ŞL 23/24 YF M:1 | Bayern Münih 2-2 Real Madrid | MS | 30 Nisan | TV 8,5 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bayern XI: Neuer, Kimmich, Dier, Kim Min-Jae, Mazaroui, Laimer, Goretzka, Musiala, Sané, Müller, Kane.

Real Madrid XI: Lunin, Vazquez, Rüdiger, Nacho, Mendy, Tchouameni, Kroos, Valverde, Bellingham, Rodrygo, Vini Jr.

kanimca , avrupa kupalarin da ^intense^ lafinin icini dolduran bir versus mazisine sahip bu dev ikilinin birbirleriyle olan mucadeleleri >>
bi nevi - goku versus vegata - kapismasi gibi ;

80lerden bugune bu versusu nacizane ayri bir heyecanla beklerim.
keyifli buldugum ve de nazarim da konumlandirdigim yer tam olarak ;
yillardir 1. kupanin bold el clasico'su eslesmesidir.bayern versus real .

26 eslesme de
12 real
11 bayern galibiyeti var
yanilmiyorsam...
ikili ozelinde , nisan aylarin da ilginc skorlar cikmis olmasi , dolayisiyla da bu aksamki duello nun skorunu da merak ettiriyor .

ara not ; uzun yillar onceki bi eslesme de realli oyuncularin sportmendisi hareketleri yuzunden bayagi sogumustum kendilerinden.
eskilerden , meshur pozisyonu bilenler vardir elbet....
merhum'un yaptigi faul'un izahi o gun bugundur bulunmuyor nazarimda.
aldigi ceza kimine gore agirdir, kimine gore normal.

goreceli elbette.

.

bugune donelim :
bu aksam bi nevi
4231 versus 4312 duellosu izleyecegiz.
bayern surpriz bir tecrubeli ismi one surmus. kane disinda 11de muller'in olmasi benim adima surpriz oldu. formda guerreiro nun baslamasini bekliyordum. arsenal rovansi ve son lig macinda en begendigim isimdi.

sayet oyuna girerse, skora etki edebilir gibi...

bir diger nokta sol bek . ozellikle bu versus ozelinde burada klasik davies olur beklentisindeydim. cunku, diger ekurisine nazaran kismen daha tecrubeli bu kulvar da , ayrica karsi taraf hibrid kontra tandansli ofans kurgusunda ve tipolojisinde isimlerle bezeli oldugundan bunlari savusturma konusunda hizi, fizigi ve diriligi ile davies panzehir olabilirdi.sayet fizik ve form olarak hazirsa .

yerine oynayacak olan fasli versatile yetenegi de begeniyorum.listemden bir yetenek.potansiyeli de yuksek bir oyuncu. mazraoui.
hatirlarsak ,arsenal ilk macinda solda davies oynamisti.sari kart gormustu , rovansda cezali oldugundan yerine fasli oynamisti,,, derken genc yetenek lig macina da 11 cikti, sahanin en iyi 3 oyuncusundn biri idi tarafim adina.
70 dkya yakin oynayip yerini davies'e birakti.
bugun benzer sure mi saha da kalacak yoksa 90 dakika mi ,bekleyip gormeli. karsisinda tutulmasi zor rodrygo olacak,, plase olarak bos toplari terse atildiginda ivedi suta ceviren valverde de cabasi.
bu nokta da tecrube mi, yoksa baska nuanslar mi etkili olur , ne derece performans verdigine bagli olacak -mazraoui versus latin amerika ikilisi.
basarili olmasini temenni ediyorum.

real de handikap kanimca cezali olan carvajal. eksikligini hissedebilirler.
yerine devsirme vasquez olacak, 90 dakika olarak baktigim da ozellikle musiala gibi seri bir ozel yetenegi durdurmasi pasifize etmesi kolay olmayacak. bu bolge versusu kanimca macin bayern adina kazanimi olma olasiligi yuksek bir versus.

bayern'in , real tarafindaki vinicius'u -tecrubeli kimmick ile pasifize etmesi ne derece basarili olur ayri bi merak edilesi...

ek dikkatim den kacmayan bayern merkez derin elmas denklemi ;
laimer ~ groetzka ikilisinin bir tik onunde *muller gizli derin den o bolgeyi destekleyecek faktor olacak gibi . << bizdeki mertens'in >> defansa(orta saha merkeze) yardimi gibi bir kurgu da. bunu da oldukca mantikli buldum. karsi da merkez den lokomotif gibi akici gelen ingiliz super yetenek mevcut. bu bolge den rahat akim yapmamasi adina muller'in derin kurgu da katkisi kilit olacaktir diye dusunuyorum.

bayern de mevcut 11de gecmis gozlem listem den oyuncular oldugu icin maci ayri bir heyecanla takip edecegim.
musiala, mazraoui, kim .

velhasil bayern sakatliklar yuzunden bi turlu tam kadro olamasa da, son turlari bi sekilde gecmeyi basardi . real eslesmesinin skorunu bu yonden de merak ediyorum.

turu bi sekilde rovansa tasimalilar.

iyi seyirler diliyorum.

saygi ve selamlar.

@Hayri Cund , @Aras Şimşek , @Murat Durmaz , @Barış Savaş ,@Vasfi Vural , @Ali Bektaş , @Veli Baltacı ,,,

bayern avntajsız bir skorun sonrasında barnebeudan çıkamayacağını bildiği için skor bulmaya calışacaktır.

2 farklı galbiyet alırlarsa şansları olur - yoksa real barnabeu'da çözer.

Üst Alt