesine yakın oynuyor. Bizde ise hazır olmayan bir kamyon adam var hala. Ha hazır olurlar mı orası meçhul. CL sonrası 4 anadolu deplasmanından en az 7-8 puan almak lazım. 2 mağlubiyet olursa fazla geri düşeceğiz. Biz bu maçlarla cebelleşirken Fbnin her sezon rahat aldığı maçlar art arda gelmiş çünkü.
Anadolu takımlarını çok daha rahat ve farklı yeniyorlardı. Sonuna kadar şampiyonlukta tutan buydu zaten onları geçen yıl. Öyle ya da böyle jesus'un riskli sistemi çalışıyordu küçük maçlarda.

pozisyon vermedikleri doğru olabilir ama bu yıl da gol atamıyorlar geçen yılki gibi ve tempolu değiller.

bu sene dünkü maç hariç hangisini rahat kazandılar? antep ve agücü maçlarında rakiplere son dk verilmeyen penaltılarla kazandılar, son maçta çok çok tartışmalı bir ofsayt golüyle. ben puan ortalamalarının geçen seneden daha iyi olmayacağını düşünüyorum net şekilde

tamamen düşündüklerimi dile getirmişsin.

geçen sene jesus'un fener'inin delik deşik olacağı daha sezon başından belliydi. çok riskli bir oyun oynuyorlar ve kazandıkları maçlarda dahi bir sürü %100'lük pozisyon veriyorlardı.

takımın ideal onbiri yoktu ve her maç farklı oyuncular, farklı farklı mevkilerde oynuyordu. zaten bu şekilde haftalar önceden havlu atmaları gereken ligde, skandal var kararları ile son düzlüğe kadar yarışta tutuldular.

derbilerde tek bir galibiyet alamadan, 10 gol yiyip sadece 2 gol atıp -8 averaj ile 1 puan toplayıp folloş oldular.

bu seneki fb > geçen seneki fb net olarak.

kalede livakovic, stoper ikilisi olarak dziku-becao, orta sahada fred-zymanski ve forvet pozisyonunda dzeko ile geçen seneye göre 7 pozisyonda net olarak güçlendiler. tadic gibi de her zaman gol/asist yapacak bir ex faktör oyuncuları var. bekleri zaten genel olarak hep belli bir standart üzerinde katkı veren, iyi oyuncular.

ismail kartal da jesus'tan farklı olarak, çok fazla rotasyon yapmayan, belirli bir ideal onbir ile oynamayı tercih eden bir hoca.

dolayısıyla da fb ideal onbirini buldu, yeni oyuncuları hazır geldi ve şimdilik firesiz gidiyor.

tabiki de bir yerlerde her iki takım da puan kaybedecek. daha ligin başları. pek çok takım hazır değil.

yani ne fb ne de gs'yi ne yerin dibine sokmak ne de göklere çıkarmak gerekir.

Anadolu takımlarını çok daha rahat ve farklı yeniyorlardı. Sonuna kadar şampiyonlukta tutan buydu zaten onları geçen yıl. Öyle ya da böyle jesus'un riskli sistemi çalışıyordu küçük maçlarda.

pozisyon vermedikleri doğru olabilir ama bu yıl da gol atamıyorlar geçen yılki gibi ve tempolu değiller.

bu sene dünkü maç hariç hangisini rahat kazandılar? antep ve agücü maçlarında rakiplere son dk verilmeyen penaltılarla kazandılar, son maçta çok çok tartışmalı bir ofsayt golüyle. ben puan ortalamalarının geçen seneden daha iyi olmayacağını düşünüyorum net şekilde
Rahat ve farklı yendikleri haftalar ilk haftalardı. 1-0 yendikleri Sivas maçından itibaren oyunları düşüşe geçmişti. Ki onda bile zorlanarak aldıkları Gümrük maçı vardı. Fbnin geçen sezon da son dklarda hakemle aldığı bir kamyon maç oldu (Ümraniye, Antalya, Başak, Ankaragücü)

Puan ortalamaları bence de düşecek geçen seneye göre ama bizimki de düşecek çünkü artık avrupa maçlarımız var. 82-83 puan civarı olacak diye tahmin ediyorum şampiyonun puanı.

Ben fb maçlarında gol yerler izlenimini az alıyorum artık. Hücumları da geçen senenin aksine önde basıp kapılan ziyade daha çeşitli. Set oyununda kapanan takımı da açabiliyorlar geçen seneye göre. O yüzden geçen sezondan iyiler.

haa bu arada bizim nasıl ki en büyük dezavantajımız cl maçlarımız ise (cl maç dönüşleri fikstürlerimiz kol gibi), fb'in de en büyük dezavantajı, iki ana hücum oyuncuları olan dzeko ve tadic'in fiziksel düşük yaşayacak olmalarının çok net olması. aksi durum eşyanın tabiatına aykırı. bu oyuncuların yaş ortalaması 35 abi. mümkün değil sezonu çıkarmaları. zaten şu anki hallerinde bile çok dominant bir hücumları yok.

orta sahalarında ise nasıl ki bizim torriera'nın ikamesi yok gibi bir şey, onlarda da fred alternatifsiz gibi. onsuz zor maçlara denk gelirlerse, puan kayıpları kaçınılmaz olabilir.

bir diğer olası dezavantaj ihtimali ise, art arda gelecek tökezlemelerde ismail kartal'ın bu süreci nasıl yönetebileceğinin meçhul olması. işler biraz kaynadı mı, yerli-yabancı gruplaşmasının çok rahat yaşanabileceği bir kadro yapısı var fb'de.

kısacası net olan tek şey, bu sene şampiyonluk yarışı gs ve fb arasında olacak. her iki takımın da çok iyi yaptığı ya da hiç yapamadığı şeyler var.

sonuç olarak kendi aralarındaki derbiler ve ads, trabzon, beşiktaş, hatay ve başak maçlarından totalde en az kayıp yapan takım ligi götürür.

Anadolu takımlarından ads hatay ve rize dışında hazır takım yok. Fenerin oyunu tahmini aralık ocak gibi düşüşe geçer anadoluda takılmaya başlar. Rizede ilhan palut yine iyi işler yapıyor ama umudum yok bu maça.

Artik bi surpriz puan kaybi olsa mi acaba? Ciddiye almiyoruz falan da seri normal degil bi tık kaos lazim bunlara

Adamlar şu an form seviyesi olarak %100'e yakınlar o yüzden puan kaybı olması imkansız düşüşe geçtikleri dönemden itibaren bakmak lazım kısacası o maç bu maç olmaz. Kasım ayının sonuna doğru daha net anlarız.

Üst Alt